שתף קטע נבחר

מטען הופעל על כוח בגבול הצפון; צה"ל ירה ללבנון

אירוע ביטחוני שבועיים אחרי חיסול קונטאר: צה"ל מאשר שהופעל מטען גדול על שני דחפור D9 ורכב צבאי. חיזבאללה קיבל אחריות. צה"ל: "לא דווח על נפגעים". לבנון מדווחים על פגזים שנורו בתגובה לאזור הכפר אל-ווזאני. תושבי הצפון מדווחים על הדי פיצוצים באזור. כבישים נחסמו ובתי ספר נסגרו

 

ירי ארטילרי של צה"ל בצפון, היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
ירי ארטילרי של צה"ל בצפון, היום(צילום: אביהו שפירא)

שבועיים אחרי חיסולו של סמיר קונטאר  - תקרית ביטחונית בצפון: ב-15:15 אחר הצהרים (ב') התפוצץ מטען רב עוצמה סמוך לכוח צה"ל שפתח ציר בגבול לבנון. מדובר בדחפור D9 של צה"ל ורכב נוסף. אין נפגעים לכוחותינו. במשך שעה ארוכה השיב צה"ל באש ארטילרית ובמיסוך עשן באזור. כוחות הנדסה בודדו את הזירה ובודקים חשד למטענים נוספים.

 

כעבור זמן קצר פורסם ברשת אל-מנאר שחיזבאללה לקח אחריות לאירוע, שבוצע על ידי "חוליית השהיד סמיר אל-קונטאר".

 

 

 

בצמרת צה"ל הסתיימה הערכת מצב בעקבות הפיגוע בגבול לבנון בראשות הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. מדובר צה"ל נמסר: "אנחנו רואים את האירוע בחומרה ונמצאים במוכנות גבוהה ככל שנדרש".

 

גם כלי תקשורת בלבנון דיווחו על האירוע ועל תנועה ערה של מטוסי חיל האוויר בשמי האזור. אתר החדשות "א-נשרה" דיווח כי לפחות 30 פגזים ישראליים נפלו באזור הכפר אל-ווזאני, וברשת אל-מיאדין דיווחו על נפגעים. גורם ביטחוני לבנוני אמר לרשת שצה"ל ירה פגז לעבר מרכז של צבא לבנון בחוות בסטרא בדרום המדינה.

 

מדובר צה"ל נמסר: "אין הנחיות מיוחדות לתושבים. ירינו ארטילריה לעבר מטרות חיזבאללה סמוכות גבול. זה קרה בגזרת נחל שיאון. לא מכירים ניסיון חטיפה, ירי נ"ט או חדירה לשטח הארץ. עד כה אין דיווחים על נפגעים". 

 

נטילת האחריות של חיזבאללה ()
נטילת האחריות של חיזבאללה

 

תמונות שפרסמו גולשים לבנונים ותיעדו את ירי צה"ל ()
תמונות שפרסמו גולשים לבנונים ותיעדו את ירי צה"ל

תושבים ישראלים מאצבע הגליל דיווחו על הדי פיצוצים באזור. מועצה אזורית גליל עליון פינתה את בית הספר הר וגיא שבקיבוץ דפנה, אף שלא התקבלו הנחיות חריגות מצה"ל. מטיילים שעוזבים את אתר החרמון נוסעים דרומה דרך רמת הגולן ולא יורדים דרך מפל סער והאזור הסמוך לתקרית.

 

בחלק מהקיבוצים קיבלו התושבים סמסים מרכזי הביטחון להישאר בקרבת מרחבים מוגנים. במועצה נמסרכי מדובר ב"יוזמות מקומיות" ואין הנחיה כזו, אלא להיפך: אפשר לקיים שגרה, כולל חוגים לילדים.

 

זה כמה ימים שמורגשת דריכות בגבול הצפון. כוחות צה"ל מבצעים פיצוצים מבוקרים ויזומים באזור, והם כוללים גם ירי ארטילרי לשטחים פתוחים, כדי למנוע מחיזבאללה לנצל את מזג האוויר הסוער ולבצע פיגוע כדי לנקום את חיסולו של קונטאר.

 

מאז החיסול בפאתי דמשק איים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה כמה וכמה פעמים על ישראל. אתמול הוא אמר: "כוח דמו של סמיר אל-קונטאר עדיין מאלץ את החיילים והקצינים של האויב להתחבא במחילות לכל אורך הגבול. הם מחכים ואנחנו מחכים. הם מפחדים. כעת הגיע השלג ו'הכביד' עליהם (חיילי וקציני צה"ל בגבול) עוד יותר. הם כלואים עוד יותר במחילות שלהם. התגובה מגיעה אם ירצה אללה".

 

ליעד אוסמו השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
ירי בגבול הצפון, אחר הצהריים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים