שתף קטע נבחר

בנט קבע: שנת הלימודים הבאה - "שנת אחדות ירושלים"

פרסום ראשון: ברקע גל הפיגועים בבירה, שר החינוך מהבית היהודי החליט כי יינתן דגש על נושא אחדות ירושלים בשנת הלימודים הבאה. בנט ל-ynet: "מי שבא לנתק אותנו רק חיבר אותנו יותר לירושלים"

שנת הלימודים הבאה הוכרזה כ"שנת אחדות ירושלים", ובמסגרתה תושק תוכנית לימודים מורחבת על העיר לכל שכבות הגיל, מבית הספר היסודי ועד לתיכון. כך החליט שר החינוך נפתלי בנט. "כל מי שניסה לעקור אותנו מהעיר רק זירז אותנו לקדם את התוכנית הזו - ואין חינוכית ממנה", אמר ל-ynet.

 

התוכנית, לרגל ציון 50 שנה לשחרור העיר, תעסוק בהיסטוריה של העיר, במורשתה ובאתריה. בתי הספר ישלבו את התכנים לאורך שנת הלימודים ולקראת ציון מועדים מיוחדים, בהם יום ירושלים. בנט הדגיש עוד: "מירושלים ההיסטוריה שלנו התחילה, וממנה נשאב את העוצמות שלנו דווקא בימים קשים". 

הכותל המערבי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הכותל המערבי(צילום: AFP)

שער שכם. "נשאב עוצמות דווקא בימים קשים" (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
שער שכם. "נשאב עוצמות דווקא בימים קשים"(צילום: דניאל אליאור)
 

שר החינוך בנט (צילום: ליאור פז) (צילום: ליאור פז)
שר החינוך בנט(צילום: ליאור פז)

התוכנית תשלב נושאים מתוך תוכניות הלימודים הקיימות גם בהיסטוריה, שפה, גיאוגרפיה, אזרחות, ספרות, תנ"ך ולימודי ארץ ישראל, ובנוסף תציע מערכי שיעור חדשים להפעלה בכיתות. בנוסף יציע משרד החינוך לבתי הספר לפתח דגמים ומודלים בית-ספריים להוראת ירושלים, שתואמים את רוח בית הספר ותפיסת עולמו.

 

התוכנית תושק באופן רשמי ביום ירושלים הקרוב, אז יתקיימו כמה פעילויות ואירועים. במשרד החינוך ציינו כי התוכנית תגדיל את מספר התלמידים שיבקרו באתריה השונים של בירת ישראל, בהם העיר העתיקה, כנסת ישראל, בית המשפט העליון, ואתרי גבורה והנצחה.

 

בנוסף, בכוונת המשרד להכפיל כמעט את מספר התלמידים המשתתפים בפרויקט "מסע ישראלי", מ-12 אלף תלמידים בשנה שעברה ל-21 אלף בשנת הלימודים הבאה. המסע, שמתחיל בצפייה בזריחה על יד קבר בן גוריון בנגב, נמשך כשישה ימים ומסתיים בסוף שבוע בירושלים. במסע מבקרים תלמידי י"א בעיירות פיתוח ומתנדבים בהן, לנים בשטח ומסיירים באתרים המהווים אבני דרך בגיבוש הזהות היהודית והציונית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
ירושלים. תוכנית מורחבת
צילום: גבי מנשה
מומלצים