שתף קטע נבחר

4 חודשי מאסר למשליך תה חם על אחמד טיבי

בית המשפט גזר עונש מאסר בפועל על ציון וקנין שתקף את חבר הכנסת ב-2013. השופט התחשב בנסיבות חייו של הנאשם ולא הטיל עליו קנס. הוא גם לא ישלם פיצוי לטיבי, כיוון שהתביעה כלל לא דרשה זאת. טיבי: נתניהו מנצח על מקהלת ההסתה, העונש קל

 

 

 

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ג') ארבעה חודשי מאסר בפועל על תושב העיר ציון וקנין, בן 50, שהשליך לעבר ח"כ אחמד טיבי כוס תה חם במהלך הפגנה בדצמבר 2013.

 

וקנין הורשע, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירה של תקיפה, ונמחקה העבירה של תקיפת עובד ציבור. התקיפה אירעה בעת שטיבי השתתף בהפגנה ליד היכל המשפט בבאר שבע. וקנין טען להגנתו כי בעקבות שירותו הצבאי בלבנון הפך לנפגע טראומה, וכי לא התכוון למעשיו וביקש שלא להכביד בעונש.

 

מנגד התביעה טענה כי למרות הסדר הטיעון והעובדה כי נמחקה עבירת תקיפת עובד ציבור, לא ניתן להתעלם מכך שהיא כוונה נגד חבר כנסת מכהן וכתוצאה מכך הדבר מעצים את הפגיעה. כמו כן טענו כי חומרת התקיפה הועצמה עקב מקום האירוע, ונוכח העובדה כי הדבר קרה בעת הפגנה וכי נגרם נזק גופני, נפשי ותדמיתי לח"כ טיבי.

 

השופט ד"ר יובל ליבדרו התחשב בעובדה כי הנאשם קיבל אחריות ובנסיבות חייו האישיות, ולאור מצבו הנפשי והכלכלי החליט שלא להטיל עליו קנס. יחד עם זאת קבע כי נתן משקל לעברו הפלילי המכביד, הכולל עבירות אלימות רבות, ובין היתר אף תקף רופא ועובד סוציאלי. "מעבר לסיכון לפגיעה גופנית הקיים בשפיכת נוזל חם לפניו של אדם, מהווה הדבר אקט של עלבון ופגיעה בכבודו של אדם".

 

וקנין עמד לאורך כל ההליך המשפטי על זכותו שלא להיות מיוצג על ידי עורך דין, חרף העובדה שפעם אחר פעם בית המשפט הסביר לו את חשיבות הייצוג ויתרונותיו. לאור העובדה שהתביעה לא ביקשה להטיל עליו תשלום פיצוי, נמנע בית המשפט מלהטיל עליו עונש כזה. 

 

מלשכתו של טיבי, הנמצא בימים אלה בסיור בארצות הברית, נמסר בתגובה כי "התקיפה הפיזית הזו, והאיומים המתמידים על ח"כים ערבים הן תוצאה ישירה של הסתה מתמשכת בעיקר במערכת הפוליטית ושל הדה-לגיטימציה שעושים לנבחרי הציבור רק בשל העובדה כי הם חושבים אחרת מהקונצנסוס ועושים אחרת. לא העבריין הזה שקיבל עונש קל מענין אותנו, אלא מי שמסית אותו ומתיר את דמם של הח"כים הערבים. מקהלת ההסתה נמצאת שם בממשלה ומנצח עליה אדם אחד - ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
התקיפה: דצמבר 2013
צילום: ערוץ 1
מומלצים