שתף קטע נבחר

פוטין ליהודי אירופה: יש אנטישמיות? בואו לרוסיה

נשיא רוסיה נפגש עם חברים בקונגרס היהודי-אירופי ושמע מהם על העלייה באנטישמיות ברחבי היבשת. "בימי ברית המועצות היהודים עזבו, עכשיו תנו להם לחזור", אמר

פוטין בפגישה בקרמלין עם חברי הקונגרס היהודי-אירופי (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פוטין בפגישה בקרמלין עם חברי הקונגרס היהודי-אירופי(צילום: EPA)
 

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין קרא אתמול (יום ג') ליהודים שסובלים מאנטישמיות באירופה להגיע לרוסיה.

 

בפגישה בקרמלין עם חברי הקונגרס היהודי-אירופי שמע פוטין מנשיא הקונגרס, ולצ'יסלב משה קנטור, על העלייה באנטישמיות במערב אירופה. "תנו להם לבוא אלינו", אמר פוטין לקנטור. "בימי ברית המועצות היהודים נהגו לעזוב, עכשיו תנו להם לחזור".

 

"המצב של יהודי אירופה הוא החמור ביותר מאז תום מלחמת העולם השנייה", אמר קנטור. "היהודים שוב חיים בפחד והאפשרות של 'אקסודוס' יהודי מאירופה היא ממשית", הוסיף קנטור. "יש יותר יהודים שבורחים מצרפת, שנחשבת בטוחה מאוד, מאשר מהמלחמה באוקראינה".

 

בראשון ערך האפיפיור פרנסיסקוס ביקור בבית הכנסת הגדול של רומא, מקום התפילה של אחת הקהילות היהודיות הוותיקות בעולם, וגינה כל אלימות

שמבוצעת בשם האל. ביקורו של האפיפיור במקום נועד להפגין את הידידות הבין-דתית בתקופה שבה יש ברחבי העולם גילויי אלימות קשים בשם הדת. מסביב לבית הכנסת הוצבה אבטחה כבדה.

  

במהלך דבריו יצא האפיפיור נגד כל צורה של אנטישמיות, קרא לשמור על "ערנות מקסימלית" ולהתערב מוקדם במקומות שבהם יש אנטישמיות כדי למנוע שואה נוספת. "השואה מלמדת אותנו שאנו זקוקים למקסימום ערנות כדי להתערב במהירות להגנת הכבוד והשלום האנושי", אמר פרנסיסקוס תוך שימוש במילה העברית "שואה" ולא בתרגום שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים