שתף קטע נבחר

ליברמן ולפיד נגד נתניהו: "מנסה להשמיד את שירות החוץ של ישראל"

ראשי מפלגות ישראל ביתנו ויש עתיד קיימו כנס חירום במאבק ב-BDS בשל מצבה המדיני הרע של מדינת ישראל, לדבריהם. "מדיניות החוץ של הממשלה - הפקרות מוחלטת", אמר ליברמן. לפיד הוסיף: "במקום להודות שמצבנו גרוע, מנסים להעמיד פנים שהכול בסדר"

 

יוצאים למתקפה נגד ראש הממשלה: יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ויו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, קיימו היום (ב') כנס חירום בכנסת במאבק בתנועת ה-BDS תחת הכותרת "נלחמים על מעמדה הבינלאומי של ישראל" ותקפו את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

"נתניהו מנסה לקחת את שירות החוץ הישראלי ולהשמיד אותו בכוח", תקף ליברמן. "משרד החוץ זה לא רכוש פרטי של אף אחד, כולל לא של משפחת נתניהו. אי-אפשר לקחת ולהרוס עד היסוד".

יוצאים נגד נתניהו. לפיד וליברמן (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
יוצאים נגד נתניהו. לפיד וליברמן(צילום: עפר מאיר)

ליברמן התייחס לסגירת נציגויות ישראל בעולם בעת האחרונה. "זה טירוף הדעת", אמר יו"ר ישראל ביתנו. "אין לממשלה מדיניות חוץ וזו הפקרות מוחלטת. נתניהו לא מכניס שגרירים למפגשים עם ראשי מדינות. איך הם צריכים להרגיש?"

 

ליברמן גם התייחס לעמדות השרים בממשלה בנושא הסכסוך עם הפלסטינים. "הבוקר יצא השר אלקין חוצץ נגד הרשות הפלסטינית, יואב גלנט מנגד בעד הרשות. אי-אפשר שלממשלה יהיו 4-3 עמדות מנוגדות".

 

אחריו דיבר יאיר לפיד, ואמר שהוא וליברמן החליטו לנהל את הכנס בשל "פגיעה חמורה לא רק בשירות החוץ וביחסי החוץ של ישראל אלא גם בביטחון הלאומי".

"ההתדרדרות היא דרמטית. תנועת ה-BDS צוברת כוח והמוסדות הבינלאומיים וגם האו"ם מובילים קו אנטי-ישראלי. יש משבר עם הממשל האמריקני, יש משבר עם האיחוד האירופי, התקשורת העולמית מובילה קו אנטי-ישראלי חריף ומכפיש בסיוע ארגונים אנטי-ישראליים", אמר לפיד.

 

יו"ר יש עתיד הוסיף כי "מצבנו הבינלאומי מעולם - בכל תולדות המדינה מאז 1948 ועד היום - לא היה גרוע כל כך. מה שמחמיר את המצב זה שממשלת ישראל לא מודה בו. לא מודים שמצבנו גרוע, אלא מנסים להעמיד פנים שהכול בסדר. הכול לא בסדר".

 

לפיד ציין את הישגי העבר שהביאו לישראל את האפשרות להקים את הכור הגרעיני בדימונה על-ידי הסיוע הצרפתי והצוללות ששלחו הגרמנים וכמובן הסיוע האמריקני. "היום לא היינו מקבלים את זה", אמר לפיד. "קיימתי שיחות ואני יכול להגיד לכם מהשטח: אנחנו לא בזירה, אנחנו לא שם".

 

לסיום אמר לפיד: "משרד החוץ מחולק לשישה שרים ואף אחד לא יודע מה האחר עושה. ההסברה הישראלית מפוצלת בין חמישה משרדי ממשלה ואף אחד מהם לא יודע מה האחר עושה. תארו לכם שפורצת מלחמה וינהלו אותה כך: ישראל כץ אחראי על גולני, גלעד ארדן אחראי על גבעתי, יובל שטייניץ אחראי על לוגיסטיקה וראש הממשלה נתניהו אחראי על חיל השריון, הרי ברור שלא ננצח מלחמה ככה. זה המצב כיום לגבי מדיניות החוץ וזה לא חייב להיות ככה. אפשר לנצח במוסדות הבינלאומיים אם עובדים נכון".

 

"ידיעות אחרונות" ו-ynet יערכו ועידה מיוחדת בנושא המאבק ב-BDS בהשתתפות נשיא המדינה, שרים, חברי כנסת ודמויות מפתח מתחומי התרבות, הכלכלה, האקדמיה והמשפט מישראל ומהעולם. הוועידה תתקיים ביום שני, 28 במרס 2016, בבנייני האומה בירושלים. לפרטים נוספים והרשמה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
תוקפים את נתניהו
צילום: עפר מאיר
מומלצים