שתף קטע נבחר

אב לתינוק נרצח ואחר נפצע בפיגוע בסניף "רמי לוי" בבנימין

שני נערים פלסטינים מביתוניא נכנסו לסופר באזור התעשייה שער בנימין, השתוללו בין המדפים, דקרו צעיר וגבר ישראלים. הפצוע הקשה, בן 21, נפטר מפצעיו. גבר בן 36 מאושפז במצב בינוני. אזרח שהיה במקום ירה לעבר המחבלים, שנפצעו קשה. נתניהו נפגש עם משפחות שכולות מגל הטרור הנוכחי: "הסיפורים שלכם קורעי לב, אנחנו נלחמים ומנצחים"

  

 

זירת הפיגוע בבנימין ()
זירת הפיגוע בבנימין

הנרצח ה-32 בגל הטרור: צעיר בן 21, אב לתינוק, נרצח וגבר בן 36 נפצע אחר הצהריים (יום ה') באורח בינוני מדקירות בידי שני מחבלים פלסטינים בני 14 במרכז הקניות רמי לוי באזור התעשייה שער בנימין. צוותים של מגן דוד אדום העניקו טיפול ראשוני לפצועים, והם פונו לבתי החולים הר הצופים ושערי צדק בירושלים, שם נפטר הפצוע קשה. אזרח שהיה בסופר ירה לעבר המחבלים ונטרל אותם. אחד המחבלים נהרג, והשני נפצע קשה. מעדויות במקום עולה כי המחבלים הסתובבו במשך 40 דקות לפני שביצעו את הפיגוע.

 

כוחות גדולים של משטרה, צה"ל ומד"א הוזעקו למקום. ממד"א נמסר כי "חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לשני פצועים דקורים בפלג גופם העליון". לבית החולים הדסה הר הצופים פונו גם שלוש נפגעות חרדה. הנדקרים היו בקניות והותקפו בשני מקומות שונים בתוך הסופר. המחבל שנהרג, איהאם סבאח, והמחבל שנפצע קשה, עומאר רימאווי, הם מהעיירה ביתוניא שליד רמאללה.

 

הסכין שבה השתמש אחד המחבלים (באדיבות המשטרה) (באדיבות המשטרה)
הסכין שבה השתמש אחד המחבלים(באדיבות המשטרה)

 

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)

 (צילום: עוזאל ותיק) (צילום: עוזאל ותיק)
(צילום: עוזאל ותיק)

 (צילום: עוזאל ותיק) (צילום: עוזאל ותיק)
(צילום: עוזאל ותיק)

 

המחבלים הסתירו את הסכינים בשרוול פלסטיק ()
המחבלים הסתירו את הסכינים בשרוול פלסטיק

 (צילום: יעקב אושר, TPS) (צילום: יעקב אושר, TPS)
(צילום: יעקב אושר, TPS)


 (צילום: יעקב אושר, TPS) (צילום: יעקב אושר, TPS)
(צילום: יעקב אושר, TPS)

 (צילום: יעקב אושר, TPS) (צילום: יעקב אושר, TPS)
(צילום: יעקב אושר, TPS)

 

חקירה ראשונית העלתה כי המחבלים הפלסטינים נכנסו לסופר, השתוללו בין המדפים ואז דקרו את הישראלים. האזרח שנטרל את המחבלים סיפר כי "נכנסתי לסניף ואז שמעתי צעקות. זיהיתי מחבל אחד, יריתי בו, והיושם גם חיילים שמאבטחים וגם אזרחים". הפצוע שפונה לבית החולים הדסה הר הצופים היה באמצע שיחת טלפון עם אשתו כשנדקר ארבע פעמים בגבו.

 

על פי עדויות שנמסרו למשטרה, יחד עם שני המחבלים נכנס צעיר נוסף שאחריו רץ איש אבטחה של רמי לוי. הצעיר עוכב, הוצא מחוץ לסופר ונבדק, אולם בכליו לא נמצא כלי נשק.

 

דוד וקסלבוים, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו בין השורות בסופר גבר כבן 36 בהכרה מלאה עם כמה פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו תוך כדי טיפול רפואי לבית החולים הדסה בהר הצופים". מבית החולים שערי צדק נמסר כי הצעיר בן 21 שנפצע קשה הגיע למוסד הרפואי ללא הכרה. כאמור, הוא נפטר מפצעיו.

 

עד ראייה לפיגוע סיפר כי "מדובר בסניף שקונים בו יהודים ופלסטינים. הוא היה מלא בזמן הפיגוע. בדיוק התחלתי לבחור עגבניות ואז שצענו צרחות, וממש מיד הבנו שזה פיגוע. תוך שניות בודדות רצו לשם אנשים חמושים וירו בשני המחבלים ליד המדפים. ראיתי את אחד הפצועים שוכב על דוכן". מעדויות במקום עלה כי המחבלים הסתירו את הסכינים בתוך שרוולי פלסטיק.

 

בשעות הבוקר נמצאה סכין בתיקה של צעירה פלסטינית שעברה בעמדת בידוק במערת המכפלה בחברון, לאחר שעוררה את חשדם של לוחמי מג"ב במקום. הצעירה עוכבה לחקירה.

 

מטעני צינור במחסום

היום בשעות הערב נתפס במחסום א-זעים חשוד שבכליו נמצאו שני מטעני צינור מאולתרים. סמוך לשעה 18:00 הגיע למחסום אוטובוס שעשה את דרכו מהכפר א-זעים לירושלים, נהג האוטובוס התבקש לעצור לבידוק שגרתי, ולוחמי משמר הגבול וחיילי המשטרה הצבאית שמאיישים את המחסום דרך קבע, עלו על האוטובוס והחלו בבדיקה שגרתית של יושביו. במהלך הבידוק איתרו אדם שעורר את חשדם ואיתרו בכליו את שני המטענים. חבלן משטרה שהגיע למקום ניטרל את המטענים,

 

מפקד מג"ב בעוטף ירושלים שיבח את ערנות השוטרים והחיילים וציין: "ערנות, מקצועיות ודריכות הלוחמים והחיילים מוכיחים את עצמם, תפיסת המטענים וניטרולם טרם הגיעו לייעדם ייתכן והצילה חיים". החשוד, בן 27 ממזרח ירושלים, נעצר ונלקח לחקירה. המחסום נפתח לתנועה.

 

נתניהו למשפחות שכולות: "ננצח את הגל הזה"

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום בירושלים עם נציגים ממשפחות שכולות מגל הטרור הנוכחי. נתניהו נענה לבקשת המשפחות להיפגש עמו כדי לשוחח ההתמודדות שלהן עם האובדן והשכול. נציגי המשפחות ביקשו לבחון את האפשרות לגרש משפחות מחבלים לעזה, ולקצר את משך הזמן להריסת בתי מחבלים. נתניהו הסביר כי סוגיות אלו נדונו וכי נעשים מאמצים לקדמם אך הן נתקלים בקשיים משפטיים.

 

נתניהו ציין את הפעולות שנקטו צה"ל והמשטרה ואמר לנציגי המשפחות כי הוא מבין את כאבם כבן למשפחת השכול. "הסיפורים שלכם קורעי לב. אנחנו ב-100 שנה של מלחמה נגד הטרור. אנחנו כל הזמן נלחמים ומנצחים.

גם את הגל הזה ננצח. אנו במאבק ממושך. אני אומר לכם את האמת ולא מייפה. אנחנו מושפעים מהמערבולת העולמית של האיסלאם הקיצוני". המשפחות הגישו לראש הממשלה מסמך ובו המלצות להמשך המאבק בגל הטרור.

 

טעמה יעקבסון, אחותו של איתם הנקין שנרצח עם גיסתה נעמה, סיפרה על ההתמודדות הקשה של המשפחה: "אנחנו נלחמים להמשיך, נלחמים לבמות את חיינו מחגש, נלחמים לשמוח, לצמוח. יש משהו שמחזיר אחורה כששומעים על עוד משפחה שנפגעת ומצטרפת למשפחת הטרור. באנו היום כי אי אפשר להמשיך ולחכות לרצח הבא. צריך ואפשר לשים לזה סוף".

 

יעקבסון פנתה בשם המשפחות לראש הממשלה ואמרה כי "אין זה מתפקידנו לקבוע איזו מדיניות לנקוט ומה וכיצד אפשר ליישם, בקשתנו ממך היא לעצור את הגל ולהשיב לנו את הביטחון הבסיסי לחיות כיהודים בארץ ישראל. באנו לכאן כי אנו מאמינים שאפשר לעצור, אפשר לנצח את הטרור".


פורסם לראשונה 18/02/2016 16:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב אושר, TPS
זירת הפיגוע
צילום: יעקב אושר, TPS
מומלצים