שתף קטע נבחר

מודל קליטת עולים בשומרון יאומץ לכל הארץ

שנתיים לאחר שעשרות משפחות של עולים חדשים התיישבו בשומרון ונקלטו כחלק מהקהילה. השר זאב אלקין נפגש עם העולים והודיע לאחר פגישה עם יוסי דגן על אימוץ אותו מודל לכל הארץ: "זה הוכיח את עצמו"

בשנתיים האחרונות הגיעו לשומרון עשרות משפחות עולים בקונספט עלייה ייחודי, שפותח יחד עם עמותת 'קליטת קהילות ישראל' של שלום ואך. כמה משפחות של עולים הגיעו ליישובים יקיר ופדואל ונקלטו כקהילה, ולא כמשפחות בודדות כמקובל בערים. לנוכח הצלחת המודל החליט שר הקליטה זאב אלקין לאמץ אותו בכל הארץ. "מדובר במודל שהוכיח את עצמו".

 

השר אלקין הגיע אמש לשומרון כדי להיפגש עם העולים שכבר נקלטו בדרך זו, ולשמוע מהם על היתרונות והחסרונות של השיטה. "יש לנו חברים שנקלטו בערים ומספרים על חוויה מאוד לא פשוטה", אמרו העולים שנפגשו עם השר. "אנחנו לעומת זאת מרגישים שנקלטנו כאן מהר. יש סביבנו הרבה אכפתיות של התושבים, ערבות הדדית שלא הכרנו קודם. לכן המודל הזה של הקליטה מאוד מוצלח בעינינו".

 (צילום: מועצה אזורית שומרון) (צילום: מועצה אזורית שומרון)
(צילום: מועצה אזורית שומרון)

ראש המועצת האזורית שומרון, יוסי דגן, עם העולים (צילום: מועצה אזורית שומרון) (צילום: מועצה אזורית שומרון)
ראש המועצת האזורית שומרון, יוסי דגן, עם העולים(צילום: מועצה אזורית שומרון)

בעקבות הדברים ששמע הודיע אלקין שמשרדו ילמד את מודל הקליטה הקהילתי ויאמץ אותו בכל הארץ: "זה מודל ראוי שהוכיח את עצמו וראוי שהמשרד ישקיע בו משאבים. גם אני עליתי לארץ ונקלטתי ביו"ש, ולדעתי הכי חשוב בקליטה זה האנשים מסביב, כשיש אנשים טובים אפשר לפתור הרבה בעיות. הפוטנציאל האנושי ביו"ש חשוב מאוד לקליטה וחייבים לנצל זאת. אני שמח שיש כאן היענות רבה לעלייה הקהילתית, המודל שאתם מיישמים כאן ראוי לחיקוי במקומות אחרים בארץ.

 יש יתרון לקהילה שבאה ביחד לתוך קהילה קולטת".

 

השר אלקין הוסיף: "משרד הקליטה עומד ליישם את מודל העלייה הקהילתית בשומרון - בכל מדינת ישראל. שוחחתי על כך עם ראש הממשלה ודיברנו על כך שיש לתת דגש רב יותר לעלייה הקהילתית. אנחנו נמצאים בתקופה מרתקת מבחינת פוטנציאל העלייה והמודל של עלייה קהילתית יכול להגדיל משמעותית את מספר העולים, כיוון שיחד זה הרבה יותר קל. היה לי חשוב לבוא ולראות בעיניים שלי את המשפחות, ולשמוע מהן על החוויות והאתגרים שלהן".

 

יו"ר המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, יצא השבוע לצרפת כדי להביא עולים נוספים שייקלטו גם הם באותה דרך ביישוב ברוכין. דגן בירך על המהלך: "פרויקט העלייה מצרפת חשוב לנו במיוחד, זו משימה לאומית. אנחנו מאמינים בזה לא רק בדיבורים אלא במעשים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מועצה אזורית שומרון
שר הקליטה אלקין עם העולים
צילום: מועצה אזורית שומרון
מומלצים