שתף קטע נבחר

צפו: כדור הצלפים החדש של ישראל

משקל 45 גרם, דיוק למרחק של 1,200 מטר, יציבות לאורך כל מעופו ואבק שריפה משודרג. זהו כדור הצלפים החדש שפיתחה התעשייה הצבאית, והיוצא בתערוכת הנשק והתחמושת הקלה בלאס וגאס. צפו בביצועיו


קל, יציב ומדויק: התעשייה הצבאית תשיק בשבוע הבא בתערוכת הנשק והתחמושת הקלה "שוט נאו" שתיערך בלאס וגאס כדורים חדשים לצלפים מדגם רייזר קור 338, ממשפחת הלפואה. קליע הכדור אמור לתת לו יציבות בכל שלבי מעופו, עד לשלב הפגיעה במטרה.

 

בתעשייה הצבאית אומרים כי ניסויים שנערכו לאחרונה בתעשייה הצבאית העלו כי הכדור הוא בעל רמות דיוק גבוהות לטווחים של עד 1,200 מטרים. הוא משתלב בין כדורים סטנדרטיים בקוטרים 7.62 ל-.0.5 (שיצא משימוש בצה"ל לצורך ירי צלפים אך נשאר לירי בזירות מטענים, למשל, בשל הרס עצום בפגיעה באדם). משקלו של הכדור החדש, 45 גרם, קרוב יותר ל-7.62 אך בטווח הביצועים שלו הוא מתקרב יותר ל-0.5 המיועד לטווחים רחוקים יותר.

 

 (צילום: התעשייה הצבאית) (צילום: התעשייה הצבאית)
(צילום: התעשייה הצבאית)

הכדור החדש. תרמיל קשה יותר (צילום: התעשייה הצבאית) (צילום: התעשייה הצבאית)
הכדור החדש. תרמיל קשה יותר(צילום: התעשייה הצבאית)

הקליע של הכדור, מסוג אופן טים מאץ', מיועד להעניק לו יציבות במהלך מעופו בכל שלביו עד לפגיעה במטרה. הוא פותח במשך שנה ועבר סדרה של ניסויי ירי, וכבר נמכר לצבאות זרים. "פיתחנו אותו לפי בקשה של צה"ל, כדי שיהיו כדורים כאלה זמינים בארץ לפי דרישות הצבא", אמר ל-ynet גורם בכיר בתעשייה הצבאית. "כעת אנו לפני תהליך סופי של אישור הדגם, והייעוד שלו הוא גם לנשקי הצלפים הקיימים בצבא".

לא רק הקליע יוצר במיוחד עבור הכדור החדש. פותחו עבורו גם אבק שריפה מיוחד שתאזן בין מהירות הקליע

ללחצים בבית הבליעה וכן תרמיל בעל רמת קושי רבה יותר על מנת שלא ייקרע בעת הנקירה.

 

במהלך התערוכה בארה"ב תציג התעשייה הצבאית גם כדור חדש המיועד להגנה עצמית עבור הכוחות המיוחדים, בקוטר 9 מ"מ. בתערוכה הבינלאומית-אזרחית ישתתפו יותר מ-1,000 יצרני נשק ותחמושת מכל העולם, לצד התוצרים של מפעל יצחק מחטיבת התחמושת הקלה בתעשייה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: התעשייה הצבאית
הכדור החדש
צילום: התעשייה הצבאית
מומלצים