שתף קטע נבחר

אספו את הנשק - לא כדי לרצות את ביבי

מצדי שלא יהיה נשק בחברה הערבית בכלל: לא נשק חוקי ולא נשק לא-חוקי. תוציאו את הכול מקרבנו, אנחנו לא צריכים ולא רוצים אותו, זה נשק שפוגע גם בנו וגם בכם

בדבר אחד ראש הממשלה צודק - יש יותר מדי נשק בחברה הערבית. יותר מ-40% ממעשי האלימות והרצח במדינת ישראל מתרחשים בחברה הערבית וזה קורה כתוצאה ישירה מההפקרות ותת-השיטור, שמשאירים את הרחובות לשליטתם של אותם פושעים אלימים שמכתיבים את החוקים. במקרים מסוימים, הם אפילו משתפי הפעולה של המשטרה.

 

עוד בערוץ הדעות:

המבחן של ראש השב"כ

מה באמת מפחיד ב"גדר חיה"?

נשאת מלחם לא לבד

הפרדוקס של הציונות הדתית

כן, גם בחו"ל

 

אני טוען מעל במות רבות ומזה זמן רב כנגד אוזלת ידה של המשטרה. על כך שהיא לא אוספת את כלי הנשק הלא-חוקיים בחברה הערבית בישראל. הנשק הזה משמש מדי יום למעשי רצח ופגיעות קשות באזרחים ערבים רבים חפים מפשע; נשק שהגדיל את היקפי האלימות והפשע הפנימי בחברה הערבית לממדים בלתי נסבלים; נשק שהפך את הכפרים הערביים למערב פרוע.

 

המשטרה דואגת לטפל בבעיות רק כאשר האלימות זולגת לרחוב היהודי, כפי שראינו בפיגוע המתועב ביום שישי האחרון. אז ברור שבימים הקרובים נראה משטרה שאוספת נשקים לא חוקיים פה ושם, אבל מהר מאוד היא תרפה את ידיה, כי היא יודעת שהנשק הלא חוקי בחברה הערבית מופנה בעיקר נגד ערבים.

 

אז אני פונה לכל מי שבאמת אכפת לו: הפנו את אצבע האשם לאלה שמאפשרים את התופעה הזו. מצדי שלא יהיה נשק בחברה הערבית בכלל: לא נשק חוקי ולא נשק לא-חוקי. תוציאו את הכול מקרבנו, אנחנו לא צריכים ולא רוצים אותו, זה נשק שפוגע גם בנו וגם בכם.

 

ואם מדברים על שיטור-החסר, איפה המשטרה שנותנת שירות לאזרח הערבי ובונה איתו אימון?

 אנחנו בעיקר מכירים את המשטרה האלימה, שמכה בנו בכדי לשרת אינטרסים שאינם האינטרסים החברתיים שלנו.

 

אז אם אתם נכנסים לאסוף את הנשק הלא-חוקי, למה שלא תישארו כבר בכדי לטפל בעבירות אלימות פנימית, לטפל בעבירות תנועה חמורות, לטפל בפורענות בני נוער, לטפל בנשים מוכות, ללכוד את גנבי האופניים מחצר הבית, לעזור לזקנים ולתלמידים לחצות כבישים, לאבטח אירועים ולשמור על הסדר הציבורי? אל תבואו רק בכדי להפגין את הכוחנות של השלטון, בכדי לרצות את רגשי הכעס והנקמנות של הממשלה והעומד בראשה, או את החברה היהודית נגד האזרחים הערבים.

 

בואו נילחם יחד באלימות ונחתור לחיים משותפים.

 

הכותב הוא מנהל תחום שוויון וחברה משותפת בגבעת חביבה - הארגון לקידום חברה משותפת בישראל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים