שתף קטע נבחר

סלפי קטלני: רוחצים הצטלמו עם דולפין במקום להצילו

דולפין צעיר שנסחף לחוף בארגנטינה הוצא על ידי רוחצים שהסתערו עליו כדי לצלמו וללטפו. היונק הקטן מת לאחר ששהה מחוץ למים במשך זמן כה רב, אך למרות זאת, רוחצים רבים המשיכו להצטלם עם הפגר. דולפיני לה פלאטה מסוגלים לחיות גם בנהרות וגם בים ועתידם בטבע בסכנה

סלפי קטלני. עשרות רוחצים בארגנטינה שמצאו דולפין נהרות לה פלאטה צעיר, שהגיע אל המים הרדודים והתקשה לשוב לים הפתוח, הצטלמו איתו וליטפו אותו במקום לנסות להצילו. התקרית שאירעה השבוע וגרמה לסערה בארגנטינה בעקבות התנהגות הרוחצים, ביניהם מבוגרים וילדים רבים. 

 

 


 (צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)
(צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)

 

על פי תמונות וסרטונים שהתפרסמו ברשת נראה הדולפין נלקח על ידי אחד הרוחצים מהמים הרדודים ומביאו אל החוף, שם עשרות אנשים הקיפו אותו, כשהם נדחפים במטרה ללטפו ולצלמו. הדולפין שהגיע אל החוף ככל הנראה היה פרט צעיר שאיבד את אמו וללא אפשרות לינוק ממנה, סיכוייו לשרוד היו נמוכים מאוד.

 

היונק מת בסופו של דבר, לאחר ששהה מחוץ למים במשך זמן כה רב, אך למרות זאת, רוחצים רבים המשיכו להצטלם עם הפגר.

דולפינים קטנים שמסוגלים לחיות בנהרות ובים

דולפיני הנהרות של לה פלאטה מצויים כיום בסכנת פגיעות בטבע. הם נפוצים בעיקר בים האטלנטי, בסמוך לחופיה הדרום מזרחיים של היבשת ונפוצים באזור ברזיל, ארגנטינה ואקוודור.

 

דולפיני נהר לה פלאטה, מכונים גם דולפיני פרנסיסקאנה (Franciscana) נחשבים ליונקים ימיים נדירים בדרום אמריקה, שחיים גם באזורים של מים מלוחים. הם מגיעים לאורך של כ-1.2-1.8 מטר, הם בין הדולפינים הקטנים בעולם ומגיעים למשקל של 50-60 קילוגרם.

 

 (צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)
(צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)

 

הדולפינים זכו לשמם תודות לאזור בו הם נוהגים לשחות ולחפש אחר מזון באזור נהר לה פלאטה בברזיל, אך הם מסוגלים גם לשרוד בים האטלנטי ולא רק בנהרות של מים מתוקים. היכולת לנווט בין שני מקורות המים מאפשרת להם גם לטרוף מגוון רחב של מיני דגים, תמנונים, חסילונים ודיונונים.

 

למרות שאין כיום מידע מדוייק על גודל האוכלוסייה של הדולפינים, על פי הערכות ואומדנים שונים, מוערכת גודלה של האוכלוסיה בין 10,000 לכ-35 אלף פרטים בלבד.

 

 (צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)
(צילום: הרנן קוריה, פייסבוק)
  

 

בשנים האחרונות זיהומי רעש ימיים הנגרמים מפעילות של כלי שיט גדולים הגורמים לרעשים בתדרים גבוהים, משבשים את יכולת הניווט של הדולפינים, ובשילוב עם חומרי הדברה הנשפכים למים, הדבר פוגע במצבם הבריאותי של היונקים הימיים. הילכדות ברשתות דיג הוא אחד האיומים הגדולים על הדולפינים הללו. 

 

ארגוני טבע והרשויות בארגנטינה גינו את התקרית וציינו כי על הרוחצים להשיב דולפין בחזרה למים במידה והם מוצאים אותם בחוף הים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרנן קוריה, פייסבוק
צילום: הרנן קוריה, פייסבוק
מומלצים