שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרבנים הראשיים נגד הרמטכ"ל: "הֶרֶס צה"ל ופגיעה בחיילים"

  יצחק יוסף ודוד לאו דורשים מראש הממשלה להפוך את החלטת רא"ל אייזנקוט לקיצוץ סמכויות הרבנות הצבאית, ומאשימים: "המטרה - החלשת הזהות היהודית של החיילים". במקביל, שיגרו מאה רבנים מכתב לנתניהו: "אנחנו בתחושת עלבון קשה. אל תשלח ידך אל הנער!"

  הרבנות הצבאית לא מרימה ידיים בקרב על התודעה היהודית: הרבנים הראשיים לישראל, יצחק יוסף ודוד לאו, דורשים מראש הממשלה להפוך את החלטת הרמטכ"ל בדבר ניתוקה מהענף השנוי במחלוקת ולמנוע את העברתו המתוכננת לאגף כוח האדם. במכתבם לנתניהו הזהירו: הפרדת הרבנים בצבא מהזרוע החינוכית שלהם תגרום ל"הרס של ממש עבור צה"ל וחייליו".

   

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

   

  "הענף לתודעה יהודית פועל למען כלל חיילי צה"ל, בחיזוק התודעה היהודית ובהקניית ערכי יהדות בסיסיים לכל חיילי צה"ל", כתבו הרבנים לאו ויוסף, "לאחרונה התקבלה החלטה להעביר את המחלקה מידי הרבנות הצבאית, למרות שזו פעלה באופן חיוני ומבורך מאז ומעולם, לידיים אחרות".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

  משיב כהלכה: הרב הראשי עונה לשאלותיכם

  הצביעו ברגליים בעד הכותל השוויוני / הרב אבי נוביס דויטש

  הכותל הפסיד. כולנו הפסדנו / הרב שמואל רבינוביץ'

   

  הרבנים הראשיים קובעים כי "מקומה הטבעי של התודעה היהודית הוא ברבנות הצבאית, שם ישנה המיומנות הנדרשת לצורך הקניית ערכי היהדות והמסורת באופן המיטבי", וטוענים כי מטרת המהלך עליו הודיע רא"ל גדי אייזנקוט היא "החלשת הקניית הזהות והמסורת היהודית בקרב החיילים".

   

  "אנו מאמינים כי יש לעצור את המהלך לאלתר ולהשיב את המצב לקדמותו", כתבו הרבנים, וקראו לראש הממשלה להיוועד עמם בדחיפות ולדון בסוגיה. הם פנו אליו בגוף שלישי, לאות כבוד: "אנחנו מבקשים להיפגש עמכם על מנת להסביר את הנושא בטרם תתקבל החלטה".

   

  במקביל, שיגרו יותר ממאה רבנים, ובהם בכירים בציונות הדתית ורבנים צבאיים ראשיים לשעבר, מכתב משלהם לנתניהו, בו הם מבטאים "תחושת עלבון קשה" נוכח "פגיעה בסטטוס קוו הקיים בצה"ל מיום הקמתו", ומפצירים: "אל תשלח ידך אל הנער!".

   

  "עוד מימי בן-גוריון"

  בין החותמים: הרב חיים דרוקמן, רבה של ירושלים אריה שטרן, רב העיר צפת שמואל אליהו, יו"ר ארגון צהר הרב דוד סתו, הרב שלמה אבינר, הרבצ"רים לשעבר אביחי רונצקי וישראל וייס והרב אלי סדן.

   

  "אנו קוראים לך לעצור באופן מיידי את העברת ענף תודעה יהודית מהרבנות הצבאית", כתבו, "תחום תודעה יהודית משרת את כל חיילי צה"ל כצבא העם היהודי, והמהלך הנוכחי יפגע במגמה זו ומנוגד להסכמות הקיימות בצה"ל מאז הקמתו, כפי שנקבע בתקופת ראש הממשלה דוד בן גוריון, כאשר עשרות אלפי חיילים זוכים להרוות את צימאונם הרוחני מענף מהותי זה".

   

  "הרבנות הצבאית אינה גוף סקטוריאלי, אלא מבטאת את התפיסה הממלכתית, קבלת אחריות כוללת לפעול בצה"ל כצבא העם היהודי אשר המורשת היהודית היא מורשתו. התהליך הנוכחי מנסה לפגוע במגמה זו, והוא מנוגד להסכמות הקיימות בצה"ל מאז הקמתו".

   

  "ישנה כיום הרגשה קשה של עלבון", סיכמו הרבנים, "אנחנו מחנכים את תלמידינו לתפיסה ממלכתית וללקיחת אחריות על ידי הליכה לשירות משמעותי בצה"ל, ועל כן הנושא יקר מאד בעינינו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן, אתר שטורעם.נט
  הרבנים הראשיים
  צילום: גיל יוחנן, אתר שטורעם.נט
  מומלצים