שתף קטע נבחר

הדביק אישה במחלת מין וירצה 57 חודשי מאסר

דקל ששונקר (25) מדימונה לא סיפר לשלוש נשים שעמן קיים יחסי מין כי הוא חולה. אחת מהן נדבקה. היום הורשע הצעיר בהסדר טיעון במעשה שעלול להפיץ מחלה. השופט שגזר את דינו: "יש להביא בחשבון את נטילת אחריותו"

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ב') מאסר של ארבע שנים ותשעה חודשים על דקל ששונקר, בן 25 מדימונה, שהודה והורשע בהסדר טיעון בשלוש עבירות של מעשה שעלול להפיץ מחלה. הפרקליטות חתמה עם ששונקר על הסדר טיעון אף על פי שבספטמבר האחרון כבר הגישה נגדו כתב אישום. הפרקליטות החליטה להגיע עם הנאשם להסדר טיעון כדי לחסוך מהמתלוננות להעיד.

 

בכתב האישום המקורי נטען כי ששונקר רכש את אמונן של שלוש נשים ובכללן קטינה, קיים עמן יחסי מין ולא סיפר להן על דבר מחלתו. עוד נטען אז כי גם לאחר שהדביק במחלה, המשיך ששונקר לקיים יחסי מין בלתי מוגנים עם נשים נוספות. מכתב האישום המתוקן הורד סעיף של קבלת דבר במרמה.   

דקל ששונקר (צילום: ג'ורג' גינסברג ) (צילום: ג'ורג' גינסברג )
דקל ששונקר(צילום: ג'ורג' גינסברג )

בכתב האישום המתוקן נטען כי בין השנים 2012 ל-2015 נמסר לששונקר כמה פעמים על דבר היותו חולה במחלה מדבקת. אולם הדבר לא מנע ממנו להפציר באישה שאותה הכיר לקיים עמו יחסי מין ללא הגנה מבלי שסיפר לה על מחלתו. בהמשך נדבקה אותה אישה במחלה.

 

מתלוננת אחרת נגד ששונקר הוזמנה על ידו לאילת, ושם הוא הציג את עצמו בפניה כ"ראגו" – איש עסקים הודי מארצות הברית.

 

סגן נשיא בית משפט השלום בתל אביב, השופט צחי עוזיאל, ציין בגזר הדין כי "כתב האישום, שכולל שלושה אישומים, מתאר כי הנאשם קיים יחסי מין עם שלוש מתלוננות שונות מבלי ליידע אותן שהוא חולה, ובאחד המקרים אף הדביק הנאשם את המתלוננת".

 

עוד ציין השופט כי "לצד חומרת המעשים יש להביא בחשבון את נטילת האחריות מצדו של הנאשם, את העובדה שהוא עצמו חולה, על כל המשתמע מכך, וכן את נסיבותיו האישיות שעליהן עמדה הסנגורית, לרבות ההשלכה של המאסר הממושך על בני משפחתו, ובעיקר על אמו המלווה אותו לאורך כל הדרך".

 

השופט עוזיאל קבע כי ההסדר בין הצדדים הוא סביר, ומלבד עונש המאסר קבע כי ששונקר יפצה את אחת המתלוננות בעשרת אלפים שקלים ואת שתי המתלוננות ב-1,500 שקלים כל אחת. את ששונקר ייצגה עורכת הדין טלי גוטליב.  

 

 מהפרקליטות נמסר בתגובה: "העבירות שבהן הורשע הנאשם מעידות על פגם מוסרי קשה בהתנהגותו, כיוון שידע שהוא חולה במחלה מדבקת ועדיין קיים יחסי מין עם המתלוננות, בהן קטינה, תוך שמעל באמונן והסתיר את דבר מחלתו. גם כאשר נשאל על כך על ידי אחת המתלוננות, הכחיש הנאשם כי הוא חולה וגזר בכך על המתלוננת תוצאה קשה של הידבקות במחלה, שאיתה היא תיאלץ להתמודד כל חייה. העונש שנגזר על הנאשם הוא עונש ראוי אשר משקף את חומרת מעשיו, הסיכון שבו העמיד את המתלוננות והנזק הרב שהוא גרם בפועל למתלוננת שנדבקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
דקל ששונקר
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים