שתף קטע נבחר

בוטלו הבחירות בליכוד - נתניהו יישאר יו"ר המפלגה

לא יתמודד נגד הפתק הלבן. בית הדין של הליכוד ביטל את הבחירות לראשות המפלגה שהיו אמורות להתקיים בחודש הבא, וקבע: נתניהו יישאר יו"ר המפלגה

 

בנימין נתניהו (צילום: : מרק ישראל סלם) (צילום: : מרק ישראל סלם)
בנימין נתניהו(צילום: : מרק ישראל סלם)

בית הדין של הליכוד ביטל אחר הצהריים (יום ד') את הבחירות לראשות המפלגה שהיו אמורות להתקיים ב-23 בפברואר, והחליט פה אחד שראש הממשלה בנימין נתניהו הוא הנבחר וימשיך לשמש יו"ר המפלגה.

 

כשאין נגדו אף מתחרה על ראשות המפלגה, הבחירות היו אמורות להיות בין נתניהו לפתק לבן, אך כעת נמנע האירוע השנוי במחלוקת. על פי בית הדין, חוקת הליכוד קובעת שבשל העובדה שיש רק מועמד אחד, אין צורך בקיום פריימריז.

 

בליכוד נשמעה בימים האחרונים ביקורת על ראש הממשלה ועל התעקשותו להבטיח לעצמו קדנציה נוספת כאשר אין עדיין מועד לבחירות כלליות ואין מועמדים מולו. שרים בכירים אמרו כי מדובר בבזבוז כספי התנועה מאחר שעלות הפריימריז מסתכמת בכארבעה מיליון שקל. הם הציעו לערוך בחירות בהליך מצומצם וזול יותר.

 

בסביבת נתניהו טענו שהוא הקדים את הפריימריז על מנת שלא לעסוק בעניינים פנים-מפלגתיים בשעה שאמורים לעסוק בבחירות, אולם בליכוד סברו שהמהלך נועד לסכל מועמדים חזקים שעלולים לעמוד מולו בעתיד, ולא לאפשר להם זמן התמודדות.

 

 

ברקע הפרשה הביעו במפלגה חשש שאם לא יתקיימו פריימריז, תיווצר בעיה משפטית לקראת הבחירות הכלליות:

כל מועמד בולט יוכל לעתור ולבקש לקיים הצבעה לראשות המפלגה משום שהליך כזה לא התקיים.

 

מעבר לבעיה המשפטית אומרים בליכוד שיש לקחת בחשבון גם את עניין מראית העין, מאחר שהתמודדות נתניהו כמועמד יחיד היא בעייתית. ראש הממשלה התגאה לא פעם בהליכים הדמוקרטיים בליכוד, בניגוד למפלגות אחרות שרשימותיהן מנוהלות על ידי היו"ר. כעת ההליך הדמוקרטי שנתניהו מתגאה בו כל כך - עשוי לפסוח דווקא על התפקיד שלו.

 

יו"ר מרכז הליכוד, שר הרווחה חיים כץ, מברך על החלטת בית הדין שקבעה כי לא יתקיימו פריימריז לראשות המפלגה. שר הרווחה כץ הוסיף כי הוא תומך בראש הממשלה בנימין נתניהו שיוביל את תנועת הליכוד בבחירות שיתקיימו לכנסת ה- 21 ומברך אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל / פלאש90
מומלצים