שתף קטע נבחר

שיאי משקל נשברו בתחרות הדיג בכינרת

נבחרת ישראל בדיג קרפיונים דגה יותר מ-83 דגים בחמשת ימי התחרות. אג'אד ועלא סעדה מהכפר מסעדה שלו את הדגים הגדולים ביותר, וגם המשקל הממוצע לדג עלה. מה עשו לדגים אחר כך?

הקרפיונים הענקיים (צילום: ישראפיש) (צילום: ישראפיש)
הקרפיונים הענקיים(צילום: ישראפיש)

שיאים במשקל הדגים שנדוגו בתחרות הדיג הבינלאומית שנערכה השבוע בכינרת. הקבוצה שזכתה במקום הראשון מורכבת מדייגים המייצגים את ישראל בתחרויות בינלואמיות, שדגו ביחד 20 דגים במשקל כולל של יותר מ-83 ק"ג.

 

התחרות התחילה ביום ראשון והנבחרות נפרסו בחופי איגוד ערים כינרת במזרח האגם, כאשר בכל נבחרת שניים או שלושה מתחרים. לכל קבוצה הוקצה קטע חוף של כ-100 מטר, והחלקות היו במרחק גדול אחת מהשנייה ונמדדו על ידי השופטים. הדיג התבצע במהלך שעות היום והלילה, ולמתחרים אסור היה לעזוב את המתחם בכל ימי התחרות. השופטים עברו בין המתחרים ושקלו את הדגים פעמיים ביום. לאחר מכן שוחררו הדגים בחזרה למי האגם.

 

בתחרות המרכזית, על משקל הדיג הכולל, זכתה במקום הראשון קבוצה המורכבת מדייגים מהנבחרת שייצגה את ישראל באליפות העולם לדיג קרפיונים - גנדי חייקין, גלב דמיטרוביץ וארטיום חורסנוב. הם דגו בסך הכול 20 קרפיונים במשקל כולל של 83.670 ק"ג.

 

למקום השני הגיעו אולג דריאמוב (מאמן וקפטן נבחרת ישראל), אלכס גלאטמן ובוריס בונין, שדגו בסך הכל 22 קרפיונים במשקל כולל של 75.780 ק"ג.

 

בתחרות על הדג הגדול ביותר, ניצחו בני הדודים אג'אד ועלא סעדה, מהכפר מסעדה שברמת הגולן. הם דגו את הקרפיון הגדול ביותר בתחרות, במשקל 7.490 ק"ג, ודג נוסף במשקל 5.6 ק"ג. מארגני התחרות ציינו בהתפעלות כי זו הפעם הראשונה שבה משתתפים השניים בתחרות.

 

המארגנים ציינו עוד, כי בתחרות נשבר שיא מבחינת המשקל הממוצע לקרפיון שעמד על 3.734 ק"ג. כמו כן במסגרת התחרות נרשמה עלייה במשקל הכולל בייחס לתחרות הקודמת משנת 2014, אז דגו כל הקבוצות יחדיו 520 ק"ג ואילו השנה המשקל עמד על 590 ק"ג.

 

את התחרות ארגנה עמותת ישראפיש לדיג ספורטיבי בישראל. הכינרת, אגם שאינו קופא בחורף, מהווה אבן שואבת לדייגים מקצועיים מכל העולם, בעיקר בעונת החורף, הנחשבת לטובה במיוחד לדיג הקרפיונים, המתקרבים יותר מתמיד לאזור החוף הרדוד בשל עליית המפלס.

 

קפטן מנחם לב, מהמעגן בעין גב, ציין כי השנה לא הגיעו לתחרות נבחרות מרוסיה ומאוקראינה, בשל סופות שלג ששיתקו את שדות התעופה.


אליפות דיג הקרפיונים הבינ"ל בכינרת (צילום: אנדריי מזליין) (צילום: אנדריי מזליין)
אליפות דיג הקרפיונים הבינ"ל בכינרת(צילום: אנדריי מזליין)

 (צילום: אנדריי מזליין) (צילום: אנדריי מזליין)
(צילום: אנדריי מזליין)

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראפיש
לא התחרות האחרונה. הזוכים
צילום: ישראפיש
מומלצים