שתף קטע נבחר

נאשם כי שיקר לאייל גולן: "האזנות סתר בביתך"

הוא הציג עצמו כמומחה מחשבים וסלולר וסיפק מסמכים מזויפים ששכנעו את הזמר ואת אמרגנו כי מקורביהם מאזינים להם בסתר במשך שנים, ואף הציבו אנטנות סביב ביתו של הזמר כדי לעקוב אחריו. כעת הוא נאשם בזיוף ובמרמה

פרשת "האזנות הסתר" שלא היו לאייל גולן מגיעה לבית המשפט: נדב לביא (28) מתל אביב נאשם היום (ד') כי הציג עצמו בכזב כמומחה למחשבים ושכנע את אמרגנו של גולן, בני פרץ, כי מאזינים למכשירי הטלפון שלו במשך שנים ארוכות וכי אף הציבו סמוך לבית מגוריו אנטנות לצורך זה.

 

בבית משפט השלום בתל אביב הוגש נגדו כתב אישום ובו ייחסו לו עבירות של זיוף מסמך במטרה לקבל באמצעותו דבר, שימוש במסמך מזויף, קבלת דבר במרמה וידיעה כוזבת.

 

אייל גולן. הגיש תלונה (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
אייל גולן. הגיש תלונה(צילום: ענת מוסברג)

 

על פי כתב האישום שהגישה עו"ד לבנת מלמד מפרקליטות מחוז ת"א, בתחילת 2015 לביא הציג עצמו בפני גורמים רבים בכזב כמומחה מחשבים ומכשירים סלולריים. הוא טען כי עבד בממר"ם, עסק בפיתוח שבב אלקטרוני במשותף עם משרד הביטחון ואפילו כאחראי לפיתוח פטנט בתחום המחשוב באוסטרליה.

 

ביולי 2015 חשד אמרגנו של גולן כי מאזינים לטלפון הנייד שלו. הוא סיפר על כך למכר שהיה גם חבר של הנאשם, והוא תיאם ביניהם פגישה. על בסיס מצג השווא של לביא הבין האמרגן כי לביא מומחה למחשבים וסלולר. הוא בדק את מכשירו של פרץ וטען בפניו כי גורמים רבים מאזינים למכשירו הנייד ודולים ממנו מידע במשך תקופה ארוכה.


נדב לביא. מצג שווא (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נדב לביא. מצג שווא(צילום: מוטי קמחי)
 

 

בעקבות כך פרץ הביא שני מכשירי טלפון ניידים של גולן לבדיקה אצל לביא. לאחר שבדק אותם, טען שוב הנאשם כי גם המכשירים הללו תחת האזנה של עשרות גורמים כבר כארבע שנים. לביא אמר לפרץ כי הוא רוצה בטובתו של גולן וחפץ לסייע לו להגן על שמו הטוב בכל הנוגע לפרשת "משחקי חברה". לכן הבטיח לערוך בדיקה מקיפה של האזנות בסביבת מגוריהם ובמחשביהם של השניים וכך יוכל לזהות מי מאזין להם.

 

במהלך יולי 215 נפגשו פרץ ולביא כמה פעמים. הוא שוב סיפר בדיות וטען כי בבדיקה שערך מצא כי הונחו ליד בתי המגורים של גולן, בתל אביב וברחובות, אנטנות שהובאו במיוחד מחו"ל במטרה להאזין האזנת נפח לביתו של גולן. בהמשך זייף לביא עשרות התכתבויות דואר אלקטרוני והודעות וואטסאפ שמהן עלה כי כביכול נרקמה מזימה בין חמישה מכרים של המתלוננים להפליל אותם ואת אביו של גולן בפרשת "משחקי חברה".

 

לביא סיפר לפרץ ולגולן שמכריהם השקיעו כסף רב כדי להאזין להם ולפרוץ למחשביהם ואף שכרו בנות צעירות שיגישו תלונות שווא במשטרה בגין עבירות מין נגד גולן ואביו, הכול במטרה ליצור פרסום שלילי בתקשורת שיגרום נזק לגולן ולתדמיתו הציבורית.

 

לפיכך הגישו בסוף יולי תלונה נגד חמשת מכריהם וטענו כי ביצעו האזנות סתר. הם הציגו במשטרה את המסמכים המזויפים שהציג לביא. הוא נחקר בעקבות כך וחזר לטעון כי הוא מומחה מחשבים וכי בדק את מכשיריהם של גולן ושל פרץ, ומצא כי הותקנה בהם תוכנת ריגול. עוד טען כי "בדיקות" שערך ומסמכים על מיקום אנטנות של האזנות הם אותנטיים ואמינים. 

 

בשל טענות הכזב של הנאשם בפני המשטרה, היא הוציאה צווי מעצר נגד בעלי העניין וכן צווים לחיפוש בבתיהם. רק לאחר הוצאת הצווים התגלה דבר המרמה.

 

איש יחסי הציבור של גולן סירב להתייחס לפרשה.

 

עופר דקר, עורך דינו של לביא, מסר כי כתב האישום טרם הגיע לידיו. "כשנקבל את כל המסמכים והעדויות הרלוונטיות לתיק, נלמד אותם ונגיב בהתאם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים