שתף קטע נבחר

קצא"א מואשמת בזיהום נחל צין בדלק סילוני

בשנת 2011 דלף דלק סילוני מצינור וגרם לנזק כבד בשמורת נחל צין. קצא"א, שתי חברות ו-12 נאשמים נוספים הואשמו בין היתר בעבירות של זיהום מים בנסיבות מחמירות ופגיעה בגן לאומי

כמעט חמש שנים אחרי זיהום הנפט הכבד בנחל צין - הוגשו היום (ב') כתבי אישום נגד חברת קו צינור אילת אשקלון בע"מ (קצא"א), חברת רולידר בע"מ, חברת מובילי הר הנגב בע"מ ו-12 נאשמים נוספים שעבדו בחברות אלו בתקופה הרלוונטית, בגין שני אירועים שבהם נפגע צינור הובלת הדלק הסילוני של קצא"א במהלך עבודות שיפוץ בחודשים יוני וספטמבר 2011. כתוצאה מפגיעות אלו, נגרם זיהום כבד של נחל צין וסביבותיו.

 

כתב האישום כולל את העבירות הבאות: זיהום מים בנסיבות מחמירות, השלכת פסולת המכילה חומר מסוכן ולכלוך רשות הרבים והפרת חובת נושא משרה לפקח ולמנוע עבירות על חוק שמירת הניקיון. אחד הנאשמים הואשם גם בפגיעה בגן לאומי בנסיבות מחמירות ועבירות סביבתיות נוספות. קצא"א עצמה מואשמת בעבירות של השלכת פסולת המכילה חומר מסוכן ולכלוך רשות הרבים וגרימת ריח חזק או בלתי סביר.

 

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד עדי דמתי שגיא מהמחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה לבית המשפט השלום באשדוד, עולה כי בבדיקה שנערכה לצינור מטעם קצא"א בסוף 2007 נמצא כי בעטיפת הצינור קיימים מספר רב של ליקויים, שמשמעותם היא כי לאורך חלקים נרחבים של הצינור אין הוא מוגן מפני דליפות. עוד נמצא כי בחלקים מסוימים הצינור חשוף ואינו טמון באדמה. בעקבות כך, ב- 2008 הפסיקה קצא"א את הזרמת הדלק הסילוני בצינור.

 

בהמשך הוחלט על שיפוץ הצינור באמצעות קבלני משנה. חברת רולידר היא חברת הנדסה אזרחית שנבחרה על ידי קצא"א במכרז לנהל את ביצוע עבודות השיפוץ. חברת מובילי הר הנגב היא חברה קבלנית שהתקשרה עם חברת רולידר למתן שירותי עבודות עפר במהלך השיפוץ. חלק מתוואי הצינור שנועד לשיפוץ, עובר בגן לאומי "גן הפסלים", סמוך לנחל צין, מהגדולים והחשובים בנחלי הנגב, שאורכו 120 ק"מ.

 

בכתב האישום מואשמים, מלבד החברות, יאיר וידה, ששימש כמנכ"ל קצא"א; שלמה לוי, ששימש כמנהל אגף הנדסה ומינואר 2011 סמנכ"ל הנדסה בקצא"א; ניר עפרוני ששימש כמנכ"ל חברת רולידר; דני אלקרינאוי ששימש כבעלים ומנכ"ל של חברת מובילי הר הנגב ו- 8 עובדים נוספים של החברות שהיו מעורבים בעבודות השיפוץ.

 

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

 

באישום הראשון מפורטת פגיעה בצינור עקב עבודות חפירה לחשיפת הצינור שביצע צוות עובדים. עקב הפגיעה פרץ דלק סילוני בעוצמה גבוהה והתיז על נחל צין וסביבותיו. חלק מהדלק זרם במורד אפיק נחל צין וחלקו הותז במעלה הנחל ועל הגבעות שסביב לו. כתוצאה מהפגיעה, זוהם שטח של כ-60 דונם בנחל ובסביבותיו. במהלך ביצוע עבודות השיקום פונו מהנחל וסביבותיו כ-26,500 טון קרקע מזוהמת. על אף פינוי הקרקע המסיבי, חלק נכבד של הדלק הסילוני נשאר בערוץ ובגדות הנחל גם לאחר סיום עבודות השיקום. פריצת הדלק הסילוני העמידה את האקוויפרים המצויים מתחת לנחל צין בסיכון של זיהום. בנוסף, שרר באפיק נחל צין וסמוך לו ריח חריף של דלק במשך תקופה ארוכה של מספר חודשים לפחות לאחר האירוע.

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)

 

כמו כן, נטען בכתב האישום, נגרם אובדן בית גידול של ערוץ הנחל ונשקפה סכנה לבעלי חיים וביצי בעלי חיים שבאו עמו במגע, ולבעלי חיים שניזונים מצמחיה שנפגעה מהדלק.

 כתוצאה מביצוע עבודות השיקום נחסמה הדרך למעלה צין למטיילים מאזור מדרשת שדה בוקר למשך שלושה חודשים.

 

על פי האישום השני, בשל התרחשות האירועים האלו, הורה המשרד להגנת הסביבה על הפסקת עבודות השיפוץ. ב-25 ביולי 2011 אישר המשרד את המשך העבודות, בתנאים שונים, שמטרתם הייתה הבטחת היערכות הולמת לטיפול בפריצת דלק סילוני במהלך עבודות השיפוץ. בהמשך מתוארת פגיעה בצינור אשר גרמה לזרימה של כמה מאות מ"ק של דלק סילוני, לאחר שקצא"א לא עמדה בתנאים שהוצבו לה על ידי המשרד להגנת הסביבה. כתוצאה מהפגיעה נגרם נזק לאזור נחל צין וסביבותיו, לצמחים, לבעלי החיים ולמערכת האקולוגית. במהלך עבודות השיקום הוצאה מהאזור כ-7200 טון אדמה מזוהמת בדלק סילוני.

 

החקירה נוהלה על ידי המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה ועל ידי רשות הטבע והגנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
הזיהום בנחל צין ב-2011
צילום: הרצל יוסף
מומלצים