שתף קטע נבחר

ננו-טכנולוגיה ישראלית תשנה את מסכי העתיד

חוקרים ישראלים מאוניברסיטת תל אביב פיתחו פיתרון המבוסס על חלקיקי נאנו ומיועד לציפוי מסכי הסמארטפון והטלוויזיות של העתיד שיהיו על פי כל הסימנים גמישים ואף מתקפלים

לקראת כנס "ננו-ישראל 2016" שיערך בישראל הכריזה קבוצת חוקרים מאוניברסיטת תל אביב בראשות פרופסור גיל מרקוביץ', ראש בית הספר לכימיה, על פיתוח שעשוי לחולל מהפיכה בשוק המסכים בעתיד.


מדובר בציפוי מיוחד למסכים שמבוסס על אלקטרודות שקופות שמורכבות מננו-חוטי מתכת של כסף וזהב שמצד אחד הם גמישים ושקופים ומצד שני הם מוליכים זרם חשמלי, דבר שיאפשר להתשמש בהם לציפוי המסכים בעתיד.

 

צילום מיקרוסקופי של הסיבים (צילום: יח"צ) (צילום: יח
צילום מיקרוסקופי של הסיבים(צילום: יח"צ)

 

עיקר השינוי יהיה מהעובדה שהם גמישים ולכן יוכלו לשמש במסכים שיהיו גמישים או אפילו מתקפלים, כך בכל אופן הרושם שיראו מסכי הסמארטפונים, הטלוויזיות והמחשבים שלנו בעתיד הלא רחוק. נקודה חשובה נוספת היא שהחומר בו משתמשים כיום לציפוי מסכים, אינדיום, הוא משאב שאוזל בהדרגה בטבע ולכן מחירו מאמיר ברמה היומית. החומר החדש לעומתו, מופק בעלויות נמוכות בצורה משמעותית ולכן הבשורה הטכנולוגית היא למעשה גם בשורה צרכנית.

 

פרופסור גיל מרקוביץ' (צילום: יח"צ) (צילום: יח
פרופסור גיל מרקוביץ'(צילום: יח"צ)

 

"אני גאה לעמוד מאחורי פיתוח ננו-טכנולוגי-כימי, שהוא בעל השפעה יישומית רחבה כל כך" אמר פרופסור מרקוביץ', "הגמישות ותהליך הייצור הפשוט של

השכבות הוא בשורה מרחיקת לכת לתעשיית המסכים וגם עבור הצרכנים הפרטיים". הפיתוח יוצג בכנס "ננו-ישראל 2016", אירוע בינלאומי העוסק בחידושים ופיתוחים  בתחום הננו-טכנולוגיה שיתקיים באוניברסיטת תל אביב בין התאריכים 22-23 לחודש פברואר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים