שתף קטע נבחר

המחבל שרצח את דפנה מאיר: צפיתי בטלוויזיה הפלסטינית, והחלטתי לרצוח יהודי

אחר הצהריים הותר לפרסם חלק מחקירת המחבל בן ה-15 שרצח את דפנה מאיר בפיגוע דקירה בביתה בעתניאל. הוא סיפר בחקירתו בשב"כ על התכנים המסיתים שבהם צפה בטלוויזיה הפלסטינית שהובילו אותו להחלטה לרצוח יהודי. השב"כ: "נחשפה חומרת ההסתה הפרועה"

 

 

דפנה מאיר ז"ל על רקע ביתה. מנעה את רצח ילדיה ()
דפנה מאיר ז"ל על רקע ביתה. מנעה את רצח ילדיה


אחר הצהריים (יום א') הותרו לפרסום פרטים חדשים מחקירת המחבל בן ה-15 מהכפר בית עמרא הסמוך לחברון שרצח את דפנה מאיר ז"ל בפיגוע הדקירה בביתה בעתניאל. במהלך התקופה שקדמה לפיגוע צפה הנער בשידורי הטלוויזיה הפלסטינית, שהציגו את ישראל כמי ש"הורגת צעירים פלסטינים".

 

ביום הפיגוע, ובהשפעת התכנים שאליהם נחשף בטלוויזיה הפלסטינית, החליט לבצע פיגוע דקירה במטרה לרצוח יהודי. לנוכח סמיכות היישוב עתניאל למקום מגוריו, החליט לבצע את זממו בעתניאל. לאחר הגעתו ליישוב, ומשהבחין במאיר, החליט לדקור אותה כמה פעמים ונמלט מהיישוב.

 

 

בשב"כ אומרים כי "תוצאותיו הקשות של הפיגוע ממחישות פעם נוספת את חומרת האיום הנשקף מההסתה הפרועה המתנהלת נגד מדינת ישראל והיהודים בתקשורת הפלסטינית, המשפיעה על מפגעים בודדים לבצע מעשי רצח ופיגועי טרור חמורים". 

 

בתמונות ראשונות שפורסמו לאחר הפיגוע נראה המחבל שדקר ורצח את מאיר ז"ל נמלט מעתניאל. הוא נראה מתחבא מאחורי השיחים ובורח לאחר הפגיגוע הרצחני. המחבל הבחין בדפנה מאיר בעת שצבעה את משקוף דלת ביתה, ניגש אליה מאחור ונעץ באכזריות את הסכין בראשה. בתה הבכורה הייתה עדה לאירוע. הבת המבוהלת התעשתה במהירות והתקשרה להזעיק עזרה.

 

המחבל ומאיר. רצח אכזרי ()
המחבל ומאיר. רצח אכזרי

 

אחרי הרצח המחבל נמלט מהמקום. לפי הערכות הוא נמלט לכיוון הכפר הפלסטיני חירבת כרמל ופאתי העיירה יטא. כוחות תגבור מגזרות שכנות הוקפצו לאזור עתניאל והשתתפו בסריקות אחר המחבל. בשבוע שעבר הוא נתפס בפעילות של שב"כ וצה"ל עם

יחידות דובדבן ומחטמ"ר יהודה. המחבל, בן 15 בלבד, נשלף ממיטתו והועבר לחקירה. גם הוא פעל לבדו במתווה של מפגע בודד וללא רקע ביטחוני מוקדם.

 

מאיר ז"ל נרצחה בפתח ביתה. היא אותירהאחריה בעל, נתן, ושישה ילדים: רננה (17), עקיבא (15), אהבה (10), נעה (11), יאיר (6) ויניב (4). רננה הבת הבכורה ספדה לאמהּ בהלוויה וסיפרה שהייתה הרבה יותר מאימא: "אימוש יפה שלי, החברה הכי טובה. בדבר אחד הצלחתי להיזכר אתמול. בשיחה שהתרחשה שעה לפני שהכול קרה, התחלת להעלות זיכרונות ממקרים שהתייעצתי איתך, שאלתי איזה לק למרוח. תמיד היית מופתעת שהתייעצתי איתך על דברים שילדות מתבגרות לא מתייעצות עם האמהות שלהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל שרצח את דפנה מאיר ז"ל
מומלצים