שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ראובן בר-יותם מתנער מהצעירה שטוענת כי הוא אביה: "לא יודע מי זאת, רוצה להתפרסם"

  השחקן הישראלי הוותיק ראובן בר-יותם, המוכר מתפקידו כסלומוניקו ומסרטים אחרים, מכחיש כל קשר לצעירה שטוענת כי היא בתו מחוץ לנישואים. "כנראה שהיא סתם אחת שרוצה לקבל פרסומת, לא יודע מה המניעים שלה", הוא אומר בשיחה עם ynet מביתו בלוס אנג'לס: "אנשים כאלה, אני מריח אותם"

  לאורך שנתיים של עבודה על הסרט התיעודי "בריותי הקטנה", ניסתה הילה לוי בר-יותם להתחקות אחר מי שלטענתה הוא אביה הביולוגי - השחקן הישראלי הוותיק ראובן בר-יותם שחי בלוס אנג'לס מזה יותר משלושה עשורים. במהלך הצילומים היא מעלה נשכחות עם מכרים ותיקים של מי שהיה מוכר בקהל הישראלי כסלומוניקו, מציעה לו חברות בפייסבוק, משוחחת עם אחותו בטלפון ונענית בהתנערות, ואף מתקשרת אליו ישירות ונענית בניתוק. למרות כל זאת, ועל אף דבריה של לוי בראיון ל-ynet, קובע בר-יותם "אני לא יודע מי היא בכלל". בנוסף הוא טוען כי סביר להניח שאינטרסים זרים מניעים אותה.

   

  הילה לוי בר-יותם בת ה-29 מצהירה על עצמה כבתו מחוץ לנישואין של בר-יותם, אשר עזב את ישראל בשנות ה-80 כשמאחוריו הופעות בלתי נשכחות בסרטים המזוהים איתו יותר מכל - "סלומוניקו" (1974), ו"יהיה טוב סלומוניקו" (1975), והגיח גם בתפקידים משמעותיים ב"הוא הלך בשדות" (1967), "תעלת בלאומילך" (1969), "מבצע יונתן" (1977) ו"בוא נפוצץ מיליון" (1979). לטענת הילה, בר-יותם ניהל רומן ארוך עם אמה, שהסתיים זמן קצר אחרי לידתה. למעט מפגשים קצרים כילדה בביקורים חטופים של אביה בישראל, לא חלקו השניים כל קשר ומזה שנים רבות לא שמעה ממנו.

   

  בסרט של שני ראסד "בריותי הקטנה" (המשודר ב-Yes דוקו), מתועדת הילה כשהיא מראיינת את השחקן יהודה ברקן והתסריטאי אלי תבור שעבדו עם בר-יותם בעבר, וכן עם חברו המנוח הבדרן מני פאר ועם העיתונאי רון כחלילי שפגש בו בלוס אנג'לס. כל זאת בניסיון ליצור קשר עם אביה הביולוגי. בשיחה עם ynet מביתו בלוס אנג'לס מתנער בר-יותם מהקשר המשפחתי המיוחס לו. "אני לא יודע אפילו מי זאת בכלל. אין מה להזכיר את זה. אני לא יודע בכלל מי היא. אני מצאתי באינטרנט איזה עשרה אנשים שקוראים לעצמם ראובן בר-יותם".

   

  ראובן בר-יותם בביתו בלוס אנג'לס ()
  ראובן בר-יותם בביתו בלוס אנג'לס

  הוא מספר כי חברים מישראל דיווחו לו על מישהי ששואלת שאלות לגביו. "חברים שלי מהארץ דיברו איתי, שאלו אותי - אתה מכיר אותה? אני אמרתי, אני לא יודע מה אתה מדבר", הוא אומר, "אני לא יודע, היא התקשרה לכל מני חברים, לקבל קצת תמיכה לסרט שהיא עושה".

   

  כשהוא נשאל מדוע צעירה בשנות העשרים לחייה תתעד עצמה ברגעים אינטימיים בחיפוש אחר אביה האבוד, משיב בר-יותם: "אין לי שום מושג. כנראה שהיא סתם אחת שרוצה לקבל פרסומת והחליטה... אני לא יודע מה המניעים שלה. אתה שואל אותי פעם ראשונה על זה, אני אומר לך - אני לא יודע מי היא בכלל".

   

  עוד הוא אומר: "תשמע, כל אחד והסיפור שלו, ואני מעניין אותי מה בסרט על מישהי שרוצה להתפרסם. מה הסיבה שלה? לעשות שורט-קאט. אני יכול להגיד שאני הבן של רוברט דה-נירו. סיפורים כאלה באמריקה יוצאים כל יום".

   

  אבל הילה מציגה תמונות שלה כילדה איתך?

   

  "טוב, תשמע. הייתי בכל מני מקומות. היו לי כל מני ידידים וידידות. אני לא יודע מה יש לך, פשוט מאוד אנשים כאלה, אני מריח אותם - אתה מבין".

   

  הילה התינוקת וראובן בר-יותם מתוך האלבום הפרטי ()
  הילה התינוקת וראובן בר-יותם מתוך האלבום הפרטי
   

  בר-יותם, שמאז עזב את ישראל והשתקע בהוליווד, פעיל מאוד גם בגילו המאוחר כשחקן ואף ככותב. הוא רשם הופעות אורח באינספור סדרות אמריקניות כמו "מקגייוור", "טקסי", "פרקליטי אל.איי" ולאחרונה ב"Shameless" לצד וויליאם ה. מייסי, ג'ואן קיוזק וסטיב האווי. הוא גם הופיע במיני-סדרות היוקרתיות "מצדה" (1981) לצד פיטר או'טול ופיטר שטראוס, ו"קזבלנקה" (1983), וכן בסרטים "סאדאת" (1983) לצד לו גוסט ג'וניור, "ירח מעל פראדור" (1988) לצד ריצ'רד דרייפוס וראול ג'וליה ו"אל תתעסקו עם הזוהן" (2008) לצד אדם סנדלר.

   

  הדמות הבולטת ביותר שגילם בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה האמריקנית היא ככל הנראה זו של הנהג שלמה מהסדרה "סיינפלד", שם הכיר את ג'רי סיינפלד עצמו. "הוא חבר שלי, אני הכנסתי אותו לכל העניין של ישראל", הוא מעיד. בכל הנוגע לחבריו הוותיקים מישראל שהתראיינו לסרט "בריותי הקטנה" הוא בא בטענות על כך ששיתפו פעולה יוצרי הסרט. "למה כל הידידים הטובים שלי, הם לא שואלים אותי לפני?", הוא תוהה.

   

  בר-יותם, לו נולדו מאשתו הרשמית דאז בן ושתי בנות (אחת מהן הלכה לעולמה ממחלה לפני כשנה וחצי), מבהיר כי אינו מעוניין לצפות בסרט, ושב ואומר כי המניעים עשויים להיות כאלו שנהוגים אצל "כל אחד שלא מצליח" - כהגדרתו. כדי להוכיח את הנקודה שלו, מספר בר-יותם אנקדוטה לפיה במהלך נסיעה במונית בישראל, אמר לו הנהג כי הוא מזכיר לו את שחקן מפורסם שגילם את סלומוניקו והתרברב כי מדובר בחבר טוב שלו איתו נהג לצאת לבלות ולשתות בפאבים. זאת למרות, שלפי בר-יותם כלל לא הכיר אותו.

   

  עוד על החיים בהוליווד, ההבדלים בין תעשיית הקולנוע האמריקנית והישראלית, ההצלחה חסרת התקדים של "סלומוניקו", והמעבר הקשה לארצות הברית, והאכזבה הגדולה שהוא חש מקהילת הקולנוע והטלוויזיה בישראל ששכחה ממנו, ובמיוחד ממנחם גולן שמחק אותו מהתודעה בארץ - כל זאת בראיון נדיר ונרחב עם ראובן בר-יותם שיתפרסם בקרוב ב-ynet.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים