שתף קטע נבחר

רוצים להתפרנס בקלות? הסגולה שמשגעת את המגזר

צריכים פרנסה? מי לא? ובכן, זה היום שלכם. ספרי קבלה וחסידות קובעים כי היום - יום שלישי בשבוע שלפני שבת פרשת "בשלח" - הוא זמן "מסוגל" לקבלת תפילות לפרנסה בקלות. בקהילות ישראל נהגו לקרוא ביום זה את "פרשת המן", המספרת על המן שירד לישראל בלכתם במדבר. בונוס: זה עובד גם בתאריכים נוספים

מי לא רוצה ש"מזונותיו" (כלומר: אוכל, פרנסה וכל צורך אחר) יירדו לו "על מגש של כסף" מן השמיים? ספרי קבלה וחסידות קובעים כי היום - יום שלישי בשבוע שלפני שבת פרשת "בשלח" - הוא זמן "מסוגל" לקבלת תפילות לפרנסה בקלות. בקהילות ישראל נהגו לקרוא ביום זה את "פרשת המן" ובה מסופר – לא על המן הרשע משושן הבירה – אלא על האוכל שירד לבני ישראל מהשמיים, בלכתם במדבר בדרך ממצרים לארץ ישראל.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

 

מקור המנהג הוא בהגותו של רבי מנחם מנדל מרימנוב, מאבות תנועת החסידות, שנפטר לפני כ-200 שנה בפולין. בספריו הרבה האדמו"ר לעסוק בפרשת המן – יש שאומרים משום שהאותיות מ' ו-נ' מופיעות פעמים רבות בשמו הפרטי. הוא קבע כי ראוי לקוראה ביום ג', שבו נאמר בסיפור הבריאה פעמיים הביטוי "כי טוב", בשבוע פרשת "בשלח", שבה מסופר על הארוחות המיוחדות של בני ישראל במדבר. בהמשך פשט המנהג והתרחב עוד: יש שקוראים פסוקים אלה כל יום שלישי ויש שמדי בוקר, לאחר תפילת שחרית.

 

בציבור הדתי והחרדי נשלחות תזכורות רבות בעניין ברשתות החברתיות. רוצים לקרוא את פרשת המן ? יש לקרוא פעמיים את הפרשה עצמה ופעם אחת את התרגום לארמית (בשיטת "שניים מקרא ואחד תרגום"), ולאחר מכן את התפילה המיוחדת לפרנסה. 

 


רוצים לקרוא עוד? לחצו על התמונה 

 


פורסם לראשונה 19/01/2016 14:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
קראו - והתפרנסו
צילום: shutterstock
מומלצים