שתף קטע נבחר

נוסע התפרע בטיסת אל על בגלל "סרט לא צנוע", ונעצר

תושב בית שמש בן 36 גרם נזק למטוס בגלל "סרט לא צנוע", לטעמו, שהוקרן בטיסת אל על מוורשה לנתב"ג. בנוסף, הוא גם תקף נוסעים שהעירו לו על התנהגותו. עם נחיתת המטוס, נעצר הנוסע ונלקח לחקירה

שוטרים עצרו בנתב"ג אחר-הצהריים (ד') תושב בית שמש בן 36 שהתפרע בטיסת אל על מוורשה לנתב"ג משום שסרט שהוקרן בטיסה לא היה צנוע, לטעמו. בנוסף, הוא תקף נוסעים שהעירו לו על התנהגותו.

 

הנוסע שנעצר ()
הנוסע שנעצר

הנוסע הודיע שהוא מסרב לצפות בסרט. בתחילת הטיסה הוא דחף את המסך בכוח ולקראת הנחיתה עשה זאת שוב עד שגרם נזק. שוטרים שהגיעו לאחר הנחיתה עצרו אותו ולקחו אותו לחקירה.

 

"היו נוסעים במטוס שהחליטו שלא יראו במטוס טלוויזיה", שחזר אחד הנוסעים. "היה אחד שסגר בכוח את המסך פנימה, וממש שבר אותו בפנים. לדעתי הוא חשב שכל המסכים ייסגרו גם הם, אבל זה לא קרה. בשלב הזה החלה מהומה ואנשים צעקו עליו. הוא טען שאנחנו עושים 'כפייה חילונית' ולא נרגע. הוא ממש התרגז ואחר כך קפץ על נוסע אחר שהעיר לו".

 

המהלך חזר על עצמו כמה פעמים ולקראת הנחיתה שוב ירדו המסכים ואותו נוסע החליט לעשות מעשה. "הוא צעק במטוס שהוא לא יכול לראות שרואים סרטים", המשיך הנוסע לתאר. "הוא אמר שאלה סרטים לא צנועים".

 

נוסע בשם יוסי סיפר כי האדם שהתפרע היה עם קבוצת נוסעים שעלו למטוס באיחור ולכן גם לא הייתה לחברת התעופה יכולת להושיבם במקום רחוק מהטלוויזיות. "זו פשוט חוצפה ההתנהגות שלהם. הם גם באו באיחור וגם באו בדרישות מוגזמות. צוות הדיילים של אל על התנהג למופת, הם שמרו על קור רוח, הרגיעו את המצב והזמינו משטרה בדיוק כמו שהנהלים מחייבים אותם".

 

נורית אליאש מיבנה הייתה גם היא על המטוס: "עלתה קבוצה של חרדים ועוד הרבה צעירים בני 15. בהתחלה הם עשו בלגן עם סדרי הישיבה, הם לא הסכימו לשבת ליד נשים. לא היו להם בדיוק מקומות איפה שהם רצו, עד הדקה האחרונה היו ויכוחים. הם לא הסכימו לשבת בשום אופן ליד אישה".

 

לדבריה, "הדייל אמר להם שהמטוס לא יזוז עד שכולם ישבו. אחרי הרבה ויכוחים מצאו להם מקומות". היא סיפרה כי הנוסע שהתנגד לצפייה בסרט "לקח קיסם וכשהורידו את המסכים הוא התחיל להעלות את כולם למעלה, אנשים היו בהלם. כבר ראיתי איזה סרט הולך להיות ואמרתי, 'למה אתה סוגר?' והוא אמר, 'אלוהים הגדול מכולם והוא ישמור עלינו'. לא עזר כלום והם סגרו לכולם את הטלוויזיות. בעזרת הקיסם הוא תקע את הטלוויזיות כדי שלא ירדו בחזרה. כמעט היו שם מכות".

 

לפני כחודש, ישראלי התפרע בטיסת "אוסטריאן איירליינס" מווינה לניו יורק. הטייס נאלץ לבצע נחיתת חירום בנמל התעופה הבינלאומי בסנט ג'ונס בקנדה. הנוסע הישראלי - המתגורר בניו יורק ומחזיק בגרין קארד - נתפס מעשן בתא השירותים במטוס מעל האוקיינוס האטלנטי. בהמשך הוא קילל את הצוות ודרש שייתנו לו לשתות אלכוהול. לבסוף נאלצו שני נוסעים חסונים להשתלט עליו. הם אזקו אותו באזיקוני פלסטיק, והטייס ביצע נחיתת חירום בלתי מתוכננת בקנדה. "הוא כנראה היה שיכור או תחת סמים", העידו נוסעים. בחקירתו הוא טען שלקח כדור שינה ושתה כמה כוסות יין, והוא לא זוכר את האירועים.

 

בפברואר לפני שנה, נוסעת טיסת ישראייר לוורנה תקפה באלימות מילולית דייל של החברה, לאחר ויכוח שהחל ברכישת שוקולד פטור ממכס. הוויכוח התלהט והצטרפה אליו אחותה של הנוסעת, שקיללה את הדייל, ולאחר מכן קרוב משפחה נוסף של הנוסעת קם, קילל ואיים להכות את הדייל.

 

"אתה עובד שלי, אני שילמתי כרטיס טיסה ואתה תמכור לי את השוקולד", הטיחה הנוסעת בדייל שהיה עסוק במכירה לנוסע אחר. כמה שניות לאחר מכן הצטרפה אליה מי שהציגה עצמה כאחותה של הנוסעת שקראה אל עבר הדייל "יא חתיכת זבל" ו"תוריד ת'עיניים שלך", "אני אגנוב לך את השוקולד". בשלב זה הצטרף לדברים אדם נוסף, שקם ממקומו בפתאומיות ואמר לדייל "אני שם זין עליך, יא מניאק", והמשיך בצרור קללות נוספות. עם נחיתת המטוס בוורנה התקשרו אנשי צוות האוויר למשטרה על מנת לדווח על תקיפה, אך לא ננקטו כל צעדים נגד הנוסעים.

 

מאל על נמסר בתגובה לנוסע שהתפרע היום: "במהלך טיסת אל על מוורשה לתל אביב התפרע נוסע ופגע בציוד המטוס. אל על אינה מוכנה להתנהגות אלימה מכל סוג שהוא במהלך טיסותיה, ועל כן הוזמנה משטרה ושוטרים המתינו לנוסע בפתח המטוס מיד עם הנחיתה בנתבג". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים