שתף קטע נבחר

המחבל תלה דגל דאעש בצפון ת"א: "הייתי בטוח שהוא בדירה"

עם הגשת כתבי האישום נגד קרוביו של נשאת מלחם, מתברר שהוא זה שתלה דגל דאעש על מרפסת פנטהאוז ריק בצפון תל אביב. האירוע דווח לראשונה ב-ynet. "זה פשוט מפחיד והזוי ברמות", אומרת מורן, דיירת בבניין

 

הדגלים שהותיר המחבל נשאת מלחם בצפון תל אביב ()
הדגלים שהותיר המחבל נשאת מלחם בצפון תל אביב

 

לאחר הפיגוע בתל אביב פרסם ynet כי דגלי דאעש נמצאו בבית מגורים בצפון תל אביב. כעת מתברר כי מי שתלה אותם שם הוא המחבל נשאת מלחם לאחר שרצח את אלון בקל, שמעון (שימי) רוימי ואמין שעבאן. "זה פשוט מפחיד והזוי ברמות", אומרת מורן, דיירת בבניין. "לא עברה לי בראש המחשבה שזה יכול להיות קשור אליו ספציפית".

 

  

ביום הפיגוע בתל אביב, בסביבות 15:30, הבחינו השכנים כי מישהו תלה דגלי דאעש על מרפסת פנטהאוז ברחוב רקנאטי בצפון תל אביב. הבניין עצמו עבר שיפוצים כך שהוצבו עליו פיגומים, והדגלים היו תלויים במרפסת פנימית בדירה השייכת למשפחה שנמצאת בחו"ל בחודשים האחרונים. לאחר שהבחינו בדגלים קראו השכנים לאיש אחזקה שמטפל בדירה וכן הזעיקו את המשטרה. איש האחזקה פתח את הדלת לשוטרים והם ביצעו במקום חיפוש.

 

היום, עם הגשת כתבי האישום נגד קרובי משפחתו שסייעו לו להתחבא, התברר כי מי שהניח את הדגלים במקום הוא לא אחר מהמחבל נשאת מלחם, שעלול היה לפגוע בדיירים. בכתב האישום שהוגש היום נגד מי שסייעו לו נכתב:

"לאחר מכן הגיע נשאת לרמת אביב ושם תלה, על גג בניין, יריעת בד שעליה נרשם 'דאעש', ויריעת בד שעליה מודפס בשפה הערבית המשפט 'אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד שליח האל'. משם נסע נשאת לאזור ואדי ערה והסתתר בכפר ערערה".  

 

סתיו, איש האחזקה שפתח את דלת הדירה לשוטרים, אומר היום: "היה לי חשד שזה קשור למקרה. אני בכלל חשבתי שהוא (המחבל) מסתתר בדירה. הייתי בטוח שהוא עלה לשם מהפיגומים. אם יש דגלים ויש פיגומים ולא מוצאים אותו - זו דירה ענקית והיה לי פחד שהוא יתחבא בדירה. פחדתי להיכנס פנימה שלא יחכה עם הנשק, אין בזה חוקים. הוא הכיר את כל האזור. ביום ראשון שאחרי שוב הגיעו השוטרים לסרוק ולחפש ממצאים בדירה".

  

לאחר פניית ynet, במשטרה ציינו כי הנושא נמצא בחקירה וכי הפועלים שעסקו בשיפוץ הבניין צפויים להיחקר. מורן, אחת הדיירים, ציינה כי היא לא ישנה בבית עד שסיימו את השיפוצים והורידו את הפיגומים סביב הבניין, "כי המשמעות הייתה שכל אדם יכול לטפס ולהיכנס אליי הביתה. הפחד היה שם לאורך כל הדרך. מהמשטרה לא הודיעו לנו כלום. אחרי הגשת התלונה הודיעו שהם יתחקרו את הפועלים הערבים, אבל אני לא יודעת מה נעשה עם זה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי דאעש שאותם השאיר המחבל נשאת מלחם
מומלצים