שתף קטע נבחר

משפחתו של נהג המונית: "הרצח תועד, אנחנו רוצים את החומרים"

אמש הותר לפרסום כי אמין שעבאן מלוד נרצח על ידי נשאת מלחם שנמלט מזירת הפיגוע בתל אביב. הרצח ככל הנראה תועד במצלמה שברכב והמשפחה דורשת מהמשטרה את הסרטון. קרוב משפחה: "קשה לי לעכל שלא הגיעו לרוצח. יש לנו את האנשים שלנו שגם מחפשים אותו"

 

אמש (יום ד') הותר לפרסום כי במשטרה סבורים שהמחבל שביצע את פיגוע הירי ביום שישי בתל אביב רצח גם את נהג המונית אמין שעבאן, בן 42 מלוד, לאחר שנמלט מהזירה. בני משפחתו של שעבאן הביעו זעם על המשטרה. "ביקשנו את תיעוד הרצח, אך המשטרה מסרבת להעביר לנו", אמר אחד מקרובי משפחתו של הנרצח. "במונית מותקנת מערכת צילום מכל הכיוונים, ואנחנו חייבים להגיע לחומר הזה, אבל לצערי לא מצליחים. היום יש לנו דיון בבית המשפט בעניין הזה".

 

נציגי השב"כ והמשטרה ביקשו מבית משפט השלום בתל אביב לצמצם את צו איסור הפרסום ולאפשר לפרסם כי שעבאן נרצח על ידי המחבל. צו איסור הפרסום על שאר פרטי החקירה הוארך.

 

זירת הרצח בסמוך למלון מנדרין ()
זירת הרצח בסמוך למלון מנדרין

זירת הרצח (צילום: צביקה שניר) (צילום: צביקה שניר)
זירת הרצח(צילום: צביקה שניר)

קרוב המשפחה הוסיף ואמר: "שעבאן נרצח בדם קר. לרצח הזה יש מחיר והוא לא יהיה בחינם. כל בני המשפחה מעורבים בעניין. הרוצח ישלם את המחיר. אם ימצאו אותו אני מעדיף שירצחו אותו ולא ישלחו אותו לכלא".

 

הוא הוסיף ואמר: "אנחנו חיים באווירה מאוד קשה. קשה לי לעכל שהמשטרה ואנשי שירות הביטחון לא הגיעו לרוצח. לאן הוא יכול להיעלם? גם לנו יש את האנשים שלנו שמחפשים אותו. אני לא יודע אם יסגירו אותו למשטרה אם יתפסו אותו".  

קרוב המשפחה הוסיף וסיפר כי הרבה יהודים הגיעו לנחם את המשפחה. "לצערי עד היום לא הגיע אדם אחד מוואדי ערה", אמר. "אפילו לא שלחו אנשים שיבקשו סליחה בשמם. זה מאוד עצוב". הוא הוסיף ואמר כי "מי שטעה צריך לתקן את מעשיו וללא ללכת לישון. יש כאן בעיה רצינית שצריכים לסגור אותה".

 

הוא הוסיף והאשים את הממשלה שאפשרה לאביו של המחבל להחזיק בנשק. "בסוף אנחנו שילמנו את המחיר הכבד ואיבדנו אדם שנרצח בדם קר", אמר, ושחזר את האירועים ביום הרצח: "המשטרה התקשרה ואמרה שהמונית מפריעה לתנועה. אמרנו להם 'תבדקו את המונית'. הם בדקו ולא מצאו את הנהג. ממה שהבנתי היורה נסע עם שעבאן ולאחר שראה מחסום משטרתי ביקש ממנו לשנות כיוון ולאחר שהוא סירב רצח אותו ונמלט במונית. אחרי כמה דקות הוא נמלט ממנה רגלית".

 

אתמול שוחרר ממעצר ג'ודאת מלחם, אחיו של המחבל. "אין לנו קשר לפיגוע", אמר. "אנחנו מצטערים על מה שקרה". לאחר מכן שלח ג'ודאת מסר למשפחות הקורבנות ואמר: "בטח קשה להם. אלה החיים של הילדים שלהם. לא קל להם, כמו שלא קל לי להיפגע. אני איתם ומרגיש את הכאב שלהם".

 

 

כמו כן, קרוב משפחה של המחבל שוחח אתמול עם ynet וסיפר על החקירה הממשוכת של אמו של המחבל ביום שני. "הם איימו כאילו שיש כוונה להרוס את הבית שלנו אם לא נחשוף את המקום שבו נמצא בני", סיפרה האם לבני משפחתה. "אמרתי להם שאנחנו לא יודעים לאן הוא נעלם".

 

שלשום יצא מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך בהודעה לציבור, ואמר: "אנחנו ממוקדים במשימה אחת ויחידה - לשים את היד על הרוצח. כל מה שמפריע לזה ומאריך את המרדף, לא נעשה. לכן המדיניות היא להפסיק לדברר את החקירה ולהפסיק להוציא פרטים מהחקירה".

 

 

אלשיך הוסיף: "אנצל את הבמה להתייחס לחלק מהביקורת על המדיניות של משטרת ישראל", ופירט כיצד פרסום פרטים מהחקירה מחבל בה. "אני צריך להביט בעיניים של הנשים, של הילדים, של האחים, של ההורים. ואם חס וחלילה סיכנתי לוחמים בצורה שאיננה נדרשת - אני חייב לשקול מה אני אומר ומה אני לא אומר. לפעמים לא כל כך מובן למה מפרסמים דברים שיוצרים נזק".

 

לפני שרצח את שעבאן ירה נשאת מלחם למוות באלון בקל, מנהל פאב הסימטא, ושמעון רוימי, שבא מאופקים למקום לחגוג יום הולדת לחבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים