שתף קטע נבחר

שניים נרצחו באירוע ירי בפאב בתל אביב

אלון בקל בן 26, מנהל פאב "סימטא", ואדם נוסף נרצחו באירוע הירי שבו נפצעו עוד שישה ברחוב דיזנגוף בתל אביב. שישה נפצעו. כוחות התפרסו עם נשקים שלופים ורודפים אחר היורה שנמלט. בחלוף שעות התחזק כיוון החקירה הלאומני

אירוע ירי חמור בלב תל אביב: שני בני אדם נרצחו בצהריים (ו') ביריות שירה ערבי-ישראלי חמוש בפאב "סימטא" ברחוב דיזנגוף בתל אביב. באירוע נרצח אלון בקל (26) מתל אביב, ממנהלי הפאב, ושמעון רואימי (30) מאופקים. עוד שישה נפצעו, בהם שניים במצב קשה, שניים במצב בינוני, אחד במצב קל-בינוני ואחד קל. בחלוף שעות מהאירוע התחזק כיוון החקירה הלאומני.

 

כוחות רבים פתחו במרדף אחר היורה שנמלט מהזירה, וכוחות רבים חיפשו אותו מבית לבית בנשקים שלופים. גם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך הגיע למקום. ynet מעביר משדר מיוחד בעקבות האירוע.

 

אלון בקל שנרצח באירוע הירי (צילום: רביד פרי) (צילום: רביד פרי)
אלון בקל שנרצח באירוע הירי(צילום: רביד פרי)

שמעון רואימי שנרצח בפאב בדיזנגוף ()
שמעון רואימי שנרצח בפאב בדיזנגוף

 

דוד בקל, אביו של אלון, סיפר בבית החולים איכילוב בתל אביב: "הוא היה אמור להתחיל אצל עו"ד דב וייסגלס את ההתמחות. הוא היה פורח הוא היה ילד שמח לכל מקום שהגיע הוא נתן את האור. לא היה ילד כזה. הוא היה ילד מיוחד. הוא היה בשבילנו עולם ומלואו. אתמול בערב הוא שלח לי הודעות. הוא היה בפאב הזה. היה מטורף, והוא אמר 'אבא, אני שמח. טוב לי. אני אוהב לחיות'. רק שתדעו. הבן השני עבר היום לגור בתל אביב. העברתי לו את הדירה. איך שאני גומר את הצבע, החברה שלו מתקשרת ואומרת שהיה פיגוע בפאב של אלון. אחיו הגדול אבי רץ אליו לפאב וראה אותו שם שוכב. זה דקה וחצי נסיעה".

 

בתיעוד שפרסם הערב לראשונה ערוץ 10 נראה היורה עושה קניות בחנות הטבע הסמוכה "Anise", ואז מניח את המצרכים, יוצא החוצה ופותח בירי לכל עבר. צפו בתיעוד:

   

 

 
 
פינוי הנפגעים מזירת הירי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פינוי הנפגעים מזירת הירי(צילום: רויטרס)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
דם בזירת האירוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דם בזירת האירוע(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
בניגוד לדיווחים שנפוצו לאחר אירוע הירי הזה, לא ידוע בשלב זה על אירועי ירי נוספים בעיר. המצוד אחר המפגע מתנהל גם בשלב זה על-ידי כוחות גדולים ממחוז תל אביב. הפצועים פונו לבתי החולים איכילוב בתל-אביב, וולפסון בחולון, בילינסון בפתח תקווה ושיבא בתל השומר.
 

דוברת משטרת מחוז תל-אביב סיפרה: "קיבלנו דיווח על אירוע ירי. הגענו לזירה בכוחות מתוגברים. הזירה נבדקת וכרגע אנחנו פזורים בכוחות מתוגברים כדי לחפש את היורה". תושבים רבים בתל אביב הסתגרו בבתיהם משום שהיורה לא נתפס. דוברת המשטרה מסרה כי "תושבי תל אביב יכולים לצאת מהבתים, לגלות ערנות ועל כל אירוע חשוד לדווח למשטרה. בשלב זה לא נתפס חשוד. המשטרה מתגברת את כוחותיה ומחפשת אותו". היא הדגישה כי אין הנחיות להישאר בבתים: "הציבור יכול להמשיך לטייל ברחוב, רק לגלות עירנות ולדווח למשטרת ישראל".  

 

העדויות המצמררות: "ירה וחייך"

סטיב, עד ראייה לאירוע הירי, שחזר: "הלכתי בצד השני של הרחוב ואז שמעתי ירייה אחת. הסתכלתי ואז ראיתי אנשים בורחים ועוד יריות. על הכביש הייתה אישה שנפלה על הכביש וירד לה דם מהרגל ועוד אישה בהריון שכנראה התעלפה. ממש הסתכלתי על היורה. הוא לבד מעיל אפור או שחור, היה לו כובע גרב על הראש והוא חייך כשהוא יורה. מיד התחלתי לברוח. השוטרים הגיעו תוך דקה, שתיים והאמבולנסים הגיעו אחרי שלוש דקות".

מחסנית בזירת הירי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מחסנית בזירת הירי(צילום: מוטי קמחי)
פצועים באיכילוב (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
פצועים באיכילוב(צילום: דנה קופל)

 (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)


מטפלים בפצוע ()
מטפלים בפצוע


 

הפאב שאליו נורו היריות (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הפאב שאליו נורו היריות(צילום: AFP)

קליע בבר סמוך ()
קליע בבר סמוך

כוחות גדולים של משטרה  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כוחות גדולים של משטרה (צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עד ראייה סיפר לאחד החוקרים כי המחבל ירה בערך עשרה כדורים. "היה לו מעיל אפור והוא ירה בבודדת. הוא היה אדם רחב עם כובע גרב. הוא ירה מצפון לדרום והמשיך הלאה". אפרת, שמתגוררת ברחוב דיזנגוף מעל לפאב שבו התרחש אירוע הירי, סיפרה: "הגעתי הביתה ואחרי 10 דקות שמעתי צרור יריות. היו בערך 15 יריות עם הפסקה אחת באמצע. זה היה בקצב מהיר וישר חשבתי שזה פיגוע. סגרתי מיד את הדלת ואני וכל השכנים רצנו לחלונות לראות מה קורה. זה היה מפחיד וראינו את ההיסטריה של כולם. הסתגרתי בבית, פחדתי מאוד כי לא תפסו את מי שירה. אני רואה מהחלון שוטרים הולכים על מסביב לבניינים".

 

יוסי מור, נהג אוטובוס בקו 129 של דן, סיפר שנסע בדיוק על רחוב דיזנגוף: "פתאום מצד שמאל יצא אדם עם נשק והתחיל לירות. הוא הסתכל עליי והתחיל לירות לכיוון שלי ולעבר האוטובוס. כנראה היה לו מעצור. הוא הוריד את הנשק, תפעל אותו, ואז ירה שוב. עצרתי את האוטובוס ומיד פתחתי את הדלתות. אנשים התחילו לברוח. נשכבתי על הרצפה וראיתי הכול מול העיניים. הוא לבש מעיל שחור, הנשק היה כהה, והכול היה בתוך שניות. אחרי זה הוא התחיל לברוח. מזל שהוא לא פגע בי ושלא קרה לי כלום. ראיתי רק אדם אחד יורה. הוא לא עמד וכיוון, הוא הלך מהר וירה תוך כדי. זה נשמע כמו קפצונים, באותו הרגע לא עיכלתי שזה אירוע אמיתי".

המצוד אחרי המחבל ברחובות העיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המצוד אחרי המחבל ברחובות העיר(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

רכבי ביטחון בכיכר רבין, אחר הצהריים (צילום: מאיה שקל) (צילום: מאיה שקל)
רכבי ביטחון בכיכר רבין, אחר הצהריים(צילום: מאיה שקל)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אבי, שהיה סמוך למקום הפיגוע, סיפר: "שמעתי משהו כמו עשר יריות. הייתי ליד אחד מבתי הקפה. ראיתי אנשים רצים ברחוב ופצוע שרוע ברחוב". צופי סרט בקולנוע רב-חן, בסמוך לכיכר דיזנגוף, נותרו נצורים בבית הקולנוע: "הסרט נגמר והסדרנים אמרו לנו שהיה פיגוע ושההנחיות מהמשטרה הן כרגע להישאר באולם כי עדיין יש מצוד אחר המחבל. אנשים לא יודעים מה לעשות, כולם בטלפונים ומחכים להנחיות נוספות", סיפר יניב, בן 30.

 

מנהל בית החולים איכילוב, רוני גמזו, סיפר כי בבית החולים מטופלים שני פצועים קשה, שאחד מהם סובל מפגיעת ראש ונמצא בחדר הניתוח. הוא אמר כי מנסים לייצב את מצבם וכי שני פצועים אחרים שוחררו לביתם.

 

דר אלמוג בן יעקב, אחראי טראומה בבית החולים בילינסון סיפר על את הפצועות: "הגיעה בחורה צעירה בשנות ה-20 לחייה במצב כללי יציב. נפצעה קל מירי בברך ופצע שטחי באגן. עשינו לה את כל הבדיקות, היא בהכרה ותאושפז". לדבריו, "הפצועה הבינה את כל מה שהתרחש. היא סיפרה לנו מה קרה ואמרה שהיא ישבה בפאב ופתאום התחילו לירות. היא נפגעה ונפלה".

 

פרמדיקית מד"א שני מזרחי שהגיעה למקום סיפרה: "כשהגעתי הייתה המולה גדולה. חלק מהפצועים היו בפאב וחלק שכבו על הכביש. מיד ניגשתי לגבר כבן 35 שסבל מפצע ירי בפלג גופו העליון. הוא היה בהכרה מלאה. הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים בשטח ופיניתי אותו תוך כדי טיפול במצב קשה מאוד לבית החולים איכילוב. בנוסף, פונו מהזירה עוד שני פצועים קשה לבית החולים איכילוב. פצוע בינוני פונה לבית החולים תל השומר".

 

יהודה הילדסהיים, מתנדב באיחוד הצלה, סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בפצוע אנוש וללא הכרה לאחר שנפגע מירי. יחד עם מתנדבים נוספים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני והוא פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב. בשלב זה אנחנו מטפלים בזירה בכמה נפגעים נוספים. חלקם נפגעו משברי זכוכית כתוצאה מהירי והאנדרלמוסיה שנוצרה במקום".

 

ראש העיר תל-אביב-יפו, רון חולדאי, הגיע למקום הירי ואמר: "מחפשים איך לפגוע בעיר ת"א-יפו, וגם היום פגעו בה. אנחנו עדיין לא יודעים מה המניעים לפיגוע הזה, אם הוא פלילי או לאומני. נראה שהוא לאומני. יחד עם זה, עדיין לא נתפס היורה ועד אז ראוי ונכון להתאזר בסבלנות. שוחחתי עם חלק מהפצועים קל. הם ישבו, אפילו חגגו יום הולדת, והגיע בן אדם מבחוץ וירה פנימה, לתוך הפאב. מי שנמצא בבית יכול להישאר בבית עד שייתפס היורה, אבל אני סומך על שיקול דעתם של התושבים שלנו שיידעו מה לעשות".

 

בהכנת הכתבה השתתפה מור אברהמי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אירוע הירי בתל אביב
צילום: רויטרס
צילום: מוטי קמחי
דם בזירת האירוע
צילום: מוטי קמחי
מומלצים