שתף קטע נבחר

כחלון באולפן ynet החדש: "מתנגד לתקציב דו-שנתי"

רגע לפני פתיחת ישיבת הממשלה, הביע שר האוצר בראיון באולפן ynet התנגדות לתקציב דו-שנתי: "יש קושי גדול בכך", הבהיר. הוא תקף את אורי יוגב: "צוקרברג לא היה יכול להיבחר לנבחרת הדירקטורים. אי אפשר להדיר צעירים ולא אנשים מקריית שמונה"

 

 

שר האוצר משה כחלון מחשק את ראש הממשלה, רגע לפני ישיבת הממשלה: בראיון לאולפן ynet הבוקר (יום א') הביע כחלון הסתייגות מתקציב דו-שנתי. "יש קושי גדול בתקציב דו-שנתי, אני מתנגד לכך", אמר יו"ר כולנו.

 

כחלון, עם זאת, אמר כי הוא ונתניהו ינסו להגיע לפשרה בנושא: "אני מחויב בהסכם הקואליציוני. ננסה למצוא את הדרך. שר אוצר עומד מול ראש ממשלה, מתדיינים ומגיעים למשהו". בראיון הבטיח גם כחלון: "אני לא אשוב לליכוד".

 

כחלון באולפן, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
כחלון באולפן, הבוקר(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

בראיון לאולפן ynet התייחס כחלון גם לפרשת ראש רשות החברות, אורי יוגב, והכוונה להדיחו. "יש כשלים בחברות הממשלתיות", אמר כחלון בראיון ותקף את יוגב בלי להזכיר אותו בשמו. "יש איזה פקיד שבנה נבחרת דירקטורים שמנהלים את החברות הממשלתיות, והיום חסרים מעל 500 דירקטורים. הנהלות לא מתפקדות".

 

לדברי כחלון, "החברות הממשלתיות במדינת ישראל הן לא של אף אחד - הן של האזרחים, הן של הציבור. הן מספקות לנו מים, חשמל, דואר, הדברים הכי חיוניים לחיינו. ויש קבוצה של דירקטורים, שעוברים ממקום למקום, בלי צעיר אחד. גם מארק צוקרברג לא היה יכול להיבחר לנבחרת הדירקטורים".

      

לפני הבחירות הבטיח כחלון כי יטפל בנושא הדיור, יבצע רפורמה בבנקים ויוריד את יוקר המחיה. על השנה שחלפה מאז אמר: "יוקר המחיה מטופל יום-יום, צמצום פערים מטופל יום-יום. לגבי הדיור, אין בכלל ספק. פה, מהצד השני של הכביש, נמכרות קרקעות במחיר למשתכן. מה שנמכר ב-400 אלף היום נמכר ב-150 אלף".

 

שר האוצר התייחס גם לגל הטרור והודה כי "יש פה בעיה אמיתית. אני לא מנסה לטייח ולא להתעלם ממנה. יש פה טרור, יש פה משהו חדש שלא הכרנו בעבר. אבל אני סומך על כוחות הביטחון, סומך על צה"ל, ואני אומר לך בתור חבר קבינט - כל הזמן יש פעולות, גם בשטחים, גם על ידי הצבא. אני מאמין שגם העניין הזה ייפתר, אבל כרגע אני מסכים שיש לנו בעיה בנושא הזה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שר האוצר משה כחלון
צילום: עידו ארז
מומלצים