שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מאיר אדוני יורה: ״זו העונה האחרונה שלי במשחקי השף. לא אעשה יותר ריאליטי״

  רגע לפני העונה השנייה של הריאליטי המצליח בכיכובו, מאיר אדוני מקלקל את החגיגה בראיון למוסף "7 לילות" של "ידיעות אחרונות" ומסביר למה הוא גאה להיות שמאלני

  עוד לפני שהעונה השנייה של "משחקי השף" עולה על האש, מאיר אדוני מודיע בראיון שיפורסם בשישי הקרוב ב"7 לילות" של "ידיעות אחרונות", שבמטבח הזה הוא לא נשאר. "מההתחלה לא הרגשתי נוח שם", הוא אומר. "שנים קיבלתי הצעות מהטלוויזיה וברחתי מהן. כשהציעו לי את 'משחקי השף', כולם אמרו לי 'אתה חייב לעשות את זה, זה הכי נכון לך'.

   

   

  מאיר אדוני. יוצא מהמשחק (צילום: גבריאל בהרליה) (צילום: גבריאל בהרליה)
  מאיר אדוני. יוצא מהמשחק(צילום: גבריאל בהרליה)

  לפני העונה הראשונה הלכתי לפסיכולוגית כדי להגיד לה 'שמעי, אני מת מפחד. אני שף, אבל אני לא יודע מה זה טלוויזיה. אני יודע לעמוד במטבח עם הסירים שלי והטבחים שלי. שם אני מרגיש הכי בטוח'".


  אתה זוכר את הרגע בו אתה מבין שזה לא בשבילך?

  "בואי נגיד שכשאתה עושה טלוויזיה – במיוחד ריאליטי - אתה צריך להבין שזה סוג של משחק, שיש לו איזה תסריט מאוד גמיש, אבל עדיין - תסריט ברור. לי היה קשה לקבל את זה. ואז באים ואומרים לך 'באימא שלך, אתה לא בן 12. אתה צריך להבין שיש פה מלא מורכבויות'. לתוכנית יש חוקיות משלה. וכשאתה אוכל כאפות עם עצמך ואתה לא יודע איך להתמודד עם זה - ואני מאשים בזה רק את עצמי - אני מבין שזה לא בשבילי. אין לי טענות לאף אחד".

   

  לאיזה חוקיות אתה מתכוון? נגיד סיטואציה שבה אתה אומר למה ההוא ניצח ולא מי שמבשל יותר טוב? שההחלטות הטלוויזיוניות הן עניין שונה לגמרי ממה שאתה מאמין בו במקצוע?

  "בואי ניקח מטאפורה מאוד ברורה: ב'הישרדות', לא מנצח דווקא השורד האולטימטיבי, החזק, המוכשר, היפה והראוי ביותר. עוד פעם: זה משהו שמי שעושה ריאליטי צריך לדעת לחיות איתו ולהבין אותו ולעבוד איתו. אני לא הצלחתי".

   

   

   (צילום: טל גבעוני) (צילום: טל גבעוני)
  (צילום: טל גבעוני)

   (צילום: עדי אורני) (צילום: עדי אורני)
  (צילום: עדי אורני)

  וזה מה ששבר אותך? שלא הכי טוב ינצח?

  "זה קשה לי. אני רחוק מלהיות צדיק, אבל לפחות עם עצמי אני צריך להיות בסיטואציות שאני יכול לחיות איתן. תביני, אני מהילדים המפגרים האלה שלא מבינים את הקטע שהעולם הוא מקום לא פיירי. זה מפגר, כי זה גורם לי לעבוד בעיקר עם הלב. מה אני מרגיש - ככה אני חי. בלי מה ההשלכות. בלי כלום. אז אולי אני ילד מפגר. אבל זה אני".

   

  בסוף, אתה לא מפחד להפסיד את מה שהפריים טיים נותן?

  "באמת שיש המון מה לקבל מהפריים טיים במובן המיתוגי, התדמיתי, הציבורי. את שואלת האם אני עף על טלוויזיה? לא. האם אני נהנה לעשות טלוויזיה? לא. האם אני אעשה עוד פעם טלוויזיה? לא. ואם אני עוד אעשה טלוויזיה זה בטוח לא יהיה ריאליטי. אני מבטיח לך". בראיון ב-7 לילות בשישי הקרוב מוחה אדוני גם נגד קהל הלקוחות שנפגע מהשם של אחת המנות הפופולריות שלו, טרטר פלשתיני.

   

   

   (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  (צילום: ירון ברנר)

  אומרים שהכל פוליטי. גם השם של המנה הזאת פוליטי?

  "כן. אני היום נקרא שמאלני במדינה הזאת. ואני שמאלני גאה! לא שמאל קיצוני, אבל אני מוכן להסביר למי שמוכן לשמוע שאני שמאל מאהבת ישראל. אני לא מאמין שיש דרך אחרת מדיאלוג ודו קיום ולכבד אדם באשר הוא אדם. חלק מהאנשים אומרים לי 'מה זה בכלל פלסטיני? הרי אין דבר כזה עם פלסטיני!'. טענה שנשמעה גם בכנסת לאחרונה. וואלה, אין עם פלסטיני? מוזר, כי אני יודע שאני מוקף בשלושה וחצי מיליון כאלה וקורא להם האחים הפלסטינים שלי. בטוקבקים יוצאים עלי, שאני נותן להם זכות קיום, כי אין בכלל עם כזה. ומה עשיתי, כאילו?". 

   

  >>הראיון המלא יפורסם בשישי הקרוב ב-7 לילות של "ידיעות אחרונות"

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבריאל בהרליה
  מאיר אדוני
  צילום: גבריאל בהרליה
  לאתר ההטבות
  מומלצים