שתף קטע נבחר

בן 16 מכחיש: לא השחתתי את הדורמיציון

לפני כמה ימים רוססו כתובות על הכנסייה בירושלים. נער נעצר והודה בכתיבת כתובות נאצה ליד שער שכם, אך מכחיש מעורבות בהשחתת הכנסייה

 

 (צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון) (צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון)
(צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון)

המשטרה עצרה הלילה נער מירושלים החשוד בהשחתת הדורמיציון לפני כמה ימים. על קירות המנזר נכתבו כתובות נאצה ובהן "מוות לנוצרים הכופרים אויבי ישראל", ו"נקמת בני ישראל עוד תבוא".

 

הנער, בן 16 הלומד בישיבה חרדית בירושלים, הודה בכתיבת כתובות נאצה בסמוך לשער שכם, אולם הכחיש את מעורבותו בהשחתת כנסיית הדורמיציון. לנער אין רקע של עבירות או פעילות אידיאולוגית, ובהמשך תיבדק כשירותו לעמוד לדין. בנוסף אליו נעצר נער נוסף בן גילו, שאותו הוא מכיר מהישיבה, בחשד למעורבות במעשה. הוא הועבר לחקירה במרחב דוד.

 

החשוד בהשחתה. מעצרו הוארך (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
החשוד בהשחתה. מעצרו הוארך(צילום: גיל יוחנן)
הכתובות על קירות המנזר (צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון) (צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון)
הכתובות על קירות המנזר(צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון)

 

בית המשפט השלום קבע כי מעצרו יוארך עד מחר, ואם לא תחול התפתחות משמעותית בחקירה הוא ישוחרר למעצר בית. עורך דינו אביחי חג'בי, המייצג אותו מטעם ארגון "חננו", מסר בתגובה כי "פסטיבל היחצ"נות של משטרת ישראל הגיע לסיומו עם החלטת בית המשפט. בית המשפט הכניס פרופורציה בבחינת התיק והורה על שחרור מרשי כבר מחר".  

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן גינה את הפגיעה בכנסייה והנחה את המשטרה לתת קדימות לחקירת האירוע. לדבריו, "לא ניתן לאיש לערער את הדו-קיום בין הדתות במדינת ישראל. נפעיל אפס סובלנות כלפי מי שפוגע ביסודותיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל ובחופש הדת, ונפעל כדי לשים את ידינו על מי שביצעו את המעשה הנפשע".

עו"ד חג'בי. מייצג את הנער שנעצר ()
עו"ד חג'בי. מייצג את הנער שנעצר
 

האב גבריאל נדאף, יו"ר הפורום לגיוס העדה הנוצרית, והרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות, גינו את ההתנכלויות לכמרים בתקופה האחרונה בירושלים ואת כתובות השנאה: "מעשים אלה פוגעים ביחסים בין יהודים לנוצרים בישראל ובעולם, פוגעים בגיוס הנוצרים לצבא ובהשתלבותם בחברה הישראלית ומסבים נזק תדמיתי עצום לישראל, לתיירות ולכלכלה", נמסר בהודעה משותפת שלהם.

 

"היחסים בין העם היהודי לבין העולם הנוצרי מהווים נכס אסטרטגי ראשון במעלה לציבור בישראל, ואנו קוראים לשר לביטחון הפנים ולמפכ"ל המשטרה לפעול באופן נחרץ ומהיר למיגור התופעה החמורה הזו", נמסר בהודעה של האב נדאף והרב אקשטיין. "הקרן לידידות והפורום יסייעו בכל דרך למשטרה ולממשלה להגביר את האבטחה במקומות הקדושים ובאתרים נוצריים רגישים".

 

מכנסיית דורמיציון, שבעבר הייתה כבר יעד לפעולות דומות, נמסר: "הכתובות הן לא רק נגד ישוע המשיח, אלא קוראים בהן גם לטבוח בנוצרים ולשלוח אותם לעזאזל. עד מתי יימשכו מעשי ונדליזם אלה?"  

 

מלבד זאת, הלילה איתרו שוטרי סיור ממרחב דוד כתובות נאצה דומות שנכתבו בטוש שחור גם על קיר בהוספיס ברחוב הגיא בעיר העתיקה. הנער שנעצר מיוצג על ידי עו"ד אביחי חג'בי מארגון "חננו", שאמר: "משטרת ישראל ממשיכה לצאת בהצהרות עוד טרם בדיקת הדברים על ידי ערכאה שיפוטית. אנו מאמינים כי בסופו של דבר בית המשפט יורה על שחרור מרשי". 

 

גם במאי 2013 רוססו כתובות על הכנסייה ועל רכב שחנה בסמוך: "הנוצרים קופים" ו"הנוצרים עבדים". בנוסף, נוקבו שניים מגלגליה של המכונית, שעליה רוסס "חוות מעון".


פורסם לראשונה 20/01/2016 07:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון
כתובות הנאצה בדורמיציון
צילום: האחים הבנדיקטים כנסיית הדורמיציון
מומלצים