שתף קטע נבחר

לא יוגשו כתבי אישום על אונס בפרשת אלנבי 40

הסרטון שבו תועדו גברים מקיימים יחסי מין עם צעירה שתויה הובילה לחקירה בחשד לאונס במועדון אלנבי 40 בתל אביב. גורמים המעורבים בתיק מספרים כי הפרקליטות צפויה שלא להגיש כתבי אישום בגין אונס

הפרקליטות לא תגיש כתבי אישום בפרשת אלנבי 40 בגין אונס. כך מסרו הערב (ה') גורמים המעורבים בתיק. בימים הקרובים צפויה להתפרסם הכרעה בתיק.

 

בחודש אוקטובר הודיעה המשטרה על פתיחת חקירה בחשד לאונס ופרסום תועבה בעקבות מקרה שאירע כמה חודשים קודם לכן וסרטון שפורסם בערוץ 10 ובו תועדו גברים מקיימים יחסי מין עם צעירה שתויה.

 

בסרטון ניתן היה לראות את הצעירה, שהייתה שיכורה לחלוטין, עלתה לבר בבגד ים שבהמשך הופשט ממנה. בהמשך עלו על הבר גברים בזה אחר זה, והנוכחים נשמעים מעודדים אותם. בתחילה טענה הצעירה כי דבר לא נעשה בניגוד לרצונה, אם כי הדגישה ששיקול דעתה נפגע מן הסתם על רקע מצבה.

 

המשטרה גבתה מהצעירה עדות והעבירו את תיק החקירה לפרקליטות עם מסקנה שלא מדובר באירוע פלילי, אך התיק הוחזר שוב למשטרה לצורך השלמות. במהלך החקירה הועברו למשטרה עדויות וראיות הסותרות את הדברים שאמרה הצעירה בעדות השנייה. גם מנחה האירוע מאותו ערב זומן לחקירה.

טוענת שמדובר באונס. הצעירה (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
טוענת שמדובר באונס. הצעירה(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")

הצעירה טענה בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי בעל המועדון נתן לה סמים ואלכוהול ושיכנע אותה לעלות לרקוד על הבר. היא הסבירה לחוקרי המשטרה כי שיקרה להם בחקירה הראשונה משום שחששה שתיכנס לכלא, וסיפרה להם מדוע לא הצליחה להתנגד למעשים שבוצעו בה.

 

"גברים רצו לעלות לבר לרקוד לידי, אבל הברמנים ביקשו מהגברים כסף. הברמן אמר: 'אתה רוצה לעלות, בוא תשלם'.‬ הראשון שעלה היה אחד בשם אלכס. הוא היחידי שאני זוכרת. הוא התפשט ופשוט עשה לי את זה. לא הייתה לי אפשרות להתנגד. ראיתי שחור בעיניים. לא הייתה לי אפשרות לומר 'די, תפסיק‬', משהו באלכוהול והסמים השפיע עלי וגרם לי לא לומר כלום. אחרי אלכס אני לא זוכרת כלום, אבל בסרטונים ראיתי שהיו עוד גברים. הגוף שלי היה שם פיזית, אבל שכלית לא הייתי שם. אם הייתי בדעה צלולה לא הייתי מורידה כלום.

 

"קמתי למחרת בארבע-חמש אחר הצהריים. לא ידעתי מי החזיר אותי הביתה. לא זכרתי כלום, רק מה שקרה עד הקטע של אלכס. בגלל אלכס הרגשתי חרא. איך עשיתי דבר כזה? איך יכול להיות שקרה דבר כזה ואף אחד לא עצר? רציתי להיעלם מהעולם", היא סיפרה בראיון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
הצעירה א'
צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות"
מומלצים