שתף קטע נבחר

לפיד: "היום לא היו עוזרים לנו לבנות כור אטומי"

יו"ר יש עתיד לא מתרגש מהביקורת על כך שימשיך לקבוע את רשימת המפלגה: "הפריימריז השחיתו את הפוליטיקה. מה שהיה טוב לבן גוריון טוב לנו", אמר לאולפן ynet. על מעמד ישראל בעולם: "מדיניות החוץ התפרקה. היום לא היו מוכרים לנו צוללות"

  

 

"תראו מה הפריימריז עשו לתרבות הפוליטית בישראל. אני הייתי בלילה שבו אורן חזן לעג לקארין אלהרר . אורן חזן נבחר בפריימריז ואלהרר על ידי ועדה מסדרת. זה היה טוב לבן גוריון, וזה טוב גם לנו", כך אמר היום (א') יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שהתייחס לשינוי התקנון של המפלגה שמאפשר לו בשלב זה להמשיך לבחור את חבריה לקראת בחירות לכנסת.

 

לפיד, שהתראיין למשדר ההשקה של אולפן ynet החדש מעוטף עזה, הוסיף: "פריימריז זה דבר שמשחית את הפוליטיקה הישראלית ונותן לכל מיני קבוצות אינטרסים מושחתות לנהל את הפוליטיקאים. זה לא יקרה אצלנו. אנחנו נלך לבוחר הישראלי ונגיד לו: אין דבר יותר דמוקרטי מאשר זכותך להחליט אם לבחור בנו או לא לשלטון ולראשות הממשלה".

 

מאז הבחירות האחרונות והמעבר לאופוזיציה פועל לפיד רבות – בארץ ובחו"ל – ומנסה למלא ואקום שלדעתו נותר בשל תפקוד הממשלה הנוכחית. "מדיניות החוץ הישראלית התפרקה לחלוטין", הוא אומר. "משרד החוץ חולק בין שישה שרים, ההסברה חולקה בין חמישה משרדים שונים. האנשים לא קולטים פה את עוצמת המשבר שיש לכך על מדיניות החוץ הישראלית, ויותר מזה, על ההשלכות של זה על הביטחון הלאומי.

ח"כ יאיר לפיד (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ח"כ יאיר לפיד(צילום: רועי עידן)

"אם היום היה צריך להחליט - לא היינו מקבלים צוללות דולפין. ואם היום היה צריך להחליט - לא היו עוזרים לנו לבנות כור אטומי או לייצר את כיפת ברזל. תסתכל מה קורה עם ההחלטה על הסיוע האמריקני שאמורה הייתה ליפול כבר מזמן ולא נופלת בגלל המתח בינינו לבינם. אנחנו בבידוד בינלאומי שהולך ומחריף וצריך לטפל בזה".

 

על הטענה שדעותיו והאג'נדה שלו אינן עקביות אלא מתחלפות בעקבות נטיות הבוחר, אמר לפיד: "הבוחר הישראלי יותר אינטליגנטי מזה, הוא יודע שזה פשוט לא נכון. אנחנו מפלגת מרכז. על מפלגות מרכז השמאל יגיד הם ימניים מדי והימין יגיד הם שמאלנים מדי. וזה בסדר גמור, כי אנשים לא יודעים בקלות להתרגל לזה שהמערכת הפוליטית השתנתה. אין רק שמאל וימין. יש ימין, מרכז ושמאל. ולמרכז שייך רוב הציבור הישראלי".

 

על ההתמודדות מול חמאס בעזה, שנה וחצי אחרי צוק איתן, אמר לפיד: "צריכים ללכת למדיניות של מקל וגזר. מצד אחד ללכת למהלך גדול של בניית נמל בעזה, כי זה מבטיח 8-7 שנים של שקט לאנשים הטובים שחיים פה באזור הזה, ומצד שני לומר: היות שהסכמנו לבניית נמל בעזה, אנחנו נפציץ כל מנהרה ברגע שהיא תתגלה, לא נחכה לצוק איתן הבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ח"כ יאיר לפיד
צילום: רועי עידן
מומלצים