שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אם הכסף לא יועבר - ליגת הנשים תושבת"
  2.5 מיליון שקל שהובטחו למנהלת עדיין לא הועברו על ידי משרד התרבות והספורט, הקבוצות הציבו אולטימטום עד יום שלישי. איריס שטרק: "ההפליה זועקת לשמיים, נמאס לנו לחזר על הפתחים ולהתחנן כעניות". ממשרד השרה נמסר: "1.2 מיליון ש"ח יועברו, חצי מהם עוד השבוע"
  ביום חמישי יחלו משחקי חצי גמר הפלייאוף בליגת העל לנשים, אך המנהלת עדיין לא קיבלה את הכספים שהובטחו לה עוד ביולי 2015 ממשרד התרבות והספורט. בישיבה שלא מן המניין, שהתקיימה היום (א'), החליטו חברי דירקטוריון ליגת הנשים כי במידה והכספים ממשרד התרבות והספורט לא יועברו למנהלת בתוך 48 שעות, תושבת הליגה לאלתר.

   

  "שרת התרבות והספורט מירי רגב היא האחראית העיקרית למצב אליו נקלענו", אמרה רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים, בתום הישיבה. "עליה היה לדאוג מזמן להעברת הכספים כפי שהתחייבה. קשה להבין כיצד שרת הספורט אינה מפעילה את סמכויותיה בעניין ודואגת למלא אחר הבטחותיה".


  "אם הכסף לא יועבר - הליגה תושבת". שטרק (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  "אם הכסף לא יועבר - הליגה תושבת". שטרק(צילום: אורן אהרוני)
   

  "שרת הספורט מודעת היטב להפליית נשים וקיפוח נשים. יש לה מחויבות גדולה להשגת שוויון מגדרי והיא לא פועלת לטובת השינוי המיוחל. זהו כשל במחויבות שלה לקיום הליגה הבכירה בישראל. אני רואה בכך זלזול מוחלט בליגה המובילה בספורט הנשים בישראל, והדבר נותן ביטויי גדול להפליה זועקת לשמיים. אנחנו מרגישים שיש כאן אטימות מוחלטת של הנוגעים בדבר. נמאס לנו לחזר על הפתחים ולהתחנן כעניות בפתח לקבלת הכספים המובטחים".

   

  כזכור, ביולי 2015 הבטיח משרד התרבות והספורט לתקצב את הליגה ב-2.5 מיליון שקל ונכון להיום, חרף ההבטחות החוזרות ונשנות בכתב ובע"פ שהכסף יועבר למנהלת הליגה, הוא לא הגיע. "למנהלת טרם הועברה ולו אגורה שחוקה אחת", נאמר בהודעה הרשמית של המנהלת. "נדגיש, כי בפתיחת עונת המשחקים קיבלה המנהלת הודעה בכתב כי הכסף יועבר אליה בנובמבר".

   

  כשל של שרת הספורט. מירי רגב (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  כשל של שרת הספורט. מירי רגב(צילום: אוהד צויגנברג)

   

  "באוגוסט 2015, כחודשיים לפני שריקת הפתיחה לעונת המשחקים 2015/16 נפגשה רו"ח איריס שטרק יו"ר המנהלת, עם שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב בלשכתה בת"א וזו הבטיחה ש'הכספים יועברו מידית למנהלת הליגה באמצעות אתנה'. השרה הבטיחה גם באותה פגישה למצוא פתרון ראוי לתקצוב ליגת העל לנשים לטווח רחוק. חודשיים לאחר מכן (במחצית אוקטובר), בערב פתיחת עונת המשחקים בהשתתפות ראשי כל הקבוצות והשחקניות, בדברי ברכתה חזרה והבטיחה השרה רגב שהכסף שמשרד התרבות והספורט הבטיח להעביר לליגה יועבר מידית, ואף בעתיד יוגדל התקציב לקידום הליגה".

   

  "על אף שניתן היה לצפות כי המשרד יתקין תקנת תמיכה להעברת התקציב, בחר המשרד לנסות ולהעביר את הכסף במתכונת של רכש, ולפיכך הציב בפני המנהלת דרישות שונות לצורך מיתוג ושיווק המשרד, ואף אינו מוכן להכיר בתשלומים שנדרשת המנהלת להעביר לקבוצות עצמן אשר הן בעלות זכות הקניין בפעילות הליגה".

   

  מכתב התשובה לדרישה של יו"ר המנהלת, איריס שטרק (צילום מסך) (צילום מסך)
  מכתב התשובה לדרישה של יו"ר המנהלת, איריס שטרק(צילום מסך)

   

  מנכ"לית ליגת העל לנשים, תמר בליץ, הוסיפה: "הקבוצות נכנסו למבוי סתום. נכון להיום הקבוצות אינן יכולות לשלם משכורות לשחקניות, אינן יכולות לשלם עבור שיפוט במשחקים, אינן יכולות לשלם עבור הסעות למשחקים ואינן יכולות לשלם לנותני השירותים להם התחייבו על בסיס הבטחות משרד התרבות ספורט. הכספים, המיועדים לתפעול שוטף של המנהלת והקבוצות, תקועים במשרד התרבות והספורט אשר מטרטר אותנו הלוך ושוב מאז חודש אוקטובר, מבטיח הבטחות סרק למועד קבלת הכספים אך הכסף אפילו לא נראה באופק. זוהי הבירוקרטיה

  בהתגלמותה. נדרשנו להמציא עשרות מסמכים המתעדים הוצאות שאינן קשורות לפעילות השוטפת של הקבוצה, בקשות שאינן ברות ביצוע. ראשי הקבוצות חסרי אונים".

   

  שטרק סיכמה: "מעולם לא נקלעה ליגת העל לנשים בכדורסל, הקיימת עשרות שנים, בסיטואציה שתקציבים ממלכתיים שהובטחו לא הועברו בתחילת העונה. אנו לפני סיום העונה ואין לנו יכולות להמשיך ולקיים את הליגה במצב שנוצר".

   

  ממשרד הספורט נמסר בתגובה: "מנהלת ליגת הנשים כשלה בדיווחים שנדרשו ממנה על פי חוק. במקום להציג תכנית שיווק בהתאם לתקציב שהועמד לרשותה, היא דיווחה על הוצאות אחרות שלא אושרו על ידי החשבות של משרדי הספורט והאוצר. אף על פי כן, ולפנים משורת הדין, מאחר והשרה והמשרד רואים חשיבות עליונה לקידום נשים בספורט ופועלים רבות להגדלת מעגל העוסקות בענף, משרד הספורט, בהתאם להמלצות המועצה לקידום ספורט הנשים בישראל, יעניק כ- 1,200,000 ש"ח למינהלת ליגת הנשים בכדורסל עבור ביצוע תוכנית שיווקית לקהילה וביצוע תוכנית שיווקית במשחקי הקבוצה. מחצית הסכום תועבר למינהלת כמקדמה כבר בשבוע זה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים