שתף קטע נבחר

עבדה עם משה איבגי: "הוא נגע בי והרגשתי מאוימת"

אישה בשנות ה-30 לחייה שעבדה עם השחקן המפורסם לפני כעשור טוענת בשיחה עם ynet שהיא הוטרדה מינית על-ידו. "כשהערתי לו, הוא נתן לי להרגיש מאוד מאוימת". מקורבת לאיבגי רומזת שהפרסום קשור להתבטאויות פוליטיות של השחקן ולביקורת נגד חוק הנאמנות: "מישהו נתן הוראה"

מקורביו משוכנעים שמדובר בעלילה. איבגי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מקורביו משוכנעים שמדובר בעלילה. איבגי(צילום: ירון ברנר)

"הוא עבר לחלוטין את הגבולות איתי. כשהערתי לו על מה שהוא עשה, הוא נתן לי להרגיש מאוד מאוימת", כך משחזרת היום אישה בשנות ה-30 לחייה את ההטרדה המינית לכאורה שחוותה מצדו של השחקן משה איבגי.

 

בשיחה עם ynet היא מספרת על מקרה בסט של הפקה שבו עבדה עם איבגי לפני כעשור. "הוא נגע בי בצורה שמבחינתי השאירה אותי בהלם ולא מאמינה", היא מספרת. "קשה לי עדיין לדבר על המקרה שלי, שהיה חד-פעמי".

 

האישה אומרת ששמעה על עוד עדויות להטרדה לכאורה מצדו של איבגי גם בשנים האחרונות. "שמעתי עוד מקרים שקרו לנשים אחרות ואף אחד לא עשה כלום. כולם ידעו ושתקו, ואולי עכשיו הצדק ייצא לאור", היא אמרה.

 

לאחר הפרסום אמש בערוץ 10 על הטענה שהטריד מינית עובדת לשעבר בתיאטרון גדול, אמר הבוקר איבגי ל-ynet כי הוא עובר משפט שדה. "זה בדיוק מה שקורה עכשיו ולך תוכיח שאין לך אחות".

 

בתוך כך, בסביבתו של איבגי טוענים כי יש כאן ניסוי לסיכול ממוקד של השחקן המפורסם בשל התבטאויותיו הפוליטיות. "מעולם לא נתקלתי בשום סיטואציה שאפילו קרובה למה שתואר", אמרה מקורבת לשחקן בשיחה עם ynet. "אני מכירה את איבגי 17 שנה. עבדנו בכמה וכמה הפקות ביחד. אני בטוחה שכל העניין הזה נובע מסיבות פוליטיות. מחפשים אותו. זה לא סתם שפתאום עכשיו כל זה התפוצץ. מישהו נתן הוראה".

אישה טוענת: הוא נגע בי והרגשתי מאוימת (צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות") (צילום: דנה קופל,
אישה טוענת: הוא נגע בי והרגשתי מאוימת(צילום: דנה קופל, "ידיעות אחרונות")

מה זאת אומרת?

"יש כאן משהו מלוכלך. נניח וזה נכון. נניח והיו הטרדות מיניות ומסביב סגרו את העיניים ולא ראו. למה דווקא עכשיו? למה ככה? זה מוזר. אני לא שמאל ולא מחזיקה בדעותיו של משה איבגי, ההיפך, ובכל זאת אומרת: זה מריח לא טוב".

 

המקורבת טוענת כי לפרשה יש קשר לביקורת שהשמיע איבגי נגד חוק הנאמנות בתרבות של השרה מירי רגב שנחשף לראשונה ב-ynet. "לפני שנה לא הוגשה הצעת החוק הזאת. בגלל זה לא טענו את הטענות האלה אז. לא הוגשו תלונות למשרה - ושלוש שנים אחרי זה מתפוצץ בעיתונות. מוזר, לא?", תהתה.

 

היא הוסיפה כי היא מבינה מדוע הנשים שטוענות שאיבגי הטריד אותן מפחדות. "מצד אחד יכול להיות שזה מתוך פחד שחשיפה תוביל לפגיעה מקצועית. את מגישה תלונה נגד משה איבגי, מי יתעסק איתך אחר כך? מצד שני לזרוק פצצה שכזו ולהסתתר מאחורי אנונימיות? נניח והוא פוגש אחת מהנשים האלה, הוא לא יודע שהיא זו שהתלוננה. הוא לא יכול לסמוך יותר על אף אחד".

 

מקורב נוסף לשחקן חיזק את הטענה לניסיון ל"חיסול פוליטי". "זה עניין מתוסרט. אין ספק שזה מלמעלה. שזה בא מהימין. לא אוהבים את הדעות שלו, לא אוהבים מה שהוא אומר. בלי שמות. בלי עדויות. בלי כתובת. למה הן לא ניגשו למשטרה? זה נועד להרוס לו את החיים ואת הקריירה", אמר המקורב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ענת מוסברג
משה איבגי
צילום: ענת מוסברג
מומלצים