שתף קטע נבחר

השר להגנת הסביבה: לא יוקם מלון בעמק ססגון

השר גבאי הודיע: "הממשלה החליטה לתת ליזם לבנות שם מלון ואני לא יכול לבטל את החלטת הממשלה. אבל בכל זאת יש פתרון להצלת עמק ססגון - נפגשתי עם היזם, איגרא, והגענו להסכמה שקק"ל תקנה ממנו את הקרקע ולא ייבנה שם מלון"

הישג לירוקים: השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, הודיע היום (שבת) כי לא ייבנה מלון בעמק ססגון ליד תמנע שבערבה. הוא הוסיף כי הגיע להסכמה עם היזמים שרצו להקים את המלון - שקק"ל תרכוש את השטח.

 

באירוע שבתרבות בתל-אביב, אמר השר גבאי: "זה הזוי לבנות מלון בעמק ססגון ליד תמנע. הממשלה החליטה לתת ליזם לבנות שם מלון ואני לא יכול לבטל את החלטת הממשלה. אבל בכל זאת יש פתרון להצלת עמק ססגון - נפגשתי עם היזם, איגרא, והגענו להסכמה שקק"ל תקנה ממנו את הקרקע ולא ייבנה שם מלון".

 

השר להגנת הסביבה, אבי גבאי (צילום: יובל הנדלר) (צילום: יובל הנדלר)
השר להגנת הסביבה, אבי גבאי(צילום: יובל הנדלר)

 

הפרויקט התיירותי שתוכנן בעמק הוא פרי יוזמה של חברה בבעלות המלונאי יואב איגרא, שרצה להקים"מלון אקולוגי". התוכנית המקורית אמורה הייתה להשתרע על שטח של כ-200 דונם בעמק ססגון שליד פארק תמנע בערבה - קרובה בחלקה האחד לשטח שמורת טבע ובחלקה השני לשטחים מופרים שנפגעו מפעולות כרייה בעבר.

 

יו"ר קק"ל, דני עטר, אמר: "קק"ל, כגוף הירוק המוביל במדינה רואה את הגנה על השטחים הפתוחים, היערות וערכי הטבע של מדינת ישראל כשליחותה הלאומית. בכל מקום ובכל זמן שבו נוכל לתרום את יכולותיה ומשאביה של קק"ל כדי לשמור על הסביבה למען אזרחי ישראל - שם נהיה".

 

עמק ססגון. סיכום שקק"ל תקנה את השטח (צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע) (צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)
עמק ססגון. סיכום שקק"ל תקנה את השטח(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

 

עטר הוסיף: "סוגיית עמק ססגון סוכמה ביני ובין השר להגנת הסביבה וקק"ל תרכוש את הזכויות על הקרקע מהיזם ובכך יסתם הגולל על התכניות הנדל"ניות שתוכננו באזור. אנו שוקדים על פרטי ההסכם מתוך תקווה שייסגר בהקדם ויביא להצלתו ולשימורו של אחד האזורים היפים והמיוחדים בישראל".

 

בחברת להגנת הטבע בירכו על הסיכום בין הצדדים: "בדיון שהתקיים השבוע בוועדה

 המחוזית דרום, בנושא עמק ססגון, ביקש נציג החברה להגנת הטבע לעצור את קידום התוכנית ולבטלה, לאור השטח הערכי והחשוב שבו הוא מקודמת. אם אכן הוסכם על רכישת השטח וביטול התכנית למלונאות, החברה להגנת הטבע מברכת את המעורבים על ההישג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע
עמק ססגון
צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע
מומלצים