שתף קטע נבחר

15 חודשי מאסר לאדם שהרג גורת כלבים

בית משפט השלום קרית גת גזר בחודש שעבר עונש מאסר בפועל של 15 חודשים על תושב אשקלון שהטיח בקיר את גורת הכלבים של אחותו והרגה. לאחר שקבר את הגורה שב למקום והיכה את כלבתה השנייה של אחותו. החשוד נעצר ובתום חקירה, הגישו חטיבת התביעות במשטרה ומחלק תביעות לכיש כתב אישום בגין הרג והתעללות בבעלי חיים

עונש מאסר ממושך למתעלל בבעלי חיים. בית משפט השלום בקרית גת גזר עונש מאסר של 15 חודשים על תושב אשקלון, בן 37 ואב לשלושה ילדים. מדובר באחד העונשים הכבדים שהוטלו על מתעללים בבעלי חיים בישראל.

 

הנאשם הורשע בחודש שעבר במסגרת הסדר טיעון בעבירות של הרג והתעללות בבעלי חיים. על פי כתב האישום, הנאשם הגיע בתחילת השנה לדירה באשקלון, כשהוא בגילופין.

 

לאחר ויכוח בינו לבין אחותו, "נטל גורת כלבים בת שלושה שבועות, השייכת לאחותו, הרימה מראשה והטיח אותה בחוזקה בקיר וגרם למותה. לאחר מכן עזב את הדירה וקבר את הגורה. בהמשך, חזר לדירה והבחין באחותו יושבת על ספסל ואוחזת ברצועה את כלבה. הוא ניגש לעברה, תקף את הכלבה, בכך שהיכה בה במכות אגרוף בראשה ולכן, נאלצה אחותו לשחרר את הכלבה מהרצועה כדי לאפשר לה להימלט", כך נכתב בכתב האישום וצויין כי מדובר "בעבירת הריגה של בעל חיים חיים והתעללות בבעל חיים".

 

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

בעקבות מקרה ההריגה ותקיפת הכלבה, נעצר החשוד לחקירה בתחנת המשטרה באשקלון ומעצרו הוארך למשך תקופות שונות. חטיבת התביעות במשטרה ומחלק תביעות לכיש הגישו כתב אישום נגד החשוד במעשים ודרשו מאסר בפועל בגין הרג הכלבה וההתעללות בכלבה הנוספת.

 

מכתב האישום עולה כי לנאשם נסיבות ילדות קשה שגרמו לו לקשיי תפקוד ולבעיות התנהגות. ב-15 השנים האחרונות הורשע הנאשם בסדרת עבירות קודמות, ביניהן תקיפת שוטר, גניבה, תקיפה ואיומים. לפני כשנתיים אף נדון לעונש מותנה של שבעה חודשי מאסר בגין החזקת סכין לאחר שהורשע שוב בגין עבירות אלימות ותקיפה, אך בעסקת טיעון נדחה עונש המאסר בפועל.

 

הנאשם: "אוהב בעלי חיים ביטא צער על מות הגורה"

הנאשם הודה במיוחס לו אך טען כי "זוכר באופן חלקי את השתלשלות האירועים, כי היה נתון להשפעת חומרים (משקאות אלכוהולים, כדורי הרגעה וסמי פיצוציות)". לדבריו, חווה משברים וקשיים בתחומים שונים בחייו. הנאשם תיאר עצמו "כמי שאוהב בעלי חיים וביטא צער וכאב על מות הגורה".

 

ההגנה בבית המשפט הציעה להעדיף עונש הרתעתי בהיקף של 200 שעות עבודות שירות בבית אבות וצו מבחן לשנה. מנגד, התביעה המשטרתית התנגדה הקלות בעונש, עתרה להפעלת המאסר המותנה והוספת מאסר במצטבר. "אין כל הצדק המניח את הדעת לפגיעה שהביאה למותה של גורת הכלבים ואפילו אם הדברים נעשו תוך אדישות או עצימת עיניים", טענו בתביעה המשטרתית.

 

בהחלטת השופטת, נכתב כי למרות המלצת שירות המבחן כי מדובר באדם "שלא מכיר בבעיית ההתמכרות ובצורך לטפל בה, אלא רק בכך שהוא מתקשה לשלוט בכעסיו במצב של דחק. מדובר במי שלחובתו הרשעות הכוללות שבע עבירות של תקיפות בנסיבות שונות, וכן איום, העלבה, והחזקת סכין, וניכר כי בתי המשפט התחשבו בו עד מאוד, ומעולם לא נדון למאסר מאחורי סורג ובריח", כתבה השופטת הבכירה רובין לביא ובהחלטתה דחתה את המלצת שירות המבחן לעבודות שירות בגזר הדין וכן בפרק הזמן בו התאפשר לנאשם לערער על החלטת בית המשפט.

 

עונש מאסר ל-15 חודשים בפועל

היא גזרה עליו מאסר בפועל של 10 חודשים וכן הפעלת עונש מאסר מותנה של שבעה חודשים לריצוי בפועל של חמישה חודשים.

 

בנוסף, נגזר על הנאשם עליו 18 חודשי מאסר על תנאי למשך שלושה בתנאי שלא יבצע עבירות בהן הורשע וכל עבירות על חוק צער בעלי חיים וכן קנס של 3,000 שקלים, והתחייבות על סך 12 אלף שקל להימנע מביצוע אותן עבירות במשך שלוש שנים.

 

התביעה מטעם המשטרה טענה כי "חברה נאורה נמדדת לא רק ביחס כלפי בני אדם, אלא גם כלפי בעלי חיים, שלא יכולים להתמודד עם בני אדם והם חסרי אונים". בתגובה להחלטת בית המשפט, נמסר ממחלקת התביעות בלכיש כי "עמידה נחושה במהלך הדיונים תוך מדיניות חסרת פשרות במקרים מעין אלו, התעללות בבעלי חיים ובמקרה זה אף הריגת גורת כלבים, הביאו את בית המשפט לגזור על הנאשם עונש תקדישי בתחום הענישה כנגד עבירות אלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים