שתף קטע נבחר

להרגיש בטוח: איך לבחור מצלמות אבטחה לבית

איזו מצלמה מתאימה לבית שלכם? איזו רזולוציה אתם צריכים וכמה זה עולה? כל הפרטים על מצלמות אבטחה לבית ולבתי עסק

בשיתוף אתר "המקצוענים"

 

לא תמיד יש צורך בהתקנה של מערכת אבטחה שלמה. לעתים מצלמה בודדת יכולה לענות על הצרכים. אם אתם שוקלים להתקין מצלמת אבטחה, כדאי שתדעו מהן הפונקציות השונות שקיימות. ייתכן שישנן פונקציות שיהיו מיותרות עבורכם, וכאלו שיהיו ממש הכרחיות. אז מה צריך לברר עם בעל המקצוע לפני שמבצעים הזמנה? "המקצוענים' עם כל הפרטים.

 

עוד בנושא:

התנהגות נכונה למניעת פריצה

סרט רע: את מי תפסו מצלמות האבטחה

קו ההגנה האחרון שלכם נגד פריצה

 

תיעוד בלבד או גם שידור בזמן אמת? 

"האפשרות הזו מתאימה לכל מי שמעוניין לראות מה מתרחש בזמן אמת בבית או בעסק", מסביר אייל זבידה EQNS אייל מערכות מיגון. "קיימת אפשרות לבחור במערכת הקלטה מקומית בלבד, שמקליטה ושומרת את המידע על כרטיס זיכרון", מוסיף דורון בר מבר מיגון ותקשורת. "בנוסף, ישנה אפשרות לצפייה בזמן אמת, והיא מאפשרת לנו לראות מה קורה בבית או בעסק. מרבית המצלמות מגיעות עם האופציה לשדר מרחוק, וכל שנדרש הוא שיהיה חיבור לאינטרנט לצורך שידור שיאפשר צפייה דרך המחשב, הטאבלט או הסמארטפון".

 

מצלמה שפועלת גם בתנאי חושך

זבידה: "ישנן כל מיני סוגי מצלמות. אם מעוניינים בצפייה בתנאי חושך ניתן

 להסתפק במצלמה עם מספר לדים קטן. אם זה לתנאי שטח והמטרה היא לראות למרחק בתנאי חשיכה, יש לרכוש מצלמה שמאפשרת צפייה גם למרחקים גדולים יותר".

 

למי זה מתאים? זבידה: "בבתים פרטיים זה יכול להתאים למי שמעוניין למשל לצפות בתינוק גם בזמן שהחדר חשוך, ובכניסה חשוכה לבית (כדי להיות מסוגלים לזהות פורץ). בבתי עסק המצלמה יכולה להיות אפקטיבית בשעות החשיכה וכן בחדרים שגם בשעות היום הם חשוכים מטבעם כמו חדרי בקרה, מחסנים וכדומה".

 

אז מה כדאי? במוקד השירות של "המקצוענים" אומרים: "לשוק הביתי והעסקי ישנן מצלמות סטנדרטיות במחירים סבירים שמאפשרות ראייה למרחק של עד כ-40 מטר. למפעלים ולצרכים ביטחוניים ישנן מצלמות שמאפשרות צפייה למרחק, אך הן פחות נפוצות בשוק ומחירן גבוה בהתאם".

 

מצלמה עם רזולוציה גבוהה

זבידה: "כדאי להשקיע במצלמה עם רזולוציה גבוהה במקרה שרוצים ללכוד פרטים קטנים כמו מספרי רכב בכניסה לבית, ולצורכי זיהוי פנים".

 

במוקד השירות של "המקצוענים" הוסיפו: " הרזולוציה הנמוכה ביותר בשוק שבשימוש היום היא 480*640 ואחריה יותר מתקדמת היא 480*720. רזולוציה גבוהה למצלמות מתחילה ב 582*960 ויש עד 1080 * 1920שעדיין נפוצות לשימוש ביתי ועסקי. כיום ישנן מצלמות אפילו ברזולוציות גבוהות יותר אך הן כבר יקרות בהרבה.

 

מצלמה ממונעת 

זבידה: "היא מתאימה בעיקר לעסקים ולארגונים, כשיש

 אדם שתפקידו לצפות כל הזמן במתרחש און-ליין. מחירה גבוה יחסית, והיא יקרה במיוחד. ניתן להפעיל אותה בעזרת ג'ויסטיק או מקלדת. אם אין אדם שמתפעל אותה, עדיף להתקין מספר מצלמות רגילות הפונות לכמה כיוונים שונים".

 

בר: "המצלמה מסוגלת להסתובב ל-360 מעלות, וניתן להתקרב ולהתרחק עם הזום. עלותה היא החל מ-3,500 שקל למצלמה".

 

מצלמה ממוגנת 

זבידה: "מצלמה ממוגנת מיועדת לאזורים שבהם יש חשש לוונדליזם וכן לאזורים עם תנאיי אקלים בעייתיים. המצלמה מגיעה עם מכסה עדשה הכולל זכוכית ממוגנת. הקופסה שבה ממוקמת המצלמה עשויה מאלומיניום או מקרבון. השימוש העיקרי בה הוא במתחמים פתוחים כמו שדות, רפתות, גדרי מערכת וכדומה".

 

מצלמה נסתרת

בר: "כיום עניין המצלמות הנסתרות תופס תאוצה בבתים פרטיים, בגני ילדים ובבתים שבהם אנשים מבוגרים מטופלים על-ידי עובדים המתגוררים יחד איתם. מה שיקר במצלמה נסתרת הוא לא המצלמה עצמה, אלא ההתקנה שלה שהיא מסובכת יותר ולכן יקרה יותר. לעתים יש שילוב בין מצלמות נסתרות למצלמות גלויות. יש הרבה אנשים שמעדיפים שיהיו גם מצלמות גלויות לצורכי הרתעה לצורך מניעה ולא רק לטיפול במקרים בדיעבד. המצלמות האלו מתאימות גם למיקום בחדרי כספת, בחדרי מנהלים, בחנויות (לצורך התמודדות עם גניבות) וכן בכניסה למקומות ציבוריים לצורך תיעוד מקרי אלימות למשל".

 

מצלמה בפריים גבוה 

בר: "ככל שיש יותר פריימים בשנייה, כך ניתן לתפוס בצורה יותר ברורה בני-אדם

 ועצמים שנעים במהירות. המצלמות האלו מתאימות בעיקר ללכידת מכוניות שנוסעות במהירות גבוהה. ניתן למקם אותם עם הפנים לרחוב, בכיוון התנועה. הן מיועדות לאזורים בהם ישנה פשיעה גבוהה, ומאפשר לאתר נהגים שנוהגים במהירות מופרזת".

 

במוקד השירות של "המקצוענים" הוסיפו: "הקצב המקובל כיום בשוק הוא 15-6 תמונות בשנייה. ככל שהמצלמה מצלמת יותר תמונה בשנייה, איכות הוידיאו הוא ברמה יותר גבוהה וברורה. מעל 25 תמונות בשנייה זה נחשב לקצב גבוה".

 

כמה זה עולה? 

ממוקד השירות של "המקצוענים" נמסר: "מצלמה בודדת תעלה כ-500 שקל (כולל מע"מ וכולל התקנה). זו מצלמה סטנדרטית ברזולוציה רגילה כולל אפשרות לשדר את המידע און ליין ולתעד את המידע. מצלמות הכוללות ראיית לילה יעלו יותר, בהתאם לכמות המטרים שניתן ללכוד באמצעותם. מצלמות שכוללות מעל 25 פריימים לשנייה יעלו יותר, בהתאם. מצלמה ממוגנת כולל התקנה תעלה החל מ-1,000 שקל. מערכת שלמה הכוללת 4 מצלמות סטנדרטיות (הכוללות ראיית לילה למרחק של כ-15 מטר) תעלה כ-3,500 שקל (כולל מע"מ וכולל התקנה). התקנה של מצלמה נסתרת יכולה לייקר את עלות ההתקנה בכמה מאות שקלים".

 

מחפשים חברות לאבטחה ומיגון הבית? לרשימה המלאה 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
מצלמת אבטחה
צילום: shutterstock
מומלצים