שתף קטע נבחר

בנט נגד "אם תרצו": קמפיין "השתולים" מביך ומיותר

ביקורת גם מימין נגד הקמפיין שמסמן אמנים שקשורים לארגוני שמאל. יו"ר הבית היהודי הגדיר אותו "מבזה". לפיד: "קמפיין שנאה שמסית לאלימות"

 

יו"ר מפלגת הימין הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, מתח בצהריים (יום ה') ביקורת על קמפיין "השתולים" של תנועת אם "תרצו", שסימן אמנים מתחומי תרבות שונים משום שהזדהו עם דעות שמאליות. "הקמפיין נגד האמנים מביך, מיותר ומבזה", כתב בנט בחשבון הטוויטר שלו.

 

גם יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, שמותח ביקורת חריפה על ארגון "שוברים שתיקה", יצא נגד הקמפיין, ואמר כי הקיצונים יצאו מדעתם. "האב השכול שבנו נהרג במלחמת לבנון השנייה דויד גרוסמן ורבקה מיכאלי בוגדים", שאל לפיד. "עמוס עוז שתול? גילה אלמגור, סמי מיכאל ושאנן סטריט הם מרגלים?"

 

לדברי שר האוצר לשעבר, "זה לא עניין של פוליטיקה. זה עניין של הגינות בסיסית. של חיים משותפים. כל אדם הגון - ימני או שמאלני - צריך לצאת נגד הקמפיין המכוער, המשסה, המפצל והאלים הזה. האם השתגענו? אסור לנו שבמדינת ישראל, מדינת העם היהודי, עם הספר, ירדפו אחרי אמנים, אנשי רוח וסופרים. קמפיין השנאה של אם תרצו וההסתה לאלימות בתוכו הם חציית קו אדום".

 

 

בני בגין. "שיא של כיעור" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
בני בגין. "שיא של כיעור"(צילום: אלכס קולומויסקי)

ציפי לבני. "כיעור של קמפיין" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ציפי לבני. "כיעור של קמפיין"(צילום: גיל יוחנן)

גם ח"כ בני בגין מהליכוד מתח ביקורת חריפה על הקמפיין. בראיון לרשת ב' אמר בגין כי "הפעילות החדשה תחת הכותרת של 'שתולים באמנות' מציינת שיא חדש של כיעור בפעולותיה, אחרי סרט השתולים בעמותות השמאל שהפיצה. יש כאן ניסיון לשתול במוחו של הציבור את המושג שתולים כמילה נרדפת לבוגדים. חיפוש, איתור וסימון של בוגדים כביכול הוא סממן פאשיסטי ותיק, מכוער ומסוכן. יש לחשוף את מקורות המימון של העמותה הזו ולהתנער מפגיעתה הרעה".

 

ח"כ ציפי לבני מהמחנה הציוני אמרה כי "מי שלא יודע להילחם באויבים מבחוץ - מייצר אויבים מבפנים. לא ניתן לישראל להיות מדינה רודפת יושביה. 'אם תרצו' הורסים את ישראל מבפנים ומבודדים אותה מבחוץ - בראשות ובסמכות הממשלה. מי שלא יודע לטפל באויבים מבחוץ יוצר אויבים מבפנים, מי שלא יודע לספק ביטחון - מספק שנאה ופילוג. הכיעור של קמפיין הבחירות נהפך למדיניות מוצהרת בעידודה של 'אם תרצו'".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' הוסיפה כי "על ראש הממשלה להתערב וליטול בדחיפות אחריות ולעצור את הגל הפאשיסטי, העכור, שמאיים לשטוף את הדמוקרטיה הישראלית ולעוות את דמותה ללא היכר".

 

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש לבחון את הקשר ואופי שיתוף הפעולה בין שרת התרבות מירי רגב לארגון אם תרצו: "באופן תמוה מאוד בחרו גם רגב וגם אם תרצו לצאת בקמפיינים 'נפרדים' בהפרש של שעות ספורות. ביקשתי לברר את 'צירוף המקרים' והאם הוא עומד בחוק ובנוהלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים