שתף קטע נבחר

אב המחבל - לשלושה ימי מעצר נוספים

בית משפט השלום בחיפה האריך בשלושה ימים נוספים את מעצרו של מוחמד מלחם, אביו של המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב. בנוסף, הוארך מעצר אחיו של המחבל ומכר המשפחה

בית המשפט השלום בחיפה האריך אחר הצהריים (ה') בשלושה ימים את מעצרו של מוחמד מלחם, אביו של המחבל נשאת מלחם שביצע את הפיגוע בתל אביב. בנוסף, הוארך בשלושה ימים גם מעצרם של אחיו של המחבל וכן של מכר המשפחה.

המחבל נשאת מלחם (מימין) ואביו מוחמד מלחם (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
המחבל נשאת מלחם (מימין) ואביו מוחמד מלחם(צילום: חסן שעלאן)
 

עו"ד נחמי פיינבלט, סניגורם של השלושה, אמר בתום הדיון כי הוא שוקל לערער על הארכת המעצר הנוספת. "היה דיון טעון ובסופו של דבר בית המשפט, אחרי התלבטות, איפשר לחקור אותם עד יום ראשון. יש חשדות כלליים אבל אין ממש בחשדות אלה". פיינבלט הוסיף: "אני מבין את המתח שבית המשפט מצוי בו. מצד אחד חומרת המעשה, ומצד שני הראיות דלות. אנחנו מקווים שהתעלומה תיפתר כבר".

 

מוקדם יותר שוחרר ללא תנאים תושב מזרח ירושלים שנעצר שלשום בחשד למעורבות בפיגוע בתל אביב. אחיו של החשוד אמר בבית המשפט כי הוא היה מנהל העבודה באתר הבנייה בתל אביב שבו מלחם עבד, וכי השניים שוחחו בטלפון בענייני עבודה יום לפני הפיגוע. האח הוסיף כי במצב הנוכחי, כל אחד יכול למצוא עצמו נרדף אם קיבל שיחת טלפון  - גם שלא מרצונו.

 

עורך דינו של החשוד, עו"ד ויסאם עראף מהסניגוריה הציבורית, הוסיף כי הקשר בין נשאת לחשוד היה מקרי. "אני מקווה שהשב"כ יגיע אל המחבל, אבל לא צריך לרמוס אנשים בדרך".

 

גם דודו של המחבל, באדר מלחם, שוחרר היום ממעצר ללא שהובא פעם נוספת לבית המשפט ויומיים לאחר שנעצר בחשד למעורבות בפיגוע.

 

 ובנתיים, נמשכות הסריקות אחר המחבל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ובנתיים, נמשכות הסריקות אחר המחבל(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד נחמי פיינבלט המייצג את משפחת המחבל ()
עו"ד נחמי פיינבלט המייצג את משפחת המחבל
 

אב המחבל מוחמד מלחם נעצר בחשד בסיוע לרצח, גרימת מוות והתארגנות בלתי חוקית. מוקדם יותר השבוע טען פיינבלט כי האב ובנו המחבל שוחחו בטלפון ביום הפיגוע.  "אני חושד בפרט כזה ולא בטוח שזה ודאי" אמר אז פיינבלט בשיחה עם ynet. "האב, מוחמד, דיבר עם בנו באותו יום, אבל לא ידוע לי אם לפני הפיגוע או אחרי", אמר העורך הדין, אף שציין כי השיחה התקיימה לאחר שהאב גילה שנשקו נגנב בעקבות תמונות של תת-המקלע הנדיר שהופיעו בתקשורת לאחר הפיגוע. "האבא אמר שהוא התקשר לבנו ושאל אותו על מקומו. הבן ענה לו שהוא בתל השומר", הוסיף פיינבלט.

 

אתמול שוחרר ממעצר אחיו של המחבל, ג'ודאת. "אני בטוח שכל אחד מהעצורים אין להם קשר לפיגוע", אמר בצאתו מכלא קישון. "אין לנו קשר לפיגוע. מצטערים על מה שקרה".

 

בתוך כך, נמשכות הסריקות אחר המחבל, וככל הנראה אין למערכת הביטחון קצה חוט לגבי השאלות לאן נמלט או היכן הוא מסתתר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
עוד שלושה ימים במעצר. מוחמד מלחם
צילום: חסן שעלאן
מומלצים