שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנכ"ל "אם תרצו" השעה עצמו בעקבות קמפיין "שתולים בתרבות"
  מתן פלג הודיע לוועד המנהל שהוא לוקח אחריות על הטעות שהובילה לסערה גדולה וגינויים מימין ומשמאל. "ההשעיה חשובה גם ברמה האישית וגם ברמה הערכית כי בקרב על הרעיון הציוני אין מקום לטעויות", הסביר  פלג: השעיה כהתייעלות לקראת ההמשך    (צילום: באדיבות רשת)

  פלג: השעיה כהתייעלות לקראת ההמשך    (צילום: באדיבות רשת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  ארבעה ימים לאחר הסערה שעורר קמפיין השתולים בתרבות שהפיקה תנועת "אם תרצו", הודיע מנכ"ל התנועה מתן פלג כי הוא משעה את עצמו. בראיון לשרון כידון בתוכנית הטלוויזיה "הערב" בערוץ 2, אמר פלג שהוא לוקח אחריות על הטעות שנעשתה בעצם ההגדרות בקמפיין.

   

  הקמפיין של "אם תרצו" הגדיר כ"שתולים" עשרות אמנים ואנשי תרבות שהשתתפו באירועים של שוברים שתיקה וחברים בבצלם. בין היתר, נכללו ברשימה גילה אלמגור, יהושע סובול, עמוס עוז, שרית וינו-אלעד, רבקה מיכאלי ועוד, שחלקם העדיפו להגיב לעניין בציניות. הקמפיין הצליח לגרוף מחאות וגינויים מימין ומשמאל, אפילו משר החינוך נפתלי בנט ומראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  כרזת הקמפיין שעוררה סערה ()
  כרזת הקמפיין שעוררה סערה

  הגינוי גרם לתנועה לפרסם בעמוד הפייסבוק שלה הודעה על חזרתה מהקמפיין. "טעינו. העלנו פוסט שגוי בנושא מאוד, חשוב ומהותי ודווקא מתוך כך היינו צריכים להקפיד הרבה יותר. לא היה 'קמפיין', ולא היו אמירות על 'בוגדים'". עוד נכתב כי התנועה לוקחת אחריות מלאה ומודה "למי שהעמיד אותנו על טעותנו".

  מתן פלג. התנצלות בפייסבוק (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מתן פלג. התנצלות בפייסבוק(צילום: מוטי קמחי)
   

  כעת לקח המנכ"ל אחריות על הטעות. "הודעתי לוועד המנהל שאני כרגע משעה את עצמי מההנהגה של התנועה. ההשעיה חשובה גם ברמה האישית וגם ברמה הערכית כי בקרב על הרעיון הציוני אין מקום לטעויות. זה רגע של חשבון נפש, בדיקה עצמית, התייעלות והשתכללות לקראת ההמשך", אמר פלג.

   

  פלג גם עמד על מהות הטעות שלדבריו קיימת בפוסט. "שאנחנו יצאנו עם הפוסט הזה, הרעיון היה שונה מהביצוע. הפוסט היה שגוי. יש הבדל בין ארגון שאנחנו קוראים לו ארגון שתול, ארגון שממומן על ידי ממשלות זרות וקרנות פלסטיניות ופועל להכפשת חיילי צה"ל ובידודה של מדינת ישראל,

  לבין אדם שנמצא במועצה אזורית של אותו ארגון", הסביר. "אני יכול לבקר את זה. יחד עם זאת, מהפוסט שלנו, נוצר הרושם שקראנו לאותם אנשים שתולים - זאת הייתה טעות שצריך לקחת עליה אחריות מלאה".

   

  במכתב ששלח פלג לוועד המנהל הוא מציין כי מבחינתו קמפיין השתולים הוא הצלחה והתנועה צפויה להמשיך בו. "הקמפיין הגדיר מחדש את השיח הישראלי בנוגע לפעילותם של ארגונים הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל במימון של ממשלות זרות וקרנות פלסטיניות", כתב פלג. "עם זאת אני חושב שהפוסט על אנשי התרבות בפייסבוק היה מהלך שגוי שגרם נזק לא רק ל'אם תרצו' אלא גם לשותפים לדרך ויצר רושם מוטעה של רדיפה אישית ולא כך הדבר".

   

  פלג מציין כי הוא משעה עצמו "כרגע" מהתנועה "מה שחשוב לי קודם כל זו טובת החברה הישראלית ובפרט טובת התנועה ופעיליה. אני לוקח על עצמי את האחריות על העלאת הפוסט בפייסבוק והסערה שהוא יצר. זו לא דרכה של תנועת "אם תרצו'", כתב.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות רשת
  מתן פלג משעה את עצמו
  צילום: באדיבות רשת
  כרזת הקמפיין
  מומלצים