שתף קטע נבחר

חוות ענק של טורבינות רוח תספק חשמל למיליונים

מול חופי בריטניה ייבנו 174 טורבינות בגובה של כ-190 מטרים. הן אמורות לייצר 1,000 עד 1,200 מגה ואט בעוד כארבע שנים. החשמל יועבר למיליון בתי-אב

בינתיים לא בישראל: חברת dong energy מדנמרק חתמה השבוע על הסכם להקמת חוות טוברינות ענקית, שתוקם כ-120 ק"מ מזרחית לעיר גרימסבי בבריטניה. על-פי התוכניות, 174 הטורבינות ייצרו חשמל לכמיליון בתים בבריטניה. הפרויקט עצמו אמור לייצר 2,000 מקומות עבודה חדשים.

 

על-פי התוכנית כל אחת מטורבינות הענק תתנשא לגובה של כ-190 מטרים וגודל החווה עצמה בלב ים יהיה פי 5 מאשר שטחה של העיר האל בבריטניה, הנמצאת גם היא באזור גרימסבי. כך דווח בטלגרף הבריטי.

 

 

בחברה הדנית אמרו כי יכולת הייצור של חוות הטורבינות הענקית תעמוד על 1,000-1,200 מגה ואט. על-פי התכנון חוות הטורבינות אמורה לעבוד כבר בשנת 2019 ושנה לאחר מכן כל הטורבינות אמורות לפעול.

 

ב-dong energy סירבו למסור נתונים על עלות הפרויקט. במקביל, משרדי האנרגיה והגנת הסביבה בבריטניה סרבו למסור מידע איך פעילות חוות הטורבינות תשפיע על מחירי החשמל בממלכה. אמבר רוד, שרת האנרגיה בממשלת בריטניה, אמרה כי התוכנית היא שבעשור הבא ייבנו עוד חוות של טורבינות רוח בים - בעלות ייצור כולל של 10,000 מגה ואט. "בריטניה היא המובילה בעולם בייצור אנרגיה מטורבינות רוח הנמצאות בים", אמרה השרה הבריטית. "הפרויקט הזה מבטיח לנו אנרגיה נקייה, מקומות עבודה וביטחון כלכלי לעובדים ולבני משפחותיהם".

 

 (הדמיה:  dong energy) (הדמיה:  dong energy)
(הדמיה: dong energy)

 (הדמיה:  dong energy) (הדמיה:  dong energy)
(הדמיה: dong energy)

 

הנריק פולסן, מנכ"ל dong energy, אמר: "אנחנו נרגשים לקראת בניית חוות הטורבינות הענקית. פרויקט הענק יביא אנרגיה ירוקה ועצמאית לחברה".

 

דנמרק עצמה היא מעצמה בייצור אנרגיה ירוקה. בחודש יולי האחרון פורסם

 כי המדינה הצליחה לייצר 140% מתצרוכת החשמל שלה באמצעות טורבינות הרוח המפוזרות ברחבי המדינה ובים.

 

בסך הכול פעולות בדנמרק למעלה מ-3,6000 טורבינות רוח, הפזורות ברחבי המדינה. אגב, במדינה - כך על-פי הנתונים של משרד האנרגיה המקומי - לא מייצרים חשמל מאנרגיית שמש. ברשימה של המדינות המשתמשות באנרגיות מתחדשות, הנכונה לשנת 2011, מדורגת דנמרק במקום השני. ישראל, למי שמתעניין, רק במקום ה-55.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה:  dong energy
120 ק"מ מחופי בריטניה
הדמיה: dong energy
מומלצים