שתף קטע נבחר

4 חודשי מאסר ללוחם דובדבן שירה בגמל

בית הדין הצבאי גזר את העונש לחייל ביחידה המובחרת שתועד יורה באקדחו בגמל והורה על הורדתו לדרגת טוראי. עורכי דינו: "החמירו איתו". חברו ליחידה שנסע עמו ברכב וצילם את האירוע נידון לחודשיים מאסר

 

החטא ועונשו: ארבעה חודשי מאסר נגזרו בבית דין צבאי על חייל ביחידת דובדבן שתועד בסרטון כשהוא יורה בגמל עם אקדחו מתוך רכב בסוף חודש נובמבר האחרון.

 

החייל הורשע בעבירות של שימוש בלתי חוקי בנשק והתעללות בבעל חיים. בנוסף לעונש המאסר הוא הורד לדרגת טוראי. חברו ליחידה המובחרת, שצילם את הסרטון, נידון לחודשיים מאסר וגם הוא הורד לדרגת טוראי.

החיילים בהארכת מעצרם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החיילים בהארכת מעצרם(צילום: מוטי קמחי)
 

"גזר הדין משקף את החומרה שבה רואה צה"ל עבירה של התעללות בבעל חיים, במיוחד כשהדבר נעשה תוך שימוש בנשק צבאי", נקבע בגזר הדין בבית הדין הצבאי של מחוז מרכז.

 

"הוא מפריע לי בדרך", אומר החייל שנהג ברכב במדבר ושולף אקדח לעבר הגמל. לאחר כמה שניות קצרות הוא יורה בגמל והרכב ממשיך בנסיעה. השניים נעצרו בעקבות מידע מודיעיני שלפיו שני הלוחמים השתמשו בנשקם האישי כדי לירות בגמל. הם הודו במעשה והביעו עליו חרטה.

 

עורכי הדין סרן ליאור עייש וסגן הילה קנטרוביץ' מהסנגוריה הצבאית, שמייצגים את החייל היורה, מסרו בתגובה לגזר הדין:  "לאחר קריאת פסק הדין אנו

סבורים, בכל הכבוד, כי עונש המאסר הממושך שנגזר על מרשנו, ובפרט הכתמתו ברישום פלילי ארוך שנים, מחמירים עמו יתר על המידה. החייל, מלח הארץ ולוחם מצטיין, הכה על חטא בפני בית הדין, לקח אחריות מלאה והביע חרטה על מעשיו הרחוקים מלהעיד על אופיו".

 

"אנו סבורים כי נכון היה לאמץ את דעת שופט המיעוט שביקש להטיל עונש של 60 ימי מאסר ולהימנע מהכתמתו של מרשנו ברישום פלילי מלא, בדומה לעונשו של שותפו למעשים. הסנגוריה הצבאית צפויה לערער על גזר הדין ולעתור להסתפקות בעונש שיאפשר למרשנו לחזור בהקדם לשירותו הצבאי ולהמשיך לתרום לחברה, בלא לתייגו כעבריין". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים