שתף קטע נבחר

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התפקד לעבודה

אחרי מאמצי שכנוע הצליח יו"ר המפלגה לגייס את ראש ההסתדרות, שבזכות כוחו צפוי לעזור לו במאבקים הפנימיים. ניסנקורן: "חייבים להילחם בעוני"

 

 

חתימה טובה. הרצוג (מימין) וניסנקורן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חתימה טובה. הרצוג (מימין) וניסנקורן(צילום: מוטי קמחי)

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום (ג') על התפקדותו למפלגת העבודה. ההצטרפות מגיעה לאחר מאמצי שכנוע מצד היו"ר יצחק הרצוג. למהלך אין אמנם משמעויות מעשיות רחבות מדי בשלב זה, אולם מבחינת הרצוג מדובר בצעד חשוב בשל הכוח הפוליטי הגדול של ההסתדרות במפלגה ובוועידה שלה.

 

העבודה החליטה על כמה מהלכים שמוביל היו"ר, בהם שינויי החוקה שלה, ובשל כך התגייסותו של יו"ר ההסתדרות תהיה משמעותית אם יחליט לגבות את הרצוג.

 

השניים נפגשו מוקדם יותר בבית המפלגה ושם חתם ניסנקורן על טופס ההתפקדות. "אני שמח וגאה להצטרף למפלגת העבודה", אמר. "המציאות החברתית בישראל מחייבת להפעיל את כל הכוחות הציבוריים והפוליטיים כדי להילחם בעוני ההולך ומתרחב ובפערים העמוקים בחברה".

 

הרצוג הוסיף: "אבי הוא מנהיג חברתי חשוב ופורץ דרך שמחולל שינויים היסטוריים בכל הנוגע לחייהן של אוכלוסיות מוחלשות, אזרחים עם מוגבלויות וגמלאים, וכמובן מוביל את ציבור העובדים בישראל להישגים חסרי תקדים. אבי מצטרף אלינו כי אנחנו הבית של הלוחמים החברתיים. אנחנו הבית של מי שמאמין שהתיקון הכלכלי-חברתי הוא משימה לאומית".

 

ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה בתגובה: "אני מברכת על הצטרפותו של ניסנקורן לעבודה. ההתפקדות, דווקא עכשיו בעת חולשה למפלגה, מעידה על אומץ לב ועל הזדהות אידיאלוגית אמיתית עם דרכה. קשר מוצהר בין העבודה להסתדרות, כשערך זכויות העובדים וזכות ההתארגנות הוא ערך יסוד, מקובל בכל המפלגות הסוציאל-דמוקרטיות בעולם והוא טבעי ורצוי".

 

אחד מחברי הכנסת המקורבים לניסנקורן, איציק שמולי, הוסיף כי "הסתדרות העובדים היא בשר מבשרה של תנועת העבודה ויש לברך על הצטרפותו של מנהיג חברתי כמו ניסנקורן לשורותינו. בחודשים האחרונים הוא הוכיח רגישות יוצאת דופן ודאגה קודם כל עבור המוחלשים באמת. בכוחות משותפים נוכל להוביל לשינויים פוליטיים וחברתיים דרמטיים בעתיד הלא רחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מעמד חתימה. הרצוג וניסנקורן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים