שתף קטע נבחר

סערה בכנסת: "את תת-אדם"; "אתה אפס"

אורן חזן טוען שאיילת נחמיאס-ורבין כינתה אותו "זבל" ו"כלב", אך היא טוענת שהוא התחיל. זה ייגמר בוועדת האתיקה

מהומה במסדרונות הכנסת: חילופי דברים שהחלו אתמול בערב (ב') במליאה בין ח"כ אורן חזן (ליכוד) לבין ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) הגיעו לטונים צורמים, ובשיאו של הוויכוח הקולני שנמשך גם במסדרונות הכנסת, אמר לה חזן לטענתה: "את תת-אדם". היא הטיחה בו: "מי אתה בכלל? אפס. העונש הכי גדול של הליכוד". נחמיאס-ורבין הודיעה שתגיש תלונה לוועדת האתיקה.

 

הוויכוח, סיפרו הנוכחים במקום, התלהט תוך שניות. קצין הכנסת ושורה של אנשי משמר הכנסת הגיעו למקום וניסו להרגיע את הרוחות.   

חילופי מהלומות מילוליות: ח"כ חזן, ח"כית נחמיאס-ורבין (צילום: סיון אלירזי, אלכס קולומויסקי) (צילום: סיון אלירזי, אלכס קולומויסקי)
חילופי מהלומות מילוליות: ח"כ חזן, ח"כית נחמיאס-ורבין(צילום: סיון אלירזי, אלכס קולומויסקי)
 

לטענת נחמיאס-ורבין, חזן התגרה בה במהלך ההצבעות במליאה עוד לפני הוויכוח שהתפתח. לדבריה, הוא קרא לה "ילדתי" והקניט אותה בעיקר על רקע העובדה שבמחנה הציוני לא גינו לדעתו את ארגון שוברים שתיקה. כשיצאה נחמיאס-ורבין מהמליאה היא נתקלה בחזן במבואה של יציאת חברי הכנסת, ושם התפתח ויכוח שכל אחד מהם סיפק גרסה אחרת לגביו.

 

לטענת נחמיאס-ורבין, חזן פנה אליה ואמר לה: "פעם חשבתי שאת בן-אדם. היום אני מבין שאת תת-אדם". היא לא נשארה חייבת והנוכחים סיפרו כי הצעקות ביניהם נשמעו למרחוק: "מי אתה בכלל?" השיבה לו. "תענה לי! מי אתה חושב שאתה? אתה העונש הכי גדול של הליכוד. אתה פשוט עונש".

 

בסביבת חזן אמרו שנחמיאס-ורבין השמיעה שלל ביטויים קשים, בהם גם "זבל" ו"כלב", וזאת כאשר חזן ניסה דווקא להרגיע אותה ואף הציע לה כוס מים. בסביבת נחמיאס-ורבין טענו את ההיפך - כי חזן הוא שהמשיך להתגרות בה גם במליאה וגם מחוצה לה, עד שנאלצה לענות לו ולהעמידו במקומו.

  

בתום הוויכוח אמרה נחמיאס-ורבין: "חברי הכנסת מכירים כולם את חזן, ומנגד מכירים גם אותי. מעולם לא צעקתי ולא התווכחתי עם חברי כנסת. זה לא הסגנון שלי. חודש הוא לא היה בכנסת והיה פשוט נעים לעבוד. לא היו ויכוחים ולא דברים מיותרים. אבל הוא לא הפסיק להשחיר את שמי במליאה ואז עוד המשיך כשיצאתי מהמליאה. לא נותרה לי ברירה אלא לענות לו".

 

הדוברת של חזן אמרה כי בשעה שהוא ישב מחוץ למליאה הגיחה נחמיאס-ורבין ותקפה ללא סיבה. "היא פשוט איבדה עשתונות, אורן ניסה להרגיע אותה ואפילו הציע לה מים".


פורסם לראשונה 11/01/2016 23:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון אלירזי, אלכס קולומויסקי
ח"כ חזן וח"כית נחמיאס-ורבין
צילום: סיון אלירזי, אלכס קולומויסקי
מומלצים