שתף קטע נבחר

הקרב על הממלכה: ראש העיר לונדון קורא לפרוש מהאיחוד

יום לאחר שראש הממשלה השיג הסכם משופר לבריטניה וקרא לערוך משאל עם על הישארותה באיחוד האירופי, בוריס ג'ונסון הטיל פצצה וקרא לפרוש מהאיחוד. עבור קמרון מדובר לא רק בהימור על עתיד בריטניה, אלא אף על הקריירה הפוליטית שלו

מכה קשה לראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון: ראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון הודיע אתמול (א') כי הוא תומך בפרישת בריטניה מהאיחוד האירופי, יום אחד בלבד לאחר שקמרון הכריז על משאל עם בנושא.

 

לעוד כתבות מרתקות מהעולם היכנסו לדף הפייסבוק של דסק חוץ

 

אלה הולכים להיות חודשים דרמטיים ביותר עבור עתידה של בריטניה והרי גורל עבור עתיד האיחוד האירופי כולו. יום אחרי שראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הכריז כי אזרחי הממלכה ייקראו ב-23 ביוני הקרוב להכריע במשאל עם דרמטי אם על בריטניה להישאר חברה באיחוד האירופי או לפרוש מן האיחוד, הטיל אתמול אחד הפוליטיקאים הפופולריים בבריטניה פצצה.

 

קמרון. מכר את בריטניה בזול? (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
קמרון. מכר את בריטניה בזול?(צילום: gettyimages)

בוריס ג'ונסון. הטיל פצצה (צילום: MCT) (צילום: MCT)
בוריס ג'ונסון. הטיל פצצה(צילום: MCT)
ראש העיר של לונדון בוריס ג'ונסון, שהוא חבר במפלגה השמרנית כמו קמרון ושרבים מאמינים כי בעתיד ייבחר לראשות הממשלה, הכריז כי הוא תומך בפרישת בריטניה מהאיחוד ויצטרף לקמפיין לעידוד הפרישה.

 

המהלך של בוריס הוא מכה לראש הממשלה שלו, קמרון, שפתח בקמפיין רחב היקף להישארות הממלכה בגוש 28 המדינות. שלשום כבר הודיעו שישה שרים מתוך ממשלתו של קמרון, חברי המפלגה השמרנית, כי הם מתנגדים להישארות בריטניה באיחוד, אבל ההכרזה של ג'ונסון צפויה לטלטל את כל המערכה על עתידה של בריטניה.

 

בריטניה חצויה בשאלה הגורלית, ולפי הסקר האחרון שפורסם אתמול בבוקר, יש בינתיים רוב לא גדול להישארות באיחוד. אלא שההכרזה של ג'ונסון יכולה להביא לשינוי גדול בדעת הקהל ולעידוד לתומכי מה שמכונה "ברקזיט" (BREXIT) – בריטיש אקזיט. ג'ונסון הכריזמטי והאהוד הופך כעת ל"פנים" ולמנהיג ה"לא", ולקמרון צפויים חודשים של כאב ראש עד למשאל העם.

 

קמרון הגיע בסוף השבוע האחרון להסכם עם האיחוד האירופי כדי שבריטניה תזכה בתנאים משופרים באיחוד, תנאים כלכליים וצבאיים וסביב נושא ההגירה, הסכם שהוא קיווה שיצליח למכור לאזרחיו, כדי שיתמכו בו ובהישארות באיחוד. רבים במחנה השמרני בבריטניה האשימו את קמרון כי "מכר את בריטניה בזול" ולא באמת השיג כל שיפור במעמדה של בריטניה באיחוד. עבור קמרון מדובר אם כך לא רק בהימור על עתידה של בריטניה, אלא גם בהימור על הקריירה הפוליטית שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
הקרב על הממלכה
צילום: gettyimages
מומלצים