שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יעלון: "אסור לשכוח לנווט על פי מפה"
  שר הביטחון התייחס להסתבכות בקלנדיה ואמר: "אני מזמן למדתי - אסור ללכת שולל אחרי הכיוונים שהטכנולוגיה מצביעה עליהם". לדבריו, התגובה המהירה של הכוחות מנעה אירוע חמור יותר

    

  יעלון: "אסור לשכוח לנווט על פי מפה"    (צילום : ירון שרון)

  יעלון: "אסור לשכוח לנווט על פי מפה"    (צילום : ירון שרון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שר הביטחון אומר שהתגובה המהירה של הכוחות מנעה אירוע חמור יותר בקלנדיה, אבל מדגיש: "אסור לשכוח לנווט על פי מפה". בכנס "ניו טק" לפיתוח יכולות לחימה ותעופתיות בקריית שדה התעופה בלוד התייחס הבוקר (יום ג') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון להסתבכות בקלנדיה ואמר כי שני החיילים כנראה השתמשו בווייז, "שהראה להם את הדרך הקצרה מירושלים לרמאללה".

   

  לדברי יעלון, "צריך לבדוק מי שלח אותם אל המשימה, מה הם ידעו ולא ידעו, ואיך מתנהלים גם בעידן המודרני כשהווייז מראה את הדרך. אני מזמן למדתי, גם כשהיה GPS - אסור לשכוח לנווט על פי מפה ובעיקר להכיר את הסביבה ולא ללכת שולל אחרי הכיוונים שהמערכת הטכנולוגית מצביעה עליהם".

   

  יעלון סיכם כי "בסך הכול הייתה תגובה מהירה של הכוחות במצב הלא-פשוט הזה. כמובן נתחקר את האירוע ונראה היכן היו טעויות שגרמו להסתבכות הזאת. מהרגע שהיה ברור שיש אירוע, פעולת הכוחות הייתה מהירה וטובה והביאה לחילוצם של החיילים בשלום".

   

  יעלון, הבוקר בכנס (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  יעלון, הבוקר בכנס(צילום: עידו ארז)

   

  הדרמה הלילית: חילופי אש בקלנדיה

  הדרמה הלילית: חילופי אש בקלנדיה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הג'יפ שהועלה באש ()
  הג'יפ שהועלה באש

  מחסום קלנדיה, הבוקר (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  מחסום קלנדיה, הבוקר(צילום: אלי מנדלבאום)

  תחקיר האירוע העלה כי בשעה 22:40 נכנסו שני החיילים מיחידת עוקץ עם

  רכב צבאי לא ממוגן למחנה הפליטים בקלנדיה לאחר שתעו בדרכם מאזור בית אל לבסיס יחידתם במתקן אדם. הם ככל הנראה נכנסו לקלנדיה מהאזור הפלסטיני, מכיוון הכפר א-ראם. לפי הערכה ראשונית, הסיבה לכניסתם למחנה הייתה הסתמכות על אפליקציית ווייז - הם פנו לכיוון הכפר א-ראם במקום לכיוון בית אל.

   

  בשעה 22:50 התקבל דיווח ראשוני באוגדת איו"ש מאחד החיילים על הימצאותם במחנה הפליטים. פלסטינים זיהו את החיילים והתחילו להשליך לעברם אבנים ובקבוקי תבערה. אחד מבקבוקי התבערה הוביל להצתת הרכב, בעת שהשניים בתוכו. השניים יצאו מכלי הרכב הצבאי ברגע שההמון הפלסטיני התקרב לעברם והרכב התחיל לעלות באש. בצבא מעריכים כי בריחתם מהרכב מנעה לינץ' והצילה את חייהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים