שתף קטע נבחר

7,000 משתתפים בכנס הראשון בישראל של "קבלה לעם"

הרב מיכאל לייטמן עורך כנסים עולמיים מאז 2001 והפעם נערך אחד כזה בישראל. שלושה משרי הליכוד הגיעו, וטענו כי הם מזדהים עם ערכי התנועה

 

 

הכנס. סחף אחריו המונים (צילום מסך) (צילום מסך)
הכנס. סחף אחריו המונים(צילום מסך)

 

אלפי משתתפים הגיעו הערב (ד') לכנס "הטובים" של ארגון "קבלה לעם" בגני התערוכה בתל אביב, אליו הגיעו גם שרי הליכוד מירי רגב, גלעד ארדן וישראל כץ. המשתתפים, שהגיעו מ-62 מדינות מרחבי הגלובוס, משתתפים בשיעורים וסדנאות להעלאת רוח הקבלה שאותם מוביל מייסד התנועה, הרב ד"ר מיכאל לייטמן.

 

האירוע השנתי התקיים לראשונה בשנת 2001. השנה הוא ייערך לראשונה בישראל וישתתפו בו 7,000 בני אדם. שלושת שרי הליכוד, רגב ארדן וכץ, שכנראה זיהו את פוטנציאל המתפקדים מבין חברי "קבלה לעם", הגיעו גם הם לאירוע. "כל שנה יש לנו בין 6 ל-7 כנסים כאלה והשנה זה נעשה כאן בישראל", הסביר הרב לייטמן. לשאלה מדוע הגיעו רק שרי הליכוד השיב לייטמן: "אני לא באמת יודע למה דווקא הם אלו שבאו. אני לא שייך לפוליטיקה ונראה לי שהם רואים שזה כנס גדול ויש קהל גדול, וכנראה כדאי היה להם להגיע". עם כניסתם הסבירו השרים כי הגיעו מאחר שהם מזדהים עם ערכי התנועה שמטרתה לקרב בין אנשים ולשנות את השיח.

 

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ התפעל מהבאים, שחלקם לא יהודים. "יש כאן מפגן של אחדות ישראלית, ולראות את נציגי המדינות שהגיעו, ורובם שבאים לכאן לא מהעם היהודי, הם חלק מהציבור הזה שלומד את אותה תורת קבלה שהיא דבר יהודי ומקורות יהודיים קדומים עם כוח והשפעה", נאם השר.

 

ארדן, שאמו יהודית פעילה ב"קבלה לעם" באשקלון, אמר: "כשהגעתי לבקר את אימא שלי באשקלון שמעתי על מעגלי

 השיח לייצר חיבור בין אזרחים שלא מכירים זה את זה, זה עבד והצליח. כולם מבינים את מה שאמר הרב קוק 'אם נחרבנו כולנו על ידי שנאת חינם, העולם ייבנה שוב על ידי אהבת חינם', זה מה שאתם עושים".

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה לסערה שעוררה לאחרונה עם חקיקת הנאמנות בתרבות. לדבריה, "מה שקורה כאן הוא הגשמת חזון, הגשמת האחר והשונה. חזון הרב-תרבותיות. הרב-תרבותיות שעוברת במסך הקולנוע, גלי הרדיו, השירה, וגם למפגש שלנו איש עם רעהו. כלל יסוד בקבלה הוא הלב וכשהוא פתוח מתחדדת ההבנה שכולנו בשר ודם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
הכנס. גם לא יהודים השתתפו
צילום מסך
מומלצים