שתף קטע נבחר

"גדר חיה" של דורית רביניאן אוזל מהמדפים

אחרי סערת הפסילה של ספרה של דורית רביניאן - הציבור מגלה בו עניין והרשתות מדווחות על עלייה חדה במכירות ועל סניפים שנותרו ללא עותקים: "ההערכה היא שעד סוף היום יאזלו כל הספרים". בינתיים מוביל "גדר חיה" את דירוג הספרים המבוקשים בחנות הספרים הדיגיטלית עברית

ספרה של דורית רביניאן "גדר חיה" אמנם נפסל על ידי משרד החינוך בשל חשש לעידוד התבוללות,  אך נראה כי הפרשה העלתה משמעותית את העניין בו. על פי נתוני הוצאות וחנויות הספרים השונות, מאז אתמול (ד') עלה הביקוש לספר מצד הקהל הישראלי שסקרן לדעת על מה כל הסערה.

 

רשת סטימצקי מדווחת כי ביממה האחרונה חל "גידול של מאות אחוזים במכירות הספר וביקוש אדיר בכל הארץ". מצומת ספרים מדווחים על "מכירות היסטריות והתנפלות על הספר, מתחילת היום נרשם גידול של פי 50 במכירות הספר, שיגיע עד סוף היום כנראה לגידול של פי 100. בחלק מהסניפים הספר אזל וההערכה היא שעד סוף היום יאזלו כל הספרים". הוצאת "עם עובד" הודיעה על הדפסה של מהדורה נוספת של הספר, וגם בספרות הדיגטילית, כפי שמדווחת חנות הספרים הדיגיטלית "Evrit". נמסר כי הספר עומד במקום הראשון בדירוג הספרים המבוקשים באתר. 

 

"גדר חיה": ביקוש שיא לספר (צילום: עם עובד) (צילום: עם עובד)
"גדר חיה": ביקוש שיא לספר(צילום: עם עובד)

"פתאום הפכתי להיות נושא חדשותי", אמרה היום הסופרת ל-ynet. "זה לא המקום שידיעות על ספרים וספרות תופסות בדרך כלל. אני מנסה לעבור בין הטיפות ולא להיפגע". רביניאן הציעה גם לשר החינוך נפתלי בנט לגלות עניין בספר, ולנסות לקרוא אותו במהלך סוף השבוע ולהחליט בעצמו אם הוא ראוי לפילה. "הספר נפרש על פני 350 עמודים. מחר יום שישי ויש לך את כל השבת לעיין בספר", אמרה הסופרת.  "אני לא יודעת עם תספיק בסוף השבוע לרדת לחקרו או לעמקו אבל אולי יתפסו אותך משפט, פסקה, עמוד, סצנה, פרק. אני חושבת שתופתע לטובה עד כמה הגיבורה שלי ואתה גדלתם והתפתחתם באותו המקום, באותו מרחב ישראלי-ציוני. אני מנסחת את הפחד מפני הסכנה מחיים דו-לאומיים במרחב שבין הנהר והים. ניסיתי לעשות את זה באופן פרטני, מאד לא ייצוגי, כמו שסופרים עושים. אתה מוזמן להחליט בעצמך אם היה טעם בפסילה הזו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הדס אבטליון
"גדר חיה": גידול של מאות אחוזים במכירה
צילום: הדס אבטליון
לאתר ההטבות
מומלצים