שתף קטע נבחר

שלומית נדקרה בשוק ברהט: "לא יודעת אם אשוב לשם"

בבית החולים סורוקה בבאר שבע חל שיפור במצבה של תושבת קיבוץ משמר הנגב, שלפי החשד נדקרה על רקע לאומני בשוק העירוני ברהט. "לא הרגשתי שנדקרתי", סיפרה הפצועה שמצבה מוגדר קל. בדואים מרהט ביקרו את משפחת הפצועה: "זה כואב לנו". המצוד אחר הדוקר נמשך

 

 

 

"הגענו לחנות של טלפונים. התכוונתי להיכנס ואז פתאום מישהו הגיע מולי והרגשתי 'פליק' על האוזן ונפלתי". שלומית גונן (65), תושבת קיבוץ משמר הנגב, הגיעה אתמו בצהריים (שבת) עם בני משפחתה לשוק העירוני ברהט. בשלב מסוים התנפל עליה ערבי, דקר אותה בפלג גופה העליון ונמלט. "לא הרגשתי שנדקרתי, חשבתי שחטפתי איזה זץ באוזן", סיפרה גונן בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

 

המצוד אחר הערבי שדקר את גונן נמשך, ובמשטרה מתחזק החשד שלפיו מדובר בפיגוע על רקע לאומני. מבית החולים נמסר כי במהלך הערב חל שיפור במצבה של גונן, שסובלת מחתכים בצוואר ובאוזן. היא קיבלה טיפול ראשוני בחדר הטראומה, הועברה לאשפוז ולהמשך טיפול במחלקה לכירורגיה פלסטית, ומצבה מוגדר קל.

 

"התחלתי לשמוע צלצולים באוזניים", סיפרה גונן. "הבת שלי שמעה אותי, יצאה מיד, התרוממתי וקמתי והחתן שלי אמר לי 'יורד לך דם'. לחצתי על המקום עד שהגיע האמבולנס. הייתי כל הזמן בהכרה". גונן סיפרה עוד כי אינה יודעת בשלב זה אם תחזור לעשות קניות ברהט.

"החתן אמר לי 'יורד לך דם'". גונן (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
"החתן אמר לי 'יורד לך דם'". גונן(צילום: בראל אפרים)

בני, חתנה של הפצועה, סיפר: "נכנסנו לרהט כדי לקנות מגן של טלפון ופתאום שמענו צעקות. חשבתי שהיא נפלה, ראיתי אותה שוכבת על הרצפה ושמתי את היד על הצוואר שלה לעצור את הדם".

 

ראש העיר רהט טלאל אלקרינאוי גינה את הפיגוע וציין כי להערכתו בעיר נמצאים בכל רגע נתון כ-7,000 שוהים בלתי חוקיים. לדבריו, שב"ח פלסטיני רעול פנים ביצע את הפיגוע."אנחנו מזועזעים מהאירוע הזה", אמר ראש העיר רהט. "הנער הזה לקח את החוק לידיים ודקר שכנה שלנו, שאנחנו מאחלים לה החלמה מהירה. אנחנו דורשים מכוחות הביטחון להגיע לדוקר הזה ולהעניש אותו. הדו-קיום כאן בעיר ושיתוף הפעולה בין תושבי רהט לשכנים שלהם יימשכו. אנחנו חייבים להיות חזקים ולשמור על הקשר בינינו לבין השכנים שלנו".

 

נציגי חמולת אלקרינאוי הגיעו לבקר את גונן בבית החולים. "זה כואב לנו הרבה, אתם חברי אמת", אמרו המבקרים למשפחתה של גונן. "אנחנו עובדים ביחד, אוכלים ביחד, זה לא מתאים".

 

 (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
(צילום: הרצל יוסף)


סאלי אלקרינאוי אמר כי "אנשי קיבוץ משמר הנגב הם אחים שלנו, שכנים. אסור

שיהיה דבר כזה. אנחנו חיים ביחד, שותים ואוכלים ביחד, בשכנות טובה ואנחנו צריכים להישאר כל הזמן אחים. די עם הדברים האלה. די די די".

 

עלי אלקרינאוי מרהט אמר כי "אנחנו המומים ממה שקרה. לא האמנו שזה יכול לקרות אצלנו. כנראה שהמשטרה לא עושה את העבודה עם השב"חים. אין לנו בעיה שגאים להתפרנס פה בכבוד אבל לא לפגוע באזרחים. השוק אצלנו מלא יהודים. עושים קניות, מחזיקים את הכלכלה של העיר".

 

ראשת המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן וראש העיר רהט אלקרינאוי פרסמו הודעה משותפת שבה ציינו כי הם לא יאפשרו למפגע מתועב לפגוע ביחסי השכנות ושיתופי הפעולה. לדבריהם, "אנו כואבים את המקרה ואנו בטוחים שרשויות החוק יטפלו במפגע כמצופה. עיריית רהט ומועצת בני שמעון ימשיכו לפעול למען התושבים בפרט והנגב בכלל תוך שיתוף פעולה והבנה הדדית מתמדת".


פורסם לראשונה 06/02/2016 21:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
הפצועה שלומית גונן
צילום: בראל אפרים
מומלצים