שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סקר: האם אתם יודעים מה יהיה סכום הפנסיה שלכם?

  פחות מ-20% מהישראלים מנהלים מעקב ויודעים כסף הם צוברים בפנסיה, עם זאת, 86% יודעים היכן מתנהל החיסכון שלהם. ומה חושב הציבור על הרפורמות שמוביל האוצר? רק 9% מאמינים כי משרד האוצר דואג לפנסיה שלהם במידה רבה

  כמה כסף יש לכם בחיסכון? סקר ששערכה לשכת סוכני הביטוח מעלה כי 19% בלבד מהישראלים, מנהלים מעקב ויודעים בדיוק כמה כסף הם צוברים ומה יהיה גובה הפנסיה שלהם. 47% נוספים יודעים בערך כמה כסף צברו ויתרת 34% כלל לא יודעים.

   

  • הוזלה בדמי הניהול? האוצר יקדם מכרז לבחירת קרן פנסיה מוזלת

   

  מהנתונים עולה כי גברים מנהלים מעקב אחר הפנסיה שלהם במידה רבה יותר מאשר נשים, כאשר 41% מהנשים כלל לא מנהלות מעקב אחר נושא זה.

   

  ואולם, בכל הנוגע לגוף המנהל את החיסכון, הציבור הישראלי מפגין בקיאות. כך 76% מאוכלוסיית ישראל יודעים באיזה גוף מתנהלת תוכנית הפנסיה שלהם. בנטרול האנשים שאין להם פנסיה כלל, נתון זה עולה לכדי 86%. נמצא כי לבעלי השכלה אקדמאית יש קרן פנסיה באחוזים גבוהים יותר והם יודעים היכן מתנהלת הפנסיה שלהם במידה רבה יותר בהשוואה לבעלי השכלה נמוכה יותר.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  הסקר שנערך על ידי מכון פאנלס מחקר וכלל 503 משתתפים בגילאי 18 ומעלה המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בישראל, מעלה עוד כי קרן פנסיה נתפסת כעדיפה לחסכון על פני ביטוח מנהלים וקופת גמל, וצוינה על ידי 33% מהמשיבים. בנוסף, 36% מהמשיבים מאמינים כי שלושת המוצרים (קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים) זהים מבחינת חסכון.

   

  בנוגע לקבלת מידע אודות החיסכון, כ- 46% אדישים לגבי איזה גוף מספק להם את המידע על מצב הפנסיה בעוד 23% מהמשיבים סומכים על סוכן הביטוח ו- 16% נוספים על חברת הביטוח.

   

  כ- 45% מהנשאלים ציינו כי נראה להם שיסכימו לשלם לסוכן ביטוח לטובת ניהול החיסכון הפנסיוני, עם זאת ראוי להדגיש כי רק 5% בלבד ציינו כי הם בטוחים בכך.

   

  ברקע המהלכים השונים שיוזם האוצר בתחום החיסכון הפנסיוני בתקופה האחרונה, נשאלו הנסקרים האם הם מאמינים כי הרפורמות של משרד האוצר דואגות לפנסיה שלהם. מהנתונים עולה כי רק 9% בלבד השיבו שהאוצר דואג להם במידה רבה או רבה מאוד. רוב הנשאלים (60% ) ציינו כי הם מאמינים לכך במידה בינונית או מועטה.

   

  אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, אומר בעקבות הסקר: "העובדה כי רוב הציבור לא יתנגד לשלם לסוכן ביטוח על ניהול תיק פנסיוני מהווה הוכחה נוספת לכך, שהציבור מבין את חשיבותו של חיסכון ארוך הטווח. העובדה כי כחמישית בלבד מהציבור מבצע מעקב אחר חסכונותיו הפנסיונים מדגישה את חשיבותו של סוכן הביטוח בחיי הציבור. באחריותנו לדאוג לעתידנו הפיננסי, גם אם נדמה לנו שהוא רחוק מהעין. אני קורא לציבור להקדיש תשומת לב ראויה לעתידו הכלכלי ולפנות לייעוץ אצל סוכן ביטוח המומחה בביטוח פנסיוני".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  צילום: shutterstock
  באדיבות לשכת סוכני ביטוח
  אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח
  באדיבות לשכת סוכני ביטוח
  מומלצים