שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרקליטי נאשמי דומא: "החורים הגדולים יתבררו במשפט"

  אחרי שצעיר ונער יהודים הואשמו ברצח ובמעורבות ברצח בני משפחת דוואבשה, הצהירו פרקליטיהם ובני משפחותיהם כי "הדלות בראיות בתיק" תתברר במהלך משפטם. "התנהגות חוקרי השב"כ חצתה קווים אדומים"

   

  עורך דינו של בן אוליאל מתייחס לאישום

  עורך דינו של בן אוליאל מתייחס לאישום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "איך זה יכול להיות שאדם אחד יעלה על דעת עצמו בגבעות לכיוון דומא, ירסס וישליך את הבקבוקים לבד?". עורכי דינם של הנאשמים ברצח ובמעורבות ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה מביעים תרעומת בעקבות הסעיפים שמייחסת הפרקליטות למרשיהם. עמירם בן אוליאל (21) מירושלים הואשם בביצוע הרצח ממניע גזעני ונער בן 17 מהשומרון הואשם בקשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני.

   

  הפיגוע בדומא - כתבות נוספות

  עמירם בן אוליאל מואשם ברצח משפחת דוואבשה

  המרד והמלך: האידיאולוגיה של הטרור היהודי

   

  לטענת עורכי הדין של הנאשמים, בכתב האישום שהוגש היום (א') לבית המשפט המחוזי בלוד יש "חורים גדולים שיתבררו במהלך המשפט". עורכי הדין טוענים כאמור כי לא ייתכן שרק אדם אחד עמד מאחורי ההצתה וכי השגת הודאה אחת בחקירת הרצח מעידה על הדלות בראיות בתיק.

   

  אשתו של בן אוליאל מתייחסת לכתב האישום    (צילום: ניצן דרור ואבי חי)

  אשתו של בן אוליאל מתייחסת לכתב האישום    (צילום: ניצן דרור ואבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הנאשמים: מימין הנער, משמאל בן אוליאל ()
  הנאשמים: מימין הנער, משמאל בן אוליאל

  בני משפחות הנאשמים מזועזעים מהפרטים שמיוחסים ליקיריהם. לטענתם, הרוצחים האמיתיים של בני משפחת דוואבשה עדיין מסתובבים חופשי.

   

  עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את בן אוליאל, אמר לאחר הגשת כתב האישום כי "התנהגות השב"כ כלפי מרשי חצתה קווים אדומים והפכה אותו במהלך החקירה לשבר כלי. במצב שבו פגשתי את מרשי אחרי 21 ימים ללא עורך דין, מניעת שינה, והתעללות פיזית ונפשית, כל אחד אחר במקומו היה עשוי להודות בכל מה שידרשו ממנו".

   

  בן גביר טען עוד כי ההודאה שמסר מרשו אינה קבילה מכיוון שהיא לא נמסרה במשטרה אלא בחקירות שעבר בשב"כ.

   

  רעיית הנאשם: "היכו אותו מכות רצח" 

  אוריאן בן אוליאל, אשתו של הנאשם המרכזי, הצהירה לאחר כתב האישום נגד בעלה כי "בעלי עבר התעללות קשה וחמורה שבה הוציאו ממנו הודאות בדברים שהוא לא עשה. אני ראיתי איך היכו אותו מכות רצח מול העיניים שלי והחרימו מצלמות כדי שלא יהיו הוכחות. הוא היה בהרגשה שהוא הולך למות, הם פשוט בלי רחמים, תוך שהוא צורח, היכו אותו והמשיכו להכות אותו. ההודאה הזאת לא שווה כלום כי הוא לא עשה את זה. אני יודעת שהוא היה בבית באותו לילה ולא עשה את זה. כל הסיפור הזה הוא שקר ורדיפה פוליטית".

   

  עו"ד עדי קידר מעמותת "חננו", שמייצג את הנער, אמר בתגובה כי "כתב האישום שהוגש היום צריך לזעזע את כולנו כאזרחים. במשך 40 יום שמענו טענות קשות נגד הנער שלפיו הוא ביצע את הרצח, והיום הוכח כי אין לו קשר לביצוע הרצח עצמו. טיעון זה עמד בבסיס האישור המופרך לבצע במרשי מעשי עינויים לא חוקיים, שהולידו בסופו של דבר הודאה בדברים אחרים שאינם קשורים לרצח".

  עורכי הדין בן גביר וקידר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  עורכי הדין בן גביר וקידר(צילום: EPA)

  פעולות התארגנות "המרד", לפי השב"כ (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
  פעולות התארגנות "המרד", לפי השב"כ(צילום: Google Maps)

  עו"ד קידר הוסיף כי "הגשת כתב האישום היא מעשה מלאכותי שנובע מהצורך לתרץ ולהסביר את ההכרח להשתמש באלימות, דבר שהיום כולם יודעים שלא היה מוצדק בעליל. העובדה שהמדינה שבה ומבקשת

  לשמוע את התיק בדלתיים סגורות רק מחזקת את הרושם הקשה שמשאירה חקירה זו, רושם שככל הנראה יתחזק בהמשך שמיעת התיק. לציבור מגיע לדעת מה היה בחדרי החקירות".

   

  יצוין כי גם חוסיין דוואבשה, קרוב של שלושת בני המשפחה שנרצחו ביולי בביתם בכפר הפלסטיני דומא, טוען כי לא ייתכן שאדם אחד עומד מאחורי הרצח של בתו, חתנו ונכדו. "זה נכון שתפסו את קצה החוט, אבל לפיגוע הזה היו שותפים עוד אנשים, לא ייתכן שרק שניים קשורים לאירוע הזה", אמר דוואבשה.

   

  הוא תהה: "איך זה ייתכן שרק שניים הואשמו? שני אנשים לא יכולים לעשות דבר כזה גדול. לא ייתכן שרק בן אדם אחד נכנס לתוך הכפר לבצע מעשה כזה. כדי לבצע דבר כזה צריך קבוצה, לא אחד ולא שניים. צריך לפחות ארבעה או חמישה אנשים".

   

  קרוב המשפחה ציין כי הוא משוכנע ש"ישנם עוד אנשים שקשורים לפיגוע הזה והם עדיין חופשיים. אני שמח שתפסו את קצה החוט אבל צריך עכשיו להמשיך כדי להגיע לכולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים