שתף קטע נבחר

דגל עם כיתוב דאעש בצפון תל אביב

ברקע המצוד אחר המחבל שביצע את הרצח הכפול בדיזנגוף תלו אלמונים דגל עם סממני המדינה האיסלאמית על גג בצפון העיר. המשטרה חוקרת

 

למי שייכים הדגלים? ()
למי שייכים הדגלים?

סממני המדינה האיסלאמית בלב תל אביב: משטרת מחוז תל אביב פתחה בחקירה לבירור נסיבות הימצאות דגל עם כיתוב דאעש בדירת פנטהאוז ברחוב רקנאטי בצפון העיר. בנוסף נמצא במקום גם דגל שמזוהה עם האיסלאם.

 

השכנים בבניין הזעיקו את המשטרה למקום והגישו תלונה. איש אחזקה שטיפל בהסקה נתקל בדגלים כשעלה לגג הבניין. במשטרה ציינו כי הנושא נמצא בחקירה. גורם במשטרה אמר כי המעורבים בתליית הדגלים צפויים להיחקר.

 

איש אחזקה שעובד במקום סיפר כי הבניין עובר באחרונה שיפוץ ובמהלכו הוצבו בסמוך אליו פיגומים. לדבריו, דרך הפיגומים ניתן להגיע למרפסת גג פרטית של דיירים שנמצאים בתקופה האחרונה בחו"ל. אחת השכנים יצרה קשר עם איש האחזקה של הדירה, והוא זה שפתח את הדלת לשוטרים.

מחפשים אחר המחבל מדיזנגוף (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מחפשים אחר המחבל מדיזנגוף(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)

אזור תל אביב שרוי מאז הרצח הכפול ביום שישי ברחוב דיזנגוף בעיר במתח גדול. במשטרה ממשיכים לחפש אחר החשוד בביצוע הרצח, נשאת מלחם (29) מהיישוב עארה. המצוד הוביל לנוכחות חלקית בלבד של ילדים בגנים ובבתי הספר בעיר. לפי נתוני העירייה, בצפון העיר הגיעו רק כ-50% מהתלמידים, בדרום העיר כ-90% ובמרכז העיר כ-70%.

 

הפיגוע אירע ביום שישי לקראת השעה 15:00: החשוד הגיע לרחוב דיזנגוף בתל אביב, ותועד במצלמות אבטחה מתכונן בחנות למזון אורגני, לפני שיצא ממנה וירה ברובה לעבר מבלים בפאב "סימטא" הסמוך. לאחר שירה כמה עשרות כדורים הוא נמלט מהמקום. בפיגוע נרצחו אלון בקל (26) ושמעון רוימי (30). כשעה אחר כך נמצאה בצפון תל אביב גופתו של נהג מונית, אמין שעבאן, ונבדק אם יש קשר בין המקרים. על חקירת שני מקרי הרצח בתל אביב הוטל צו איסור פרסום.

 

זמן קצר לאחר מכן זיהה אביו של היורה את בנו בתיעוד שפורסם, ודיווח על כך למשטרה. מאז מנהלים כוחות הביטחון - המשטרה ושב"כ - פעילות אינטנסיבית בחיפושיהם אחרי היורה, שעדיין לא נמצא. שוטרים פשטו על בית המשפחה ביישוב ערערה בוואדי ערה, תחקרו את בני הבית, עצרו את אחד מאחיו והחרימו מהמקום מחשב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים