שתף קטע נבחר

הרצוג באולפן ynet החדש: "לא מפחד מאף אחד"

יו"ר המחנה הציוני דיבר על הקרבות במפלגת העבודה: "אשמח אם גבי אשכנזי יצטרף". הוא ניסה להסביר את הדעה שלפיה "הלך ימינה". לדבריו, "אני רוצה היפרדות מהפלסטינים, אבל ביבי לא. בפועל, המצב נע לעבר מדינה אחת"

 

 

"אני אשמח מאוד לראות את גבי אשכנזי מצטרף אלינו. אני קורא להצטרפות של כל מי שרוצה להחליף את השלטון", כך אמר היום (א') יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שהתייחס לרמטכ"ל לשעבר ולסערת השמועות סביב כניסתו לפוליטיקה. עם זאת הוא ציין שלא היו ביניהם מגעים קונקרטיים: "אין לי מושג אם הוא יצטרף. אני נותן לו כבוד רב ואני חושב שמגיע לגבי את הזמן לחשוב".

 

הרצוג, שהתראיין במשדר ההשקה של אולפן ynet החדש, התייחס לקרבות שעוד מחכים לו על ראשות המפלגה: שלי יחימוביץ' נושפת בעורפו ומבקרת קשות את התנהלותו, ועמיר פרץ שהצטרף לאחרונה מן הסתם לא מתכוון להיות ח"כ רגיל.

 

"אני לא מפחד מאף אחד, ואני אסביר", אומר הרצוג. "אני רוצה מחנה ציוני יותר גדול בבחירות הבאות. אני רוצה יותר כוחות שיחברו אלינו. אני באמת ובתמים מאמין במחנה שאני עומד בראשו, שאף אחד לא נתן לו סיכוי והוא כמעט ניצח בבחירות".

 

- אם יתברר בסקרים שגבי אשכנזי מועמד ודאי להביא יותר מנדטים?

"אתם מנהלים איתי יותר מדי היפותזות. כבר היינו שם כל כך הרבה פעמים. הדבר העיקרי בנדבך הפוליטי זה לזרוע זרעים, להגיע לקהלים חדשים, לגעת בציבורים חדשים שלא הכירו אותנו קודם, ויש ציבורים ענקיים שרוצים לשמוע. זו העבודה ולא רק לריב בתוך המיץ של עצמנו. צריך לצאת מהמיץ הזה".

הרצוג באולפן החדש של ynet (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הרצוג באולפן החדש של ynet(צילום: עידו ארז)

- אתה מתמודד עם כוחות לא קטנים בסיפור הזה. נתניהו מצד אחד, לפיד מצד שני.

"אני סמוך ובטוח ביכולת שלי. הוכחתי את זה בצעדים שעשיתי, בהחלטות הדרמטיות שלקחתי בבחירות. הגענו לשיא שיכולנו לממש. 800 אלף קולות זה פי שניים מ-2013. מה שאני רוצה לעשות זה לעלות לעוד מדרגה. אנחנו צריכים להגיע למיליון מאתיים קולות.

 

- יש תחושה שאתה מדגיש שאתה מסורתי, מנשק מזוזות וכולי. זה חלק מהאסטרטגיה החדשה שלך שבמסגרתה אתה גם מושך ימינה?

"אני מסורתי, אני פלורליסט, אני דמוקרט. אני לא הולך לעשות הצגות בענייני מסורת. ההתכתבות עם הזרמים שבחברה הישראלית היא דבר חיוני. לעתים המפלגה שלי והמחנה שעמדתי בראשו לא הצליחו לגעת בכולם".

 

בשבועות האחרונים עסקו הרבה ב"הליכה ימינה" של הרצוג, במיוחד על רקע ההתבטאות שלו שפקפקה ב"פתרון שתי המדינות". לדברי הרצוג, זה נבע "מהליכה להלוויות, מהלימוד של המצב בשטח, מהבנה עמוקה שאנחנו יכולים להגיד כל היום 'שתי מדינות, שתי מדינות', ובפועל המצב נע לעבר מדינה אחת".

 

- אז אין הרבה הבדל בין הקו שלך לזה של נתניהו?

"זה ממש לא נכון. ההבדל ביני לבין ביבי ברור. נתניהו לא רוצה להיפרד מהפלסטינים, אני רוצה מאוד להיפרד מהפלסטינים. נתניהו לא מוכן לעשות שום צעד שישנה את המצב. אני עושה צעדים שישנו את המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
יצחק הרצוג באולפן ynet
צילום: עידו ארז
מומלצים